Mortal Kombat (2021)

[30%] Ani staré verze Mortal Kombat mě nebavily, u tohohle jsem si říkal, že zde poznám něco nového, ale nestalo se tak. Pouze technická stránka filmu, pár dobrých soubojů mě zabavilo a tím to končí. Třeba úvodních 10 minut bylo hodně slibných, pak mě to začalo nudit. Nějaké ty fantasy prvky – nápady, to mě vůbec nebavilo. A v druhé části filmu se to sice souboji zakčnilo, ale i tak to byla za mě ztráta času. Ty 2* dávám opravdu z milosti. Víc film shazovat nebudu, nemám důvod. Jen to není typ filmů, kterých bych měl nutnost vidět.

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

[65%] Určitě, co se týče nějaké té technické stránky, přestřelek a soubojů – tak k tomu asi nemám moc co vytknout. Krásně se na to dívalo. I Michael B. Jordan to zahrál celkem přesvědčivě. Občas tu měl pár zbytečně přehrávacích, emocionálních výpadů, ale co už … Hůř jsem ale vnímal film jako celek. Asi tak ta první půlka byla hodně dobrá, jenže pak nastávaly usekané scény a já nevěděl co od filmu očekávat, včetně divného konce, který mě už nebavil, ALE … měl logický konec. Prostě jako celek mě to až tak nenadchlo. Kvalita zde ale je, zejména v akci – o tom žádná. Třeba to jak M. Jordan bojoval jak o život ve svém domě nebo s těmi vojáky – to nemělo chybu. Ale po akční stránce, jinak těch obětí bylo zbytečně moc, ale o tom se nechci rozepisovat. Guy Pearce má své charisma, ale mě zde vůbec nebavil. Docela bych byl zvědavý na další díl, šanci bych tomu dal, ale asi s jiným režisérem a odlišnějším stylem.

Nikdo (2021)

[75%] Prostě taková verze typu Johna Wicka. Wicka moc nemusím, jen třetí díl se mi líbil nejvíc. No, jak už tu píše uživatel CSFD sniper 18, tak cca ty první dvě třetiny jsou naprosto super, ale to finále je už totálně přehnané, nezajímavé a moc mi to do toho filmu nezapadá, což je škoda, myslel jsem, že vidím absolutní bombu překonávající i toho slavného Johna Wicka. No, přesto mě film celkově bavil. Hlavní hrdina mě baví od začátku do konce. Příběh, herci atd – to vše je ok. Nejvíc mě bavily dvě akční sekvence, a sice: ta v autobuse a ta v domě, kdy si gangsteři šli pro něj. Režie, technická stránka – to vše bylo v pořádku. Jen ten konec mě nebavil, prostě už to bylo přestřelené a vidět staříka (otce hl. herce), jak bez problému likviduje protivníky po desítkách, mě moc nebralo. Takže asi tak, ještě jednou to klidně můžu vidět.

Poslední výstřel (2021)

[37%] Tak já nevím, ale mě tento film moc nesedl. Je v podstatě o ničem. Liam Neeson mě v posledních dvou filmech (Mrazivá pomsta a Pro balík prachů) zklamal nebo respektive ty filmy. Odpad a 1 hvězda. Haha, zde se polepšil, dávám aspoň tu druhou, slabou … Což je ironie asi … No nic, nemám toho moc, co bych zde rozpitvával. Prostě x krát ohraný příběh, někdo tu píše, že je to taková laciná verze na pátého Ramba (ano, myslím tebe Laco :D ), ale to bych moc nesrovnával. To prostředí tomu trochu odpovídá, to jo, jinak nic. Já se nudil, ale až do konce. Neeson byl zde ale docela dobrý, takže alespoň kvůli němu se to dalo dodívat bez úhony. Nějaké ty menší přestřelky a zabití – toho tu moc nebylo, ale nenadchlo mě z toho nic. Prostě zbytečný film.

Godzilla vs. Kong (2021)

(30%) Nevím, bez velkých průtahů musím konstatovat, že mi toto snad ve všech směrech nesedlo. A to mám tuto rádoby sérii, tvořící filmy Godzilla (2014), Kong – ostrov lebek (2017) a Godzilla II: Král monster (2019) docela rád. V tomto snímku nefungovalo zhola nic. Emoce, postavy (absolutně mě nikdo nezaujal), hudba nevýrazná, příběh nulový. Jen ta pc animace postav, Konga a Godzilly – to bylo tak nějak ucházející. Akce mě nebrala, i když nebyla technicky točena špatně, ale neměla žádný říz. Především prvních 45 min – to byla totální katastrofa. Byl jsem rád, že jsem to vůbec dodíval do konce. Máme tu pár nápadů k filmu, které se mi moc nelíbily. Myslel jsem, že to sleduji, snad 4 hodiny. 2* dávám z milosti, opravdu mi to nesedlo. Znám horší braky, ale čekal jsem opravdu o několik úrovní jiný film.

Velká španělská loupež (2021)

[60%] Vlastně je to opravdu neškodný film, který se nedá moc s velkým zaujetím kritizovat, i když je tu dost do oka bijících věcí, které nejdou přehlédnout. Hlavně pro fanoušky španělského Papírového domu (já sám se k fanklubu hlásím). Třeba to, že tu máme mladého geniálního hrdinu a k němu trochu starší ženskou, která se nápadně podobá Úrsule Corberó. I tu máme stejnou banku atd. Ale to nechme stranou. Herecká sestava je zde tak nějak normální, nikdo mě neoslní, ale ani nenadchne. Trochu mi chybí motivace jejích odhodlání udělat ten trezor, ale co už. Najde se tu pár napínavých scén, celkové provedení je zajímavé, včetně apatického závěru, kdy vše dopadne dobře. Nemá smysl to dál víc rozpitvávat, tuto tématiku mám rád, tak proto nebudu víc, kritičtější. Na jedno unuděné odpoledne v době pandemie je to celkem slušná záležitost.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

[100%] LIGA SPRAVEDLNOSTI ZACKA SNYDERA – a já zůstával při tomto upraveném názvu, který se chystal vyjít na světlo coby prodloužená, režisérská verze, naprosto nezúčastněný. Tím nechci říci, že jsem se svým způsobem netěšil. DC mám rád asi tak stejně jako AVENGERS. Muž z oceli, Wonder Woman, Aquaman - to jsou pro mě pecky. Batman vs Superman už lehce kolísal, stejně tak jako první kinoverze Ligy Spravedlnosti, ale stále jsou to u mě super filmy. No a jak nyní vnímám tuto Snyderovu verzi k LS, tak jsem naprosto spokojený, překvapený a „ mírně řečeno dojatý“. Snyder opravdu dokázal, že tahle jeho SE verze je o dost lepší, než ta původní. 242 min a já si krátce před shlédnutím filmu ťukal na čelo, že je to délkou přehnané. A krom toho jsem se i obával, že ty scény na sebe nebudou moc navazovat, neudržím pozornost atd a ono to docela rychle odsýpalo. V cca druhé polovině snímku to utíkalo jako voda. Dopoledne jsem zvládl zhruba 150 min a po obědě jsem dorazil ten zbytek. ;) Už po chutném žebírku s bramborem jsem pospíchal, abych dokoukal ten zbytek. ;) Jinak, když zhodnotím formát obrazu, přiznám se, že mě to trochu iritoval, ten ořez 4:3 (pruhy zleva a zprava), ale co, po chvíli jsem si na to zvykl. No, nebudu tu podrobně líčit, co mi chybělo v první verzi. Zde to prostě bylo kompletně se vším všudy. AKCE byla výborná, ke konci mírně přepálená, ale dalo se v ní orientovat, byla krásně přehledná, výbušná, ohnivá, prostě žádných výtek nemám. Nejvíc ale asi musím pochválit ty dialogové scény. Ono to zpočátku působí trochu odtažitě, chladně, ale vzhledem k téhle ultimátně delší verzi tu máme prostor snad pro všechny postavy a vyprávěním do jejich minulosti, temných zákoutí a smutků. Krásně tu máme vykresleného Cyborga, který mě zaujal snad nejvíc. Flash tu nemá až tak hluboce zasahující minulost, ale aspoň ze všech postav působí nejvíc odlehčeně. Aquaman tu působí správně drsně (stopro jsem si ho získal v jeho filmové sólovce Aquaman z r. 2018). Superman se tu objeví až skoro v začínající 4/4 snímku, ale rozhodně potěší. Nevadí mi, že tu nemá tolik prostoru. Diana jako Wonder Woman je tu opět sympatická, v akci úžasná. Bena Afflecka zde jako Batmana už začínám opravdu respektovat. Když se objevil poprvé s touto netopýří rolí v BvS, až tak jsem mu nevěřil, zde už jo. Sice je zde vážný, odtažitý, ale bavil mě víc. Samozřejmě Ch. Bale u mě zůstane rolí nepřekonatelným Brucem Waynem (Batmanem) … Takže akční scény si vychvaluji. Konverzační scény jsou super, postupem času jsou emotivně prohloubené. Třeba prostředí amazonek je skvělé, i se tu najde pár dobrých scén ze světa pod vodou … Opravdu jsem se nenudil. Ke konci jsou tu i ty emoce znát. Závěrečná scéna s temným světem „post apo“ nemá chybu. To jsem se cítil opravdu rozporuplně, ale jakmile se Bruce Wayne probudil ze snu, tak jsem tleskal, jak to měl režisér promyšlené. Přece se Dianě zmínil jaké ho tíží sny. No, super, asi bych mohl takto pokračovat se slohovkou do nekonečna. 242 minut bylo opravdu hodně, chce si to film rozdělit alespoň na dvě části, ale jde to sakra a to je moc dobře! Co se týče OST, tak hudbu v klasické verzi LS složil Danny Elfman, který to vytvořil dobře, ale zde to převzal Tom Holkenborg, známý pod pseudonymem jako Junkie Xl. Víc se to proto zde podobalo nepřekonatelnému skladateli jménem Hans Zimmer. Potěšilo mě víc známějších hudebních motivů o Supermanovi a i jiných podobných motivů. Tak jo, už opravdu s rozborem končím, stejně si to přečte málo lidí. Nějaká ta temnota – nechci si tu hrát na odborníka, ale jo, je tu vidět. Třeba úvodní titulky mě dostaly, naprosto jiný úvod než v původní verzi. Sakra, do měsíce si to musím pustit znova. Necelých 16GB kvalita MKV se vyplatilo stáhnout! Uloženo na mém externím disku! Takže děkuji Zacku Snyderovi za povedenou delší verzi! Třeba když hodně odbočím, tak režisérská verze u takového Vetřelce 3 se moc nevydařila, oproti druhému Vetřelci, ale to je jen k odbočení. Nemám nač si stěžovat, prostě 100% … OBA PALCE ZDVIHÁM NAHORU !!!

Tom a Jerry (2021)

[30%] Prostě ne. Animáče stejně moc nemusím. Jedinou výjimkou je pro mě TOM A JERRY – a to výhradně ty staré krátké díly ze 40 a 50 let!! ;) Tam to mělo na tu dobu úžasnou animaci a hudbu. Zde mi to vykouzlilo trochu úsměv na tváři tak prvních 30 minut a pak už jsem to málem nedodíval do konce. Nemám rád, aby se kreslené či animované záležitosti propojili do světa lidí. Zde to bylo naopak rušivé a ten pohled na lidi a do toho animované zvířata, byl dost divný. Ch.G.Mortez zde byla k nakousnutí, že jsem si představoval, jak jí svlékám. Ale když jsem přestal myslet na svého ptáka, tak mi zde po herecké stránce přišla úplně blbá, až trapná, že jsem musel přivírat oči. Ostatní herci - též nic moc. Takže když se vrátím k oblíbencům jako je TOM a JERRY, tak neříkám, že mě vyloženě zklamali, ale opravdu mě bavili jen tak půl hodiny. Nic nového zde nebylo, což ani kritizovat nechci, prostě už toho bylo natočeno dost. Potěšil mě i pes SPIKE, kterého zde vsunuli a aspoň v jedné scéně jsem se trochu zasmál. Jako, dál to bylo velmi svižné, furt se tu něco dělo, ale mě to už vůbec nezajímalo a nudilo. Prostě bych spíš udělal z tohoto seriál, třeba šestidílný po 20 – 25 minutách. Výsledně s tím spokojen nejsem a radši si budu jako repete pouštět ty staré, krátké epizody a budu happy!

Cherry (2021)

[95%] Od Cherry jsem nic extra neočekával, ani se mi do toho moc nechtělo, ale přeci jenom to režírovali bratři skvělých dvou filmů Captain America a posledních dvou Avengers. Zde si zvolili jiný žánr, který bych ani přesně nemohl definovat. Je to prostě DRAMA, které se jen tak nevidí. Má svůj cynický styl prokládaný snad i chvílemi černým humorem. I jsem si v jedné chvíli myslel, že sleduji životopisný snímek … Ale tak jsem se do toho ponořil, že mi stopáž 142 minut utekla neskutečnou rychlostí. Nenudilo mě to ani minutu. Mělo to spoustu zajímavých scén. Tom Holland to zahrál na výbornou. To u mě nasbíral minimálně 50 bodů. Ještě tak když začínal se Spidermanem, tak mě moc nepřesvědčil, poté mě jeho role pavoučího muže v dalších filmech začala bavit. No, nepopírám, že se zde nepokouší občas o nějakou víc přehnanou dramatickou roli, ale tak jako tak nemám výtek. Jen párkrát mi přišlo, že se on a jeho filmová mladá manželka herecky moc překonávají, až to vypadalo neuvěřitelně, ale to byl jen asi pocit. Výtky opravdu k tomuto dílku nemám. Byl jsem mnohdy scény fascinován, to jak propadli drogám, jak vykrádali banky, což mi taky přišlo na moment divé, že už ho dávno nechytli, ale co už … Nastal i okamžik, kdy ve mně emoce dost vířily … Finální, rádoby apatické ukončení nemělo chybu. Hudba – tak nějak ok. Vážně se to musí vidět, a buď to člověku sedne více, nebo méně. Pokud se divák bude trápit do 40 minuty, tak ať to radši vypne. Tom Holland u mě stoupl a já doufám, že krom pokračování Spidermana se někdy vrhne na něco podobného. Velký palec nahoru!

Červená tečka (2021)

[75%] Jak už mnozí píší, je to takový švédský survival film na jedno shlédnutí. Tak částečně bych s tím i souhlasil. I když je to takový spíš thriller s rozumným scénářem a dobrou pointou. Pointou, která je trochu předvídatelná, stejně jako tak mnoho scén v tomto filmu, ale to mi nevadilo. Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na ústřední hereckou dvojici. Ale jejich chování se ke konci pěkně vysvětlilo. Rozhodně tu asi není nic, co bych neviděl, ale líbilo se mi jak to bylo krásně zpracované, především ta tíživá atmosféra ke konci, smutek, vztek apod. Trochu mi to připomnělo britský film CALIBRE z r. 2018, ale jen okrajově. Bylo to i dost napínavé, takže asi nic, co bych mohl vidět opakovaně, ale jako jednorázovka od netflixu je to víc, než slušné. Takto mají vypadat dnešní nízkorozpočtová béčka. Bohužel, mnohdy se to nepovede, tohle je ten lepší případ.