Tři dny ke svobodě (2010)

Ještě, že jsem to kino neplatila. Slátanina na entou, všechno naprosto dokonale klape, manželka padající z auta, které udělá trojité hodiny a nějakým zázrakem na něj nepůsobí odstředivá síla a vůbec nic se mu nestane, hlavní hrdina postřílí kde koho a všechno osahá a zanechá otisky, z mně neznámého důvodu si s sebou táhne mrvtolu do auta a fakt, že asi v amerických basách dámám barví vlasy na tmavo (ráno je blondýna, druhej den má tmavě hnědý vlasy) už ani nepíšu. Manželce bylo tak nějak fuk, že sedí a pomalu se mi nechtělo věřit, že to neudělala. Nápad možná pěknej, ale kdyby to nebylo tak přitažený za vlasy.

Marie Antoinetta (2006)

Mám ráda historické filmy, ale co je moc, to je moc. Bezdějová slátanina, na mě moc americká. Příšerná hudba, příběh to poněkud postrádá a je to strašně nepřesvědčivé. Spíš mi to přišlo jako parodie.

Karamazovi (2008)

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Přesto, že mi trošku vadil melodramatický příběh s dělníkem a dítětem, ale i přesto zavřu oko, protože pro mě je to na plnejch pět i tak. Dostojevskýho mám moc ráda, od filmu jsem čekala hodně, ale tohle mě přibilo do sedadla a naprosto předčilo mé očekávání. Výborní, dokonale sehraní herci, famózní hudba, podtrhující atmosféru a po pár minutách vůbec nevnímáte, že hra bez kulis a rekvizit je ještě dokonalejší než kdyby tam byly, protože výkony herců jsou tak dokonalé, že ničeho jiného už není třeba. Pro mě opravdu pecka od začátku do konce a to jak pro výkony, tak pro neobvyklé zpracování. Nechápu, jak to mohlo nedostat Lvy za herecký výkony.

Schindlerův seznam (1993)

Co napsat, když už bylo všechno řečeno? Neuvěřitelně silný film, černobílá verze to ještě celé umocňuje. Pro mě byl asi nejsilnějším okamžikem ten konec, jak přeživší jdou ke Zdi nářků. Možná ve skutečnosti Schindler až takový dobrák nebyl a je "po americku" vylepšen, nicméně na kvalitě filmu to nic neubírá.

Forrest Gump (1994)

Absolutně nechápu co na tom všichni mají. Blbej film o blbcovi, který všem přijde roztomilý, ale pochybuju, že byste tento názor zastávali setkat se s ním v praktickém životě. Nudné, o ničem, přeslazené, americké s rádoby vyšším smyslem. Nechápu, jak to mohlo vybrat všechny Oscary Vykoupení věznice z Shawshank.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Konkrétně tenhle díl mi příliš vydařený nepřišel. Starší verze s Ustinvem je o mnoho lepší. Pro mě jeden ze slabších.

Souboj Titánů (2010)

Tak takhle to dopadá, když se skvělý námět dostane do rukou amerických studií, které zoufalost hereckých výkonů dohánějí efekty. Ani trochu antické, původní verzi, která měla sice efekty poněkud toporné a neumělé to nesahá ani po kotníky. Hlavní hrdina silně nepřesvědčivý, od začátku jsem se nemohla zbavit dojmu "A kde ty ses tu vzal?". K remakům jsem skeptická ještě než vyrazím do kina, ale tohle opravdu předčilo mé očekávání:-/

Amélie z Montmartru (2001)

Celkem přeceňovaný film. Pěkný rozjezd, líbilo se mi to představování postav, ale od okamžiku, kdy nalezenou krabičku předá majiteli už to nějak šlo dolů a já pozorovala hodinky. Hvězdičky dávám za hudbu a "barevnost" (nevím, jestli to byly jen Améliiny krásné syté svetříky nebo čím, že to bylo, ale přišlo mi to prostě krásně barevné. Jako podzim). Jenže po většinu filmu jsem čekala co bude, kdy přijde ten zlatý hřeb, až přišly titulky. Nevím, co na tom všechny tak dojímá, mně ta holka přišla celkem pitomá.

Sophiina volba (1982)

Film jsem viděla bezprostředně po přečtení knížky a pro mě opravdu bída. Nepříliš dobře zvolení herci (Meryl hraje výborně, to se musí nechat, ale slovanský typ a taková "femme fatale" to opravdu není). Děj poměrně zdrcnutý a pro mě dost ošizený. Kniha je jak dějově, tak emotivně opravdu nadupaná, ale ve filmu z toho není nic, ale vůbec nic. Prázdné, bez nápadu a pro mě opravdu velké zklamání.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Trošku rozporuplné pocity jak hodnotit. Subjektivně mě opravdu nebavila knížka, s filmem to bylo bohužel to samé. přišlo mi to šíleně rozvleklé, 1. díl ještě celkem poutavý, další jedna bitva za druhou a to mě moc nebere. Objektivně dokonalá výprava, skvělé masky (ti skřeti byli dokonale odporní), perfektní hudba a na to, jak je předloha šíleně popisná, se velice dobře podařilo ji zachovat. Kostýmy hudba, efekty, super, ale můj šálek kávy to fakt není. Podruhé bych si ho nepustila.