Poslední Mohykán (1992)

Jako romance to není špatné, ale když oni s tou knížkou tak strašně vyběhli... Z komplikovaného víceméně nemilostného příběhu tak zůstává osekané cosi - film obsahuje nějaké ty honičky, překážky postavené milencům do cesty, ke konci pár mrtvol a na úplný závěr zapadající slunce. A hudba je sice pěkná, ale ten hlavní motiv se opakuje až příliš často.

Farinelli (1994)

Teatrální a nesympatické, s předvídatelným dějem. Radši se znovu podívám na Král tančí.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Jsou to velmi těsné čtyři hvězdičky, ale dám je, protože jsem se bavila, líbila se mi hlavní dějová linie a závěr, herci mi přišli dobří (hlavně Depp, Rush a Chow) a humoru a akce byl taky celkem dostatek. Rozhodně to není takový průšvih jako Spider-man 3. Jenže film má jeden hlavní problém - nedokáže sladit své tempo s odhalováním děje. Jeden příklad - Bloom od začátku v jednom kuse tvrdí, že aby zachránil otce, potřebuje Černou perlu. Pořád jsem přemýšlela na co, až asi po třičtvrtě hodině jedna z postav pronesla, že je to jediná loď, která dokáže dohonit Holanďana. Hmm, nevím, že by to kdy předtím v předchozích dílech bylo řečeno. Podobným způsobem tvůrci předkládají většinu nových informací (např. o pirátském sněmu, Kalypso) - postavy sem tam prohodí jen tak mimoděk jednou větou nějakou pro děj závažnou narážku tónem, který říká: ale tohle jistě již dávno víte, a jede se dál. Scénáristi si asi mysleli, že se divák už nějak zorientuje, ale tento přístup působí hrozně rušivě, a místy jsem se fakt nechytala. Nicméně se filmu podařilo mě docela vtáhnout do příběhu, a závěrečná třičtvrtěhodina měla fakt náboj. Celkově bych trilogii zhodnotila - jednička 65 %, dvojka 79 %, trojka 74 %. Jednička je moc jednoduchoučká a přímočará, dvojka roztahaná a trojka překombinovaná. Ale jinak jsou to fajn dobrodružné filmy :)

Dokonalý trik (2006)

Film je to dobrý, ale protože jsem napřed četla předlohu, nepřišel mi už tak zajímavý. Kniha se sice liší opravdu hodně - film spoustu zápletek vede odlišným směrem, ale základní pointy jsou stejné. Herci dobrý, scénář a celkový look vcelku taky, ale jelikož jsem přišla o prvek překvapení (nosný bod tohoto filmu), tak jen 70 %.

Ed Wood (1994)

Pět hvězdiček nedám, na to má ten film příliš rozkolísané tempo, ale za Landaua (pro mě naprosto zastínil zbytek osazenstva), všechny ty štavnaté roličky známých herců, zajímavý děj, a, ehm, láskyplný přístup, který je ve filmu cítit, si tento snímek nadprůměrné hodnocení určitě zaslouží.

Sen noci svatojánské (1999)

Tento film se mi ze shlédnutých Shakespearových adaptací líbil nejvíc, místy opravdu zábavné a herecké obsazení je sympaticky pestré. P.S. To máte za to, že chrápete v lese.

Princess Tutu (2002) (seriál)

Princess Tutu je obsahuje poměrně hodně originálních prvků - celkové výtvarné pojetí je překvapivé, příběh, prostředí, hudba a vývoj postav jsou rozhodně netradiční, což je vzhledem k tomu, že se v anime zápletky dost často opakují (a vyvařují do mrtě) opravdu ověžující. Klišé tu sice také jsou (hledání střípků), ale myslím, že se tvůrcům přesně podařilo najít skvělou kombinaci tradičního příběhu, který anime potřebuje (jinak by to ani nebylo anime), a originality, díky čemuž si můžete říct, že takhle zajímavé anime jste už dlouho neviděli. To "něco navíc" je důležité - klasická anime zápletka může být zpracována tak dobře (tj. vše se valí dopředu, vy se dobře bavíte, a to, že děj je nic moc v podstatě nevnímáte), že se vám seriál líbí, ale pro větší spokojenost je - aspoň pro mě - důležité, aby mě oslovil i po příběhové stránce a také prostředím. Pět hvězdiček.

X (2001) (seriál)

Tento seriál má asi nejlepší poslední díl, co jsem zatím v anime viděla.

Dítě z Maconu (1993)

Jeden z nejodpornějších filmů, co jsem kdy viděla, bere se naprosto vážně a je plný explicitího násilí, které si hraje na velké umění. Na hrátky s formou kašlu, hnus zůstane hnusem i v hezkém kabátku.

Gungrave (2003) (seriál)

Kdyby seriál zůstal jen v prostředí mafie a necpaly se tam ty nevěrohodné "mechazombies", které se do příběhu vůbec nehodí, byla bych spokojená. První půlka zahrnující postup obou kamarádů v organizaci a různé intriky je zajímavá, zbytek... no, je akční, proč ne, ale ta postupná likvidace protivníků po jednom je zoufale neoriginální a trochu trapná. Ale poslední díl je fajn. Postavy vás celkem vtáhnou do děje, jen mě tak napadá, že kdyby se v anime přestaly jako motivační pohon používat (zejména u mužských postav) pomsta a ochrana ostaních, ev. touha po moci (hlavně ten druhý, "mamoru" motiv mi už pěkně leze krkem), klesla by produkce o 99 %; nějaký opravdu "vícesložkový" charakter aby člověk pohledal, i když sem tam se něco najde. V tom jednom procentu :)