Willyho kouzelný svět (2021)

[10%] Tak já nevím, ale tohle mi prostě vůbec nesedlo. Totální sračka a já se snad jen jednou či dvakrát pousmál. Rozhodně nejsem odpůrce těchto ujetých slátanin. Je to tak na půl – některé mi sednou, jiné zase vůbec ne. Bylo to zde krvavé, mělo to nějaký nápad a Cage zde působil tak o 10 – 15 let méně, než mu ve skutečnosti je. Jenže to je asi tak všechno. Přišlo mi, že to mělo 4 hodiny délky. Ta omladina – ti mi opravdu vadili. Cage byl zde nemluvný, tvářil se jak kakabus a ani mě nepobavil. Jak hrál ten automat či co a do rytmu hudby sebou házel, možná to mi trochu vykouzlilo úsměv na tváři. Chtěl jsem dát odpad, ale nechci být až tak krutý, prostě je to asi i částečně můj problém, že mi tento pokus o humor nesedl. Tečka.

Kosmický hřích (2021)

[35%] COSMIC SIN, na CSFD v tmavé barvě, takže další sračka s B. Willisem? V podstatě ano, ale tentokrát jsem měl asi dobrou náladu, tak mu ty slabší 2* vpálím. Nějak mě poslední dobou nebaví si pouštět veškeré béčka děj se co děj, abych dal odpad až 1*;) Zde mě to aspoň nijak nepohoršilo. Stopáž cca 85 min, ale celkem mi to uteklo a to znám horší sračky, u kterých trpím „pocitově 4 hodiny“. Výhodou je, že to má docela spád, furt se tu něco děje. Nic, co by mě extra zaujalo, ale můžu pochválit dostačující vizuál, co se týče sci-fi scén, vesmíru atd. Akce už mě moc nebavila, první půlka ještě zaujala, finále už mě nudilo, že jsem málem usnul, ALE … nic mě extra nerozhodilo ve filmu. Willis je zde oschlý jak okurka, takže mě nebavil, ale zde ani nesral. Pobavil mě jednou hláškou o tom, že on možná patří do muzea nebo na spálení. ;) Ostatní herci mě už moc nebavili. Grillo furt vypadá jako drsňák, ale zde měl nevýraznou roli. Costase Mandylora jsem zde po x letech rád uviděl (v sérii Saw mě dost baví), ale i on zde neměl tolik prostoru. Nějaký ten nápad tu je, ale je to levné béčko s horší režií. Takže asi tak. Nikomu to nedoporučuji, vyložený shit to není, ale ztráta času ano.

Stráž (2021)

[45%] SENTINELLE, další jednohubka od netflixu. No, nebylo to nic extra, a i když to mělo délku (bez záv. titulků cca 75 min), tak to chvílemi bylo takové zdlouhavé. Ale díky mé oblíbené O. Kurylenko mi to vcelku uteklo. Ta se zde herecky moc nepředvedla, ale aspoň sehrála svůj standart. Dalším kladem je pár zajímavých, tak akorát krvavých úmrtí, zejména ve finále. Nějaké ty bitky jsou celkem drsné, ale neohrabané a nezajímavé.  Ještě tak úvod, byť je velmi krátký mě zaujal. Nějaký ten příběh, vata okolo toho – to je strašně ohrané. A hlavně za velký zápor považuji nesmyslný scénář a plno nelogických děr. Takže zde nic podrobného rozepisovat nechci, ale třeba chování vojáků (kolegů Olgy), že jí nepotrestají, jak jí ujely nervy nebo ve finále nám hlavní hrdinka snadno proklouzne z vilky toho úhlavního záporáka atd. Ale co, je to holt rychle zpatlaný film. Jedno shlédnutí mě nezabilo, znám horší filmy, tak jako tak to ani za to 1 vidění moc nestojí.

Anděl smrti (1998)

(50%) ANDĚL SMRTI, velmi dobrý název. Dokonce se tak nazývá pilotní film 17. série mé oblíbené Kobry 11. Sakra, to jsem odbočil moc. ;) Nyní k tomuto filmu. Washingtona mám rád, tohle je jeden z těch filmů, co jsem si vybral k doplnění filmů jako celkově. No, musím říci, že to byla celkem nuda. Tu třetí hvězdici dávám protekčně kvůli Denzelovi. Vtipné je, že mi tento snímek námětem trochu připomíná novější knížku od S. Kinga, ta ale vyšla cca 20 let po premiéře Anděla smrti. No, první půle filmu je taková standartní detektivka, která si hraje na temnou atmosféru, ale ne moc úspěšně. Cca druhá část filmu jako kdyby odvíjela jiný počin. To už mě moc nebralo a vyloženě jsem u toho usínal, ale svojí smysluplnost to určitě mělo, jen bych ty žánry moc do sebe nemíchal. Takže asi tak. Denel byl dobrý, ostatní postavy už méně výrazní … Nudný průměr prostě …

Monster Hunter (2020)

(50%) Jsem velký fanoušek režiséra P. W. Andersona, takže mě trochu zaráží, že mi tento nový film MONSTER HIUNTER moc neoslovil. Na to, že patřím mezi zaryté fanoušky RESIDENT EVIL série jsem čekal více. Dokonce to má i stejného hudebního skladatele, který nám hudebně doprovázel finální kapitolu RE, jehož OST poslouchám i samostatně. Vůbec mi zde nesedly postavy, prostě od začátku jsem se s nimi nemohl zžít. Po dějové stránce to bylo jednoduché, ale smysl to dávalo. AKČNÍ scény byly určitě dobré, ale vzhledem k tomu, že mě nebavilo skoro nic jiného, tak jsem ani AKCI nemohl moc pozitivně vnímat. Ale jako jo, natočena je výborně, pár dobrých nápadů má, dívalo se na ní dobře, ani celkově neměl film hlubší zápory. Takže ve finále dávám čistý průměr – aspoň něco. Ale neutíkalo mi to ten film …. Bohužel.

Pach krve (2021)

(90%) Ačkoliv to není žádné pokračování téhle série WRONG TURN, tak i přesto jsem nesmírně spokojen a i překvapen. Mé hodnocení je možné moc vysoké, ale na to já z vysoka kašlu. Tohle není typ hororu, který se v dnešní době takto kvalitně točí. Společné s touto sérií to má asi tak hluboký les a jeho nástrahy. Podobně jak to píše uživatel CSFD sniper18. Od začátku mě to chytlo a i postavy se nechovají jako totální idioti, což s ohledem na toto téma je bohužel běžné. Takže i ten úvod je vcelku rychlý, seznámíme se s postavami a po cca 20 min tu máme první velkou lesní nástrahu v podobě valící se klády. Neříkám, že jsou pasti v lese moc originální, ale celkově tu máme dost využité Rko. Krvavé scény jsou ok a hlavně realistické. Krom toho tu figuruje i velké napětí. To, jak se děj časem ubere, to je jednak nepředvídatelné, ale chvílemi i děsivé. Nebudu zde popisovat nic konkrétního. Pokles tempa zde nehrozí a finále nemá chybu. Hudba je celkem cajk. Takže já zde chválím nové nápady v ději, reálná krvavost, dobré postavy, napínavost, logika scén atd. Snad bych si i přál, aby to mělo o něco delší stopáž. U těchto obdobných filmů stačí cca 90 min… Takže u tohoto filmu je úplně jedno jak se bude jmenovat, ale kritizovat, že to vykrádá jen název známé série, je v tomto případě scestné. Klasiky jsou klasiky, ale já se remakům nebráním. Některé se povedou, jiné moc ne. V tomto případě je to něco jiného než remake. No, každý ať posoudí podle sebe.

Outsider (2020) (seriál)

(52%) Knížka OUTSIDER od S. Kinga mě teda téměř úplně nadchla. Bavila mě od první do poslední stránky. Ke konci teda tempo trochu pokleslo, ale ne tak hrozně jako od 4.dílu téhle seriálové desetidílné adaptace. Což mě v tomto převedení velmi mrzí. První dva díly byly naprosto boží. Ta atmosféra, hezky přehledné detektivní vyšetřování a pak se to utopilo v totální nudu. Postavy ze začátku super, pak totálně nezáživné. Víc k tomu asi psát nebudu, je to škoda, měli z toho udělat max pětidílný seriál nebo pěkně dlouhý film s rozmezí tak 130 – 150 min. To by bylo mnohem lepší.

Zprávy ze světa (2020)

(55%) Zprávy ze světa, coby takový dobrodružný western či co? To je jedno, jak to žánrově zařadíme, tak jako tak je to celkem nuda. Nic výrazného se ve filmu neděje, nic extra zapamatovatelného až na jednu výbornou scénu – přestřelku – ta se povedla. Hanks zde hraje svůj standart, začal mě víc bavit až v druhé polovině filmu a ve finále. Ta malá holka mě moc nebavila a zpočátku mě i dost otravovala. Ostatní herci bez připomínek. Hudba – taková obyčejná. Jako určitě jsem v tomto filmu nenašel hlubší zápory. Rozpočet není zřejmě nejvyšší, ale ty kulisy, prostředí té doby – to bylo celkem fajn. Jen mi spíš chybělo to osudové, emocionální propojení mezi Hanksem a tou holkou. Ve finální scéně tu máme jakýsi pokus a dojemný kontext, ale jinak nic moc. Snímek byl dlouhý, chvílemi kolísalo tempo, ale přežil jsem to. Obyčejný průměr, nic horšího tedy.

Debt Collectors (2020)

(56%) Podobně jako první díl. Jen zde mi přišlo celkově trochu méně akce (fightů), ale ne zas o tolik méně. Nejlepší byla asi úvodní bitka v baru. Poslední cca třetina filmu už byla taková natahovaná a bylo mi jedno, jak to ve finále dopadne. Příběhově to bylo nic moc, ale na ústřední dvojici Adkins a Mandylor se dobře dívalo – oproti jedničce mě bavila více. Zde už ti dva byli vyloženě přátelé. Dialogy mě ani nenudily. Pecka to není, ale to jedno shlédnutí nelituji a především díky několika dobrým Scottovým kopům.

Kosmická odysea Maxe Clouda (2020)

(54%) Vcelku zábavná blbina s celkem vtipným Adkinsem, který naštěstí nepůsobil trapně, jak jsem se zprvu obával. Jeho hvězdné kopy a „akrobacie“ se zde naštěstí chvílemi odrazila, i když v mnohem slabším, režijním provedením, ale i to se počítá k dobru. K tomu místy příjemná a střelená hudba z 80.let. efekty, akce, příběh – to vše je horší, pojaté asi pro děti, ale mě to tak nevadilo. Ke konci mě to celkově trochu začalo nudit, ale nenašel jsem nic extra negativního, takže pohodové 3* a optimální průměr dávám.