Země hojnosti (2004)

Zaujimavý pohľad na Američanov zase raz pohľadom európana. Fakt by ma zaujimalo, či naozaj vo zvýšenej miere v amerike takýto podobní "ochrancovia USA" existujú, alebo či je to len fikcia. Po Dear Wendy a tomto filme, by som radšej prijal, keby takýto film natočil nejaký američan, miesto európana. Inak rozhodne film stojí za pozornosť

Seznamte se, Joe Black (1998)

Dávam 4, ale prestrihať a skrátiť to o hodinku by tomu filmu rozhodne pomohlo.

Eurotrip (2004) odpad!

Teenagerské sexy komédie teda fakt nemusím ale túto som si pozrel práve kvoli zvláštnemu podaniu Slovenských realít. No a musím povedať, že som znechutený o to viac že na výrobe filmu sa podielali Česi. Veľká hanba celému českému týmu a každému českému hercovi čo sa na to podielal. Už sa "teším" keď príjde do kín HOSTEL film vraj podľa skutočných udalostí (???????), kde zase za výdatnej podpory českého družstva američania svetu ukázali že na Slovensku okrem ošarpaných panelákov, lacných šlapiek nemáme ani H....... Ďakujeme našim západným susedom.

Před soumrakem (2004)

Dokonalé vo svojej jednoduchosti a vernosti realite. Moc moc sa mi to páčilo.

Dějiny násilí (2005)

Cronenberg opäť v akcii! Aj keď akcia je asi to posledné, čo v Davidových filmoch uvidíme. Príbeh muža, ktorého dostihla vlastná minulosť a zasiahla celú jeho rodinu, sama osebe nie je až taký originálny námet. Pod Cronenbergovou réžiou sa námet mení na pre väčšinu divákov ťažko stráviteľné sústo, v ktorom sa nezaprie režisérova fascinácia pre telesnosť a minimalizmus prejavu. Pre fanúšikov povinnosť.

Zrození (2004)

Výborný film, genialna hudba, dokonalá kamera. Vynikajúca Nicol Kidmann. Základná premisa filmu je jednoduchá, ale film napriek tomu pôsobí hypnoticky a ani chvíľu nenudí.

Klíč (2005)

Ľahko napdpriemerny horor, ktorý pri spätnom zamyslení sa, alebo pri druhom pozeraní veľmi pekne do seba zapada v detailoch.

Hlubina (2002)

Napriek nizkym hodnoteniam, vcelku vydarený film ktorý určite nie je podpriemerom. Len čistým priemerom v rámci žánru. Twohy opäť ako Pitch Black používa kopy klišé, ale robí to celkom umne a filmu nechýba atmosféra.

Utržený ze řetězu (2005)

Bohužial sklamanie. Francúzska akčná filmografia zastrešovaná Bessonom stále tápa v priemernosti. Fincherovské filtre, Guy Ritchieovsky gauneri, Morgan Freeman ako mentor, ktorý si doniesol svoju nekonečnú dobrotu s Million Dollar Baby, Bob Hoskins, ktorému predsa len viac sluší hrať Super Mario Brosa a okrem akčných scén nepresvedčivý Jet Li. Scenár Luca Bessona je banálny, a nie je v ňom nič prekvapivé, keď už viete, že je to o chlapíkovi s obojkom vychovanom ako pes. Skôr by som povedal: Kópia kópie z kópie. Pre fanúšikov akčného filmu celkom príjemná oddychovka, ten kto čakal niečo viac, nedočká sa. Jediné čo tu je vysoko nad priemerom je hudba Massive Attack. A to som sa tešil, že prvýkrát pochválim Bessonovu produkciu. Snáď nabudúce.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nádherne hravé, typicky Burtonovské, skvelý Johny Depp, proste nie je čo dodať. Pre tých, čo sa vedia nadchnúť nad fantáziou tvorcov je to úplné pošušnání.