Moje superbejvalka (2006)

Celkem fajn zábava. Pár povedených vtipů, sympatičtí herci, krátká stopáž, relativně slušné triky... necelých 70 %. Je spousta slabších komedií s vyšším hodnocením.

Noc v muzeu (2006)

Hodně slušné tři. Pobavila jsem se, a určitě bych filmu nevyčítala režijní stránku - film odsýpal, pár fajn nápadů se tam taky vyskytlo... Ovšem film je to rodinný, tak opět scénáristé přibalili moudra o soudržnosti, zodpovědnosti, druhých šancích atd. Ale jsou filmy, ze kterých ční poučení mnohem okatěji, a akce se povedla, takže spíš chválím.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Nechám pět, ale na podruhé už mi tempo filmu přišlo dost kolísavé a u některých dialogů mi vypínala pozornost. Ale ti herci...

Casino (1995)

Bohužel mám tento film uložený jako jeden z nejpomaleji ubíhajících filmů, na které jsem se kdy dívala.

Učú no Stellvia (2003) (seriál)

Může se stát, že někomu po shlédnutí prvních epizod bude seriál připadat vtipný a zajímavý, ale postupem času zůstane pouze jakási střední škola ve vesmíru, kde se studenti učí bojovat, řeší své vztahy, jo a taky zachraňují svět. Dokonce nadvakrát. Tudíž něco, co už tady bylo snad milionkrát. Nejedná se sice o nějaký zvláštní propadák, jen je to průměr jako řemen.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tento díl že je nejlepší. Proč? Vždyť je stejně osekaný jako ty ostaní a že by režie byla nějak úžasně inovativní jsem si nevšimla. Pro mě je zatím nelepší adaptací druhý díl. Columbusův styl se v něm dobře sešel s ne-až-tak-zkráceným scénářem, byl tam Branagh a fajn finále... První díl se mi naopak nelíbil skoro vůbec (moc pohádkový a moc předvídatelný) a čvrtý byl průměr.

Ztracený víkend (1945)

Tento film podle mě příliš zastaral po herecké (Milland mi přišel místy dost nepřesvědčivý a přehrávající) i režijní stránce (dlouhé záběry a takzvaně nervydrásající hudba na mně vůbec nezapůsobily). Jediné, co zbylo, je poměrně slušný scénář a dialogy. Film sice není ztrátou času, ale dát jej na úroveň Ikarova pádu a Tažných ptáků nemůžu, srovnávala bych nesrovnatelné.

Strašáci (1971)

Tento film má slušný potenciál a od Peckinpaha se mi rozhodně líbil nejvíc, ale když já jsem tu proměnu Hoffmanovi tak nevěřila. Ani ne kvůli hereckým schopnostem, ale připadlo mi, že je pořád zakřiknutý a lup, najednou je z něj terminátor. Chtěl chránit dům, když předtím dovolil, aby mu do baráku lezli cizí chlapi a strkali kočku do skříně? To už spíš věřím té ochraně zraněného. Tady měl trochu zafungovat scénář. Naopak mě zaujalo vykreslení vztahu hlavní dvojice - postava Amy je tak rozporuplná, že si o ní můžete myslet prakticky cokoliv, chvíli vyvolává sympatie a chvíli odpor, a její malé konflikty s manželem disponujícím naprosto protikladnou povahou mi přišly docela reálné. Ačkoli nechápu, jak by se Hoffmanův intelektuál mohl dát dohromady s tak dětinsky se chovající ženou.

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

Celkem se mi to strefilo do nálady a film je výtvarně a atmosféricky zajímavý, na druhou stranu chápu lidi, co mu dají dvě hvězdičky. Chce to prostě to správné rozpoložení.

Záchranný člun (1944)

Sorry, ale jediná postava, která se tam chová relativně věrohodně je ten Němec - nějak takto by možná jednal člověk, který to dotáhl na kapitána německé ponorky. Zbytek postav jsou jen scénáristické figurky - reportérka musí být rázná a předstíraně necitelná, člověk, který přijde o nohu musí být v civilu tanečník atd. Naštěstí je film celkem krátký a zvraty jsou přesně nadávkované, takže nenudí.