Starosta Kingstownu - Série 1 (2021) (série)

[78%] Docela mě tahle série zabavila. Prostředí a nápady okolo vězňů, policistů a politiků … Prostě mi to dnešní dobu připomíná a věřím, že se tohle už z části ve světě děje nebo brzy bude dít. Jeremy Renner je zde jasný tahoun celého počinu. Mám toho herce rád, známé ho třeba z Mission Impossible nebo marvelovek atd. Do téhle role starosty se vžil přímo bravurně, takže bylo radost pozorovat jeho roli a výborné dialogové scény. Celé to působí dost realisticky, pár krvavých a krutějších scén se zde najde. Epizody mě bavily, i když se sem tam objevily nudnější pasáže, které bych nahradil jinými, ale to je asi tak všechno k nějakým těm nedostatkům. Úplné finále bavilo, proto jsem zvědavý na druhou sérii, kterou si dám asi naráz až vyjde celá. Jen se bojím, aby to nebylo zbytečně natahované, tahle první řada mě bavila docela dost.

Mayday (2023)

[80%] Asi nic vyloženě originálního, ale děsně zábavný film. Prostě poctivý napínavý thriller, který může působit ve finále trochu jako Mission Impossible, ale proč ne? První půle snímku se jeví jako klasický katastrofický film, který se později zvrtne v napínák, kde se nakonec vyskytne několik solidních přestřelek. Ani mi nepřišlo, že bych zde viděl něco nelogického. Butler mě po delší době překvapil, ty jeho poslední filmy jsem vůbec nedával; ne, jen kvůli nízkému hodnocení, ale podle inf uživatelů na CSFD apod. Zde mu role nebojácného a hrdinného pilota letadla sedla jak ulitá. Celkově je film fajn, takže by si z něho někteří viz Willis, Cage apod měli vzít příklad! Možná bych si přál, aby byl tento film delší a možná dějem a scénářem víc rozvinutější, ale to bych chtěl asi moc. Další vidění si někdy ještě určitě dám. Skvělá práce!

Lovci pokladů: Na hraně historie (2022) (seriál)

[62%]  Moc se mi do tohoto seriálu nechtělo, ale nakonec jsem to bezmyšlenkovitě zapl a musím říct, že mi těch 10 dílů docela rychle uteklo. Jasně, není to žádná velká pecka, ale čekal jsem to mnohem horší. Hlavní pro mě bylo, že jsem si získal postavy, které mě bavily, včetně hlavní hrdinky. Pravda, že je tam mnoho zvratů, odhalování, kdo z postav zradilo apod což je zezačátku zábavné, ale v druhé půli téhle série už to začne trochu otravovat a nudit, ale ne až tak moc. Je docela vtipné, že mě vůbec nezajímal ten poklad, ale ta nadlehčená zábavná stránka seriálu a postav – to mě bavilo nejvíc. Poslední tři díly jsem už docela odzíval, ale nebylo tam nic, co by mě vyloženě iritovalo. Asi bych to snížil z 10 na 8 epizod, ale co už. Potěší stejný hudební skladatel, který skládal hudbu ve filmech s Nicolasem (myslím tím Lovci pokladů). Víckrát si to už nepustím, ale to jedno vidím bylo celkem odreagující.

Narvik (2022)

[60%] Narvik se nedá moc kritizovat, hlubší zápory tam nevidím, ale jako celek to moc nefunguje. Jen jednotlivé scény, především ty akční. Co se týče postav, je to takové chladné jak psí čumák, zejména ta ženská ústřední postava. V mnoha scénách mi to nepřišlo němci tak kruté jak by to mělo být, ale asi to bylo točené mírným a trochu jiným úhlem pohledu. Po technické stránce je to docela slušné, světlé chvíle film má, ale víc bych v tom neviděl.

Lockwood a spol. (2023) (seriál)

[60%] Začátek vypadal tak nadějně! První 3 epizody super, hlavní trio „lovců duchů“ mě opravdu bavilo, k tomu to vizuálně pěkně vypadalo. 4 a 5 epizoda začala být už nudnější, dějem a scénářem to bylo ž docela slabé a poslední 3 díly jsem už úplně odzíval. Je to opravdu škoda, takto dávám ve finále 60%, ale je to procentuální průřez, měl jsem sto chutí ubrat hvězdu, ale začátek se opravdu vydařil, pak už to šlo do kopru, takže se mi to těžko hodnotí …

Někdo klepe na dveře (2023)

[68%] Viděno v kině. A máme tu další film od skvělého režiséra M. Night Shyamalana. No, rozhodně jsem od tohoto nečekal žádnou pecku a ani se mi na to do kina moc nechtělo, ale nakonec jsem přeci jen zašel. Trailer mě moc nebral, ale ve finále jsem odcházel ze sálu docela spokojený. Dějem a nějakými nápady to není nic nového, je to taková psychologická konverzačka, která ničím nepřekvapí, ale ani neunudí k smrti. Nějaké ty typické Shyamalanovi prvky se tu objeví, a to především až ke konci. To napětí se tu odrazí až tak po půli snímku, k tomu ten nádech blížící se apokalypsy. Herecké obsazení je na tom vcelku dobře. Ústřední homosexuální duo partnerů vychovávající malou holku mi přišlo v pohodě. Bautista též potěší, ale takový Rupert Grint se zde moc nehodil, ale svůj účel postavy asi splnil. Hudba je taková nevýrazná. No, mohl bych to kritizovat víc, přeci jen nám režisér natočil lepší kousky, ale celkově k tomu nemůžu nic zásadního vytknout. Na 1 vidění to nebylo špatné. Další jen tak ale plánovat nebudu. Spíš budu doufat, že nám tenhle rejža do budoucna přichystá něco lepšího.

