• Thriller

Silent Night (2023)

To, že se tu půl hodiny psychicky srovnává otec, který přišel o svého malého syna, během přestřelky mezi gangy, na tom jsem neviděl nic špatného a už vůbec jsem necítil, že by mě to nějakým způsobem otravovalo či nudilo. Hlavní postava se nenarodila, jako zabiják od přírody a tak, než se pomstí, musí se všechno potřebné naučit. Za mě silný film. Přímočarý příběh, s dobrou akcí, fighty jsou krvavý a i když už jsem na toto téma viděl mnoho filmů, tenhle na půl Vánoční, mi dnes večer pár dnů, před Štědrým dnem sedl. Závěr mě dojal. Líbilo. (64. hodnocení)

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Nesplnitelná mise, mi je tak nějak ukradená již od prvního dílu. Ale je zajímavý, jak a kam, se to od roku 96 posunulo. Za mě opět ale jen další lehce nabušený akčňák, se sympatickým Tomem, který ve svém věku stále válí a nepolevuje. Každopádně, až vyleze part II, klasicky si vůbec nebudu pamatovat, jak to tenkrát tady skončilo, i když příběh s nefyzickým záporákem, na mě zapůsobil ze všech dílu nejvíce, tak uvidíme. Čtvrtá * za slušný tempo filmu, nestihl jsem se nudit. Scéna v Římě výborná.

Americký masakr (2022)

Varování: po skončení budete mít neskutečnou chuť, dát si Big Mac či boloňské špagety ! Nápad to vůbec špatný nebyl, jen škoda, že to bylo v závěru tak extrémně blboučký (odfláknutý) a nedočkal jsem se za celou dobu jediné brutálnější scény - dojde jen na jedno roztrhnutí huby, což bylo fakt málo (creepy dědek byl taky fájn). Humor celkem místy fungoval, odsejpalo to, obsazený je to docela oukey, třešničkou je tu roztomilá Jenna Ortega, která toho sice moc nepředvede, no alespoň se na ní dobře dívalo. Za mě docela překvápko, očekával jsem nějakou nudnou pitchovinu, takže ty tři * nakonec dám.

L'orafo (2022)

Vaffanculo ! Kdyby to nebylo tak hrozně ukecaný bože. To všelijaké vysvětlování, mě vyloženě uspávalo. A na to, na co jsem nejvíce čekal, začalo až půl hodiny před koncem, ale žádný odvaz to teda taky nebyl. Jedny vyndané oči, toť vše. Synáček si mohl alespoň zadovádět s tou zlodějkou, když už teda. Celkem bída.

Šťastné a krvavé (2023)

Doma mi momentálně svítí několik elfů, tak doufám, že mě za to hodnocení, v noci nepřeříznou vejpůl. Vánoční, lehce Hororová pohádka, která neurazí, ale ani bůhvíjak nenadchne. Potěší příjemná zimní atmosféra, nějaká ta koleda, pár povedených fórků a nechybí ani nějaký ten kill (přejetí policistky asi jediná krvavější scéna), i když v tomhle směru, se to drželo hodně při zemi, ale chápu - přístupné od 12 let. Každopádně, mohlo to být o dvacet minut kratší, v závěru už na mě doléhala nuda, rodinka na mě nepůsobila úplně sympatickým dojmem a to zelený plátno při jízdě na lyžosáňkách, bylo do očí bijící. Ale jako momentální oddechovka před Vánocemi, na jedno zhlédnutí asi dobrý, ale klasikou, kterou bych musel vidět nutně každý rok o svátky, se to u mě určitě nestane. (18. hodnocení, 4. komentář)

Eating Miss Campbell (2022)

Zábavná šílenost, nacucaná krví a kanibalismem. Vůbec jsem netušil do čeho jdu a i přesto, že na spojení Hororu s komedií, ještě navíc z Anglie, mám chuť málokdy, tak mě tohle překvapilo. Film si nelítostně dělá prdel a vtipkuje na téma střelba na US školách. Na hlavní postavu se příjemně dívalo, nechybí několik nechutných scén - ukousnutí péra asi vede (Laurence R. Harvey - Lidská stonožka II a III), nějaké to poprsí tu taky vykoukne a párkrát jsem se i tomu černému humoru škodolibě zasmál. Asi né pro každého, já se ale tentokrát celkem bavil. (30. hodnocení, 8. komentář)

Kottentail (2007)

Plyšového králíka (ani nebyla snaha natočit živého), ukradnou z laboratoře a pustí do přírody. Ten pokouše vidláka, ze kterého se pak stane vraždící králíkočlověk. Totální amatérština, natočeno za pár dolarů. Zábavná prdel, by to byla možná tak po flašce tvrdého. Půl hvězdy, za tu šukézní blondýnu z laboratoře a pár převlíkaček v závěru, ale co se filmařiny týče, tak čistá katastrofa. (6. hodnocení, 1. komentář, CZ tit.)

Pavučina (2023)

Do nebes vychvalovaný Mainstream Horor, s děckem v hlavní roli, kde se opět něco skrývá za zdí ? Nechal jsem si to s klidnou hlavou 4 měsíce ujít. Ale jelikož odešlo fialové úložiště do věčných lovišť, nezbývá než sáhnout po něčem, co je v mém trezoru už delší dobu, jako nouzovka, pro případnou katastrofu (vypadnutí internetu) a dal jsem tomuhle dnes večer tedy šanci. A musím říct, že se vůbec nejedná o nudný a předvídatelný strašení s uřvaným dítětem, ale o celkem solidní Horor, který jsem si nakonec dost užil. První hodinka, je taková ta typická ohraná nuda, ale díky skvělé atmosféře, mě to udrželo v napětí a jakmile dojde na Halloweenský podvečer s polívkou plnou jedu na krysy, začíná děsivá, krvavá jízda. Zasloužené čtyři hvězdy.

Meg 2: Příkop (2023)

Nečekaně zábavnější a akčnější, než jednička, kterou jsem tenkrát dost protrpěl. Velkým plusem, je změna lokalit v průběhu filmu (Hororovější část, v těch hlubinách, byla fajn), Meg tu není jediný nepřítel, Statham si střihne i několik klasických soubojů a přidalo se více na humoru (ale i na trapnosti, místy to bylo hodně hodně blboučký). Závěrečná část, na zábavném ostrově, už byla vyloženě komedie a vůbec mi to nevadilo, naopak. Čekal jsem to o dost horší, absolutně se mi do dvojky nechtělo, takže jsem nakonec příjemně překvapený. Bavil jsem se.

V/H/S/85 (2023)

Po roce, je tu další VHSka a oproti té minulé, je to teda značně lepší a to díky zkušenějším režisérům. Líbil se mi hned ten úvod u jezera, na který naváže čtvrtý příběh. Ta atmosféra na člunu, byla příjemně děsivá a nechyběl ani bizarní závěr.  Ve druhém přijde zemětřesení a hledání východu z budovy. Trošku chaotické a finále, které mě nijak neoslovilo. Třetí povídka o virtuální realitě, byla ze všech nejnudnější, ono víceméně všechny ty příběhy mají docela pomalejší rozjezd a to mě maličko sralo. V závěru ale přišla třešnička s názvem Dreamkill (Scott Derrickson) a to byla vyloženě krvavá, brutální lahůdka. Detektiv dostane kazetu s vraždou, ještě před tím, než se stane. To bylo fakt výborný.  No a ten monster Horor, co běží cik cak mezi jednotlivými příběhy, nebyl špatný, jen díky povedenému závěru. Rozhodně lepší než 99, ale stále to u mě vede vynikající 94. Každopádně, vidět každý rok novou kazetu zrovna dvakrát asi nepotřebuju.