Hypnotik (2023)

[80%] Viděno v kině. Trailer na tento film mě docela zaujal, tak jsem nakonec na to vyrazil. Dle hodnocení to lidi asi moc nechytne, ale já se při sledování krásně bavil! Krátká stopáž nebyl problém, mělo to docela vysoké tempo, stále se něco dělo. Hlavu mi to ke konci trochu zamotávalo, ale byl jsem pozorný, a nakonec jsem žádnou otázku ke konci v hlavě neměl. Je pravda, že to mělo na konci hodně zvratů a tvářilo se to hodně chytře a komplikovaně, ale já jsem přesvědčen, že jsem vše podstatné pochopil. Sem tam se zastřílí, máme tu nějakou honičku a hlavně, že je to zábavné atd. Ben Affleck se do této role hodí, bavil mě a o to víc jsem si zde užil Williama Fichtnera a jeho démonické pohledy. Nezklamala ani sympatická Alice Braga. I co se týče hudby, tak to bylo takové dynamické, krásně ladící k svižnému dění ve filmu. Já nevím, mohlo to být třeba velkolepější, delší, ale to bych chtěl asi moc, já odcházel z kina naprosto spokojen!

Matka (2023)

[65%] S Jennifer Lopez jsem toho asi až tak tolik neviděl. Jediné, co mi utkvělo v hlavě, tak je thriller DOST, který mě hodně bavil, a právě proto se divím, že to má tak průměrné hodnocení. Ale u tohoto nového filmu od netflixu se nedivím, že to je opět průměrně hodnoceno. Každopádně moc kritický v tomto případě nebudu. Mě to docela bavilo, Lopez zde má uvěřitelnou roli. Celý film je technicky zručně natočený, pár přestřelek tu máme, děj je přímočarý, ale zas to má docela hloupoučký scénář. Celá ta zápletka působí divně a v snad v necelé půli filmu to vypadá, že je vše vyřešeno, ale poté se to opět hloupě natahuje. Finále je vcelku slušné, ale vůbec ne napínavé. No, mohl bych to ohodnotit i hůře, ale na 1 vidění to nebylo zlé, znám horší nízkorozpočtové filmy od netflixu, které jsou víc odfláklé. Tohle ještě ušlo.

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

[80%] Opět se mi to nechce moc okecávat, zkrátka je to též vydařená série. Sem tam se najdou dějově slabší díly, ale výsledný dojem z toho mám skvělý jako vždy! Ze Silvera se stává hodně hnusný parchant, finální desátý díl je hodně dobrý, tak napnutý jsem snad u Cobra Kai ještě nebyl, např. ve scéně, kdy jde Johnnymu o život. Nemůžu se dočkat plánované a finální 6 řady. Jsem z toho tak docela smutný, že si to celé asi pustím znova.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

[90%] Viděno v kině ve 3D. Bez nějakého dlouhého okecávání, je to solidní marvelovka, kterých se už poslední dobou moc netočí. Třeba loňský Black Panther, to je výjimka, ten mě bavil též hodně. No, co se týče téhle série, tak první díl mě bavil, druhý šel totálně mimo mě, nevím, asi jsem měl špatnou náladu, ale ani podruhé mě nechytl. Účinkování strážců ve filmech Avengers, Thor apod – tam jsem tuto partu vždycky rád uviděl. No a tento očekávaný třetí film? Bavil mě od začátku do konce. AKCE je super, přehledná, ale beru jí jako nutný, příjemný doplněk. Snímek má totiž mnohem výraznější aspekty jako je cit k postavám (zejména k Rocketovi), solidní a přiměřený humor, velké tempo na to, že to má 150 min apod. Potěší i pár dobrých songů. Opravdu mě poslední dobou už nebaví se extra rozepisovat. Od filmu jsem neočekával tolik a já dostal víc (nic zásadního vytknout nemohu), oproti nudné dvojce mě tato trojka docela chytla za srdce. Trojrozměrný pohled nebyl špatný, ale obešel bych se i bez toho; dabing byl ok. Takže pecka! Podobně jako nedávný druhý Black Panther mě tahle MCU záležitost zabavila a nadchla. Těším se na další vidění.

Příšerky v rachotě - Série 1 (2021) (série)

[64%] Volné pokračování dvou skvělých pixarovek je tady v tomto seriálovém formátu. Jasně, není to zde přímo od pixaru a někteří tu píší, že je animace poněkud slabší. No já nevím, možná je to trochu vidět. Hlavně to není dějem moc zajímavé a může to i trochu nudit, ale já jsem byl celkem spokojený. Párkrát jsem se pobavil, někdy teda trochu nudil, ale žádná velká katastrofa to nebyla. Mike a Sully se tu taky dost často objevují, včetně některých dalších známých postaviček a krom toho tu máme nového hlavního hrdinu, který je tupej jak já nevím co, ale jeho výrazy mě docela bavily … Případně druhou sérii asi možná zkouknu, ale moc se o toho hrnout nebudu.

AKA (2023)

[30%] Já teda nevím, ale mě tahle francouzská netflixovka vůbec nebavila. Divím se, že jsem dal nejslabší možné 2*. Možná proto, že jsem tam neshledal nic extra zásadně špatného, pár akčních a slušně natočených scén zde bylo, ale co je mi to platné, když jsem se nudil od začátku do konce. Bohužel …

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

[78%] Ani čtvrtá řada nevybočuje ze solidní kvality tohoto počinu. Sem tam se objeví hluchá místa, ale většinou mě to baví. Sledovat postavy jak starých borců z filmů Karate Kid nebo těch nových. Pár slušných bojových scén se tu opět najde, dívá se na to pořád dobře.

Sisu (2022)

[68%] Viděno v kině. Ano, má závislost na kina pokračuje! 😉 Od SISU jsem nic extra neočekával, trailer jsem viděl až v kině v ukázkách asi v předchozím filmu. No, musím říci, že to špatné nebylo. Žádná velká bomba, ale vidět solidní řezničinu či masakrování nácků v přehledném rkovém provedení mi přišlo vhod. O příběh tu zde vůbec nejde. Je přímočarý, s tím zlatem je to tak nadlehčené. A ani se zde nemůže brát nějaká vážnost, kdy nám tu zarostlý finský hrdina přežije všechno možné, kdy se mu kulky většinou vyhýbají obloukem, přežije zapálení či oběšení. Když přijde na věc akční stránka eliminací, je na co se koukat. Ale těch cca 90 min bohatě stačilo. Tímto tempem by to pak možná začalo nudit. Finální scéna v letadle byla už taková navíc, ale celkově si stěžovat nemůžu. Jen mi ze začátku trochu trvalo zvyknout si na to, že se zde mluvilo jen anglicky, ale co už. Na to 1 vidění mi to stačilo a bohatě zabavilo.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

[49%] Viděno v kině. Dobře, uznávám, že je asi spíš chyba ve mně. Novodobé horory mě už přestávají bavit, a to jsem miloval filmy jako je Conjuring, no a co se týče starších pecek, určitě mám rád staré EVLIL DEAD a i jiné starší kousky. Verze z r 2013 mi záhadným způsobem hodnocením i komentem zmizela z CSFD? Sabotáž? No, podruhé se na to dalo koukat trochu líp, ale furt to byla hovadina a tohle? Myslím, že se to k EVIL DEAD nedá vůbec přiřadit. Takže dost se srovnáváním. Tento nový přírůstek k téhle sérii si jde vlastní cestou, což je sice fajn, ale vůbec mě to nebavilo. Klidně na to můžu pohlížet jako na jakýkoliv jiný současný horor. Má to dobrou technickou stránku, kameru, krev, vizuál posednutých lidí, ale tím to pro mě bohužel končí. Nevyděsilo mi to, nezabavilo mě to a na tak krátkou stopáž jsem se prostě nudil. Nic zásadně špatného zde nevidím, takže to do průměru dávám, ale tentokrát volím nejsilnější 2*. Prostě mě to nějak minulo, je mi líto, nic osobního a ani zarytého v tom není.

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

[92%] Skvělé! Máme tu třetí a závěrečnou řadu PICARDA! První mě nadchla, starý dobrý Picard se tu objevil, k tomu pár známých postav spíš většinou jako cameo, ale ocenil jsem, že tvůrci dokázali sloučit moderní a zajímavý příběh se starým hrdinou. Druhá série mě nadchla jen prvním dílem, pak to šlo z kopce, prostě nuda až do konce série. No a tahle třetí část? Ani jsem už nedoufal, ale sakra jo! Tu druhou slabou dokázala skvěle předčít a vyrovnat se té předchozí. Především je to taková nostalgická nálož, kde tu máme více navracejících se postav z ST TNG. Nebudu zde vypisovat herce, ale jejich postavy. Picard už zde působí ještě starší a unavenější, ale stále se na něj dobře dívá. Nejvíc mě zde ale bavil Will Riker, který byl zde svěží a své charisma neztratil. Měl zde druhou hlavní roli po Picardovi a ne, jen v 1 epizodě co hrál v 1 sezóně. Dat se tu v netypické podobě také objeví v posledních dílech. Potěší zde ale návraty ikonických rolí z ST TNG jako je Worf nebo Geordy. A i další … Dějem je to naštěstí jednoduší, má to takovou chvílemi hororovou a temnou atmosféru. CGI vypadá docela dobře, potěší vidět i starou loď Enterprise. A hudba? Hodně kopíruje staré hudební motivy, což se cení. Vždy po skončení epizody jsem si nechal až do konce puštěné závěrečné titulky s krásně připomínkovým ST theme. Mohl bych o tomto básnit ještě dlouho, ale já nemám žádných hlubších výtek. A snad to není jen můj subjektivní pohled. Jak tak čtu a vidím hodnocení, oproti té nevydařené 2 řadě je tohle velký krok kupředu. Škoda, že už nevznikne 4 řada, ale chápu to. Chvílemi jsem zadržoval slzy, jak to bylo pro mě dojemné a krásně připomínající staré časy nové generace, která je pro mě nejlepším, a nepřekonatelným seriálem celého ST univerza. Nyní už mi zbývá těšit se na druhou řadu ST SNW!