Holky z červeného gauče - Série 3 (2023) (série)

[68%] Tak a máme tu třetí a asi už poslední sérii téhle bláznivé španělské série. První byla celkem v pohodě, místy ujetá, logika haprovala, ale ok, pohodové 3*. Druhá už mi přišla nudnější. A tahle třetí mi přišla ze všech nejnormálnější. To prostředí bordelu je sice fuč, ale rychle mi to ubíhalo, postavy mě bavily a logických děr zde bylo minium. Sice finále bylo takové už očekávané a přeakčnělé, ale ok. Další sérii bych asi už vynechal, ale na 1 vidění mě tohle celé docela bavilo.

Muž jménem Otto (2022)

[100%] Viděno v kině díky předpremiéře ČSFD. Je to tak trochu paradox, že o tomhle filmu vím snad jen dva týdny. Trailer mě vcelku naladil, ale netušil jsem, že budu odcházet z kina tak spokojený. Po delší době jsem zažil na velkém plátně dojemné drama se silným charakterem a srdcem jedinečného filmového velikána Toma Hankse! On natočil dost skvělých filmů s jeho životně ikonickými rolemi, takže asi nemá smysl abych je zde vyjmenovával. Najde se i pár solidních kousků z jeho novější filmové éry, ale tohle se po dlouhé době povedlo na 100%, a to ve všech ohledech. Opravdu nevím, co bych zde vytkl. Možná by filmu slušelo nějakých 20-30 min délky navíc, ale to asi plácám nesmysly, těch cca dvou hodin jsem si užil parádně. Žánrově bych to zde určitě nevyznačoval komedií, i když se tu pár nadlehčených scének vyskytovalo, ale spíš to mělo skvělé hlášky a grimasy ze strany Toma. Místy se to tvářilo všelijak satiricky, a ano tedy, pár postav tu bylo tkzv humorných, ale to zatraceně inteligentně, že jsem se v žádné scéně necítil trapně, prostě žádná scéna nebyla ujetá. Začíná to docela klasicky jak už vidíme z traileru, seznamujeme se tu s bručounem, který zanevřel na své okolí, nebo snad okolí na něj? Poté se k němu do ulice nastěhuje veselá mexická rodina a postava Hankse pomalu, ale jistě začne roztávat, ta nabručená slupka se začne z něj postupně stahovat. K tomu to má výborné flashbacky z Ottova mládí. V jedné scéně při nehodě autobusu už jsem měl slzy na krajíčku. Ano, tak skvěle to na mě působilo. Dojemných scén zde bylo ke konci mnohem víc, včetně té finální. Prostě postavu Otta je nemožné si neoblíbit. Dramatická poloha Tomovi stále jde. Tempo snímku je obří, takže by to opravdu mohlo být delší, ale to je fuk. Mělo to i několik nezapomenutelných upřímných vět, kdy třeba Hanks ve filmu říká: „Můj svět byl černobílý, ale jakmile jsem potkal svou ženu, začal být barevný.“ Herecké obsazení krom Hankse bylo vydařené, nemám absolutně výtek. K tomu solidní hudební doprovod od Thomase Newmana. Režisér Marc Foster natočil žánrově několik rozdílných filmů. Já vlastně viděl jen 4. Z něhož je například přeakčnělá bondovka Quantum of Solace nebo Světová válka Z s B. Pittem. Tohle drama se mu povedlo se vší parádou. No, mohl bych o tom básnit ještě víc. Chápu, že některým divákům to možná nesedne až tak jako mě. Nesmíme zapomínat na jeho ranné klasiky, ale tohle se na dnešní dobu sakra povedlo! Takže mé hodnocení není vůbec nadhodnocené, a to jsem poslední dobou přísný na vidění nových filmů či seriálů. Celý film byl ze srdce upřímný a mnohdy napojený s nadhledem. Těším se na další vidění, a to určitě v originálu. Dabingem si opětovaný zážitek nebudu kazit. Doufal bych i v nějaké ocenění, ale v kostech tuším, že se ho nedočkáme, dnešní doba ujíždí holt na jiné záležitosti. Pevně věřím, že se nám Hanks ještě někdy s něčím podobným ještě předvede. Dramatický žánr je prostě jeho!

Holky z červeného gauče - Série 2 (2021) (série)

[50%] První epizoda skončila tam, kde skončila předchozí série. No a uf … Tento první díl mi ve finále přišel naprosto debilní, a to především chováním jedné hlavní postavy. Scénář a logika – to je v téhle sérii velký kámen úrazu. Dějem se to taky moc neposouvalo, ale stále mě to hnalo dopředu, abych věděl, jak to celé dopadne. Díky krátkým dílům jsem to dokoukal. Ale oproti první sérii tu určitý pokles je. Takže zde jen slabý průměr.

Holky z červeného gauče - Série 1 (2021) (série)

[65%] Španělská ujeťárna, která mě zpočátku docela bavila, jenže pak přijde na řadu totálně debilní scénář, který jsem ještě v téhle první sérii moc neřešil. Trio prostitutek mě celkem bavilo včetně toho prostředí bordelu se vším všudy. No, pecka z toho žádná není, ale epizody byly relativně krátké, někdy ani ne půl hodinové, tak na 1 vidění, proč ne. Navíc finále skončilo otevřeně …