• Krátkometrážní

Solo: Star Wars Story (2018)

- casting, nezajímavý příběh, postavy, líbačky a vůbec celá romantish linka, Darth Moula, idiotské vykreslení prvního setkání Hana s Chewiem aj.; + podmanivě nádherná hudba (vidím to na koupi ;), dechberoucí a úplně snová vizuální stránka a lokace. Když bych to měla shrnout, tak se na Sola velice hezky dívá a užívala jsem si tu umudlanost a zbídačelost, čímž začátek rozhodně byl. Asi v polovině se to zvrhlo ale v něco úplně odlišného a evidentně jsou na vině právě ty zhejtované přetáčky. Ze spin offu pro mě pořád jede spíš RO, ALE sekvence s Falconem si pustím klidně ještě po sté.

Upgrade (2018)

A fake world is a lot less painful than the real one. Upgrade mi vypálil pořádnou díru do systému...dlouho se mi nestalo, abych o filmu přemýšlela ještě dva dny poté. Fuck this shit..ještě, že do toho nehrál Perturbator, asi bych byla ještě více a krásněji v hajzlu :D Víc asi nejsem schopná napsat.

S láskou Vincent (2017)

Pamatuji si, že nám v obýváku visely ony slunečnice. Posmutněle a obtěžkány těžkým dřevěným pozlaceným rámem. Nikdy jsem ten obraz nepochopila. Tak jako jsem, jako malá nedokázala chápat osobnost samotného Vincenta. Připadal mi jako ulítlý zrzek, co si zkrátka z lásky uřízl ucho. Tudíž řekněme, že jsem si k němu našla cestu až v pozdějších letech. Rozhodně mu patří můj obdiv a dodám pouze hořce: smrt mu "sluší", ostatně jako všem umělcům, kteří předčasně tragicky zahynuli. Ta temná fatálnost k němu patří, třeba by jeho díla zapadla jinak hluboko pod nános prachu a přišli bychom o takové skvosty. Slunečnice nám sice ze zdi zmizely, avšak tento uctivý film mi je příjemně připomněl a klaním se tak vzácnému propracování.

Tomb Raider (2018)

A je to tady znova! Neustále dokola v šíleným kolotoči amatérů, paskvilů a tuposti. O čem je řeč? Inu, když někomu spadne do klína suprová látka, perfektní předloha, která nepotřebuje vyšperkovávat, předělávat, jen trošku obdělat na poli kinematografie s ohromným potenciálem nakopnout novou trilogii, sérii a zařadit se mezi klasiky. V případě Tomb Raider by se jