Peggy Sue se vdává (1986)

Hned po shlédnutí filmu jsem se šel podívat kdo tento skvost vlastně natočil, docela překvapení:) Neuvěřitelně silný námět a perfektní zpracování. 63 procent je imho pouze projevem složení zdejší mladé převážně mužské komunity co ještě nemá důvod se dívat zpět. Mno teoreticky tam patřím i já, ale já sem divnej a sem na to svým způsobem hrdej, minimálně kvůli tomuhle filmu:D

Animatrix: Světový rekord (2003)

Osvobodit se, překonat sama sebe i přes riziko že dostanuu přes čumák je silná myšlenka, která se však v různých obdobách opakuje v různých filmech. Ovšem tady je to přeci jen vyjádřeno velice silně. Rozhodně jeden ze silnějších dílů.

Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003)

Každého asi zajímalo jak se do tý situace lidstvo namočilo a tento díl dává neoriginální odpověď. I přes všechna klišé a nejasné lapsy ve scénáři se jedná o nejpůsobivější díl Animatrixu, především pro svůj námět než provedení, se kterým spíše kulhá. Líbilo se mi o něco více než akčnější pokračování (dvojka).

Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Jako počítačová hra by to bylo kurevsky dobrý, problém je že to je film...nejslabší součást vynikajícího celku. Šermířská scéna fajn, ale to už radši hranej.

Animatrix: Přijímací zkouška (2003)

Jednoznačně nejoriginálnější a nejsložitější epizoda jako po scénáristické tak vizuální stránce. Geniální námět geniálního námětu by si možná zasloužil méně vizuálních orgií a více děje, aby film nabídl také nějakou odpoveď a nikoliv pouze otázky. Možná však právě ta nedoslovnost je hlavní silou.

Animatrix (2003)

Je to na pomezí tří a čtyř hvězdiček díky odlišné kvality jednotlivých dílů. Ale dalo by se shrnout že každý díl obsahuje nějakou myšlenku a jiný styl animace. Po přetrpění první epizody už jde kvalita slušně nahoru díky silnějším námětům a originálnějšímu zpracování.

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Silný díl s netradičním vizuálním zpracováním, který však zároveň nebezpečně zavání wertherovským nebezpečím. Aby to nějaký mladistvý pomatenec nevzal za své...jinak honička výborně natočená.

Animatrix: Program (2003)

Jeden z těch slabších dílů. Základní myšlenka je dosti zprofanovaná a mimo to se nabízí už pouze akční orgie v prostředí feudálního Japonska.