Velikánský medvěd (2011)

Je zajímavé také zabrousit do jiné oblasti animáků, než do té americké. A ačkoliv to není snímek špatný, přece jen to ještě není úplně ono. Např. pohyby postav jsou jakési podivné, stejně tak rychlejší sekvence vypadají někdy jaksi nepřirozeně,.. Ale podívat se na to bez újmy jistě dá;).

Fešák Hubert (1984)

Po herecké stránce dobré, ale celkově takový průměr. Pan Heřmánek se do této role pěkně hodí.

Příšerky z vesmíru (2018)

Animák, který, ač nenadchne, dá se na něj v klídku podívat. Nic extra však nečekejte. Průměr.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Klasický film s Jimem Carreyem stojícím na jeho pitvoření a grimasách. Do toho nějaká ta zápletka a máme z toho film, který by bez Jima asi přespříliš úspěch neměl. Ve výsledku standardní průměr.

Cesta kolem světa za osmdesát dní (1956)

Chápu, že v době vzniku z toho museli být lidé nadšeni, protože je to taková přehlídka cizích zemí, kultur, zvířat apod., což se odrazilo také na celkové délce filmu, ale v dnešní době už právě tohle příliš nezaujme. Je to totiž na úkor svižnosti filmu a nemá to vyloženě patřičný dopad na děj filmu. Britský humor a chování v podobě hlavního hrdiny je zde také zastoupeno v míře, která by mohla být posílena, aby to filmu patřičně prospělo. Celkově takový průměr.

Vražedné spolčení (2014)

Což o to, námět dobrej (když teda pomineme, že je to dle skutečné události - to je zas strašné), ale celej film kazí to, jak se k celé té události ty 2 holky stavěly. Musely být asi na palicu, když se chovaly tak, jak se chovaly. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Aby někdo, kdo plánuje a uskuteční vraždu, o tom vykládal otevřeně před všema, koho potká - no, co k tomu říct? To mi fakticky hlava nebrala.  Slabší 3*.

Gotti (2018)

John se na roli dobře hodí, příběh samotný přesně takový, jak by člověk očekával. Slabší průměr.

Ant-Man a Wasp (2018)

Film je postavenej na tricích (ty jsou po technické stránce zvládnuty dobře) a na vtipnejch hláškách, který někdy fungují, někdy je to jen o nich a místy to jen prodlužuje děj. Součanému publiku to bude vyhovovat, protože jim to bude bohatě stačit, mně to teda příliš nanaplňuje. Chtěl jsem dát původně 3*, ale za ten konec a to věčný nastavování a chystání na další díl, ach jo, 2* stačí.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Emma se do této role náramně hodí - přesně takovou si ji představuji ve skutečnosti. A bohužel ne teda v tom positivním světle:(. Mae byla nesympatická, vyloženě lezoucí na nervy - zkrátka osoba, se kterou bych se nechtěl ani znát. Téma sociálních sítí v takové podobě je až hororové. V podstatě po zavraždění člověka se beztrestně pokračuje dál? WTF?! Závěr filmu také šílený. 1* za hudbu - zvlášť v závěrečných tutilcích;).

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Zajímavý film tím, že je to vlastně obyčejný a přesto zajímavý příběh a třeba i tím, že Julia a Owen zde hrají vlastně vedlejší role. Krásně jsou zde vykresleny jednotlivé postavy v jejich vlastních příbězích, ale paradoxně nejvíc mne zaujala především Izabela Vidovic, která zde představuje postavu sestry, která je vlastně ve všem odsunuta do pozadí, ale přesto tento úděl snáží statečněji, než by dovedl kdejaký dospělý člověk. Bavilo mne sledovat její úděl. Film jinak místy přeslazen, až moc optimistický, závěr s oceněním, no řekněme nesympatický, podbízivý, nepatřičný, ale celkově 4* dám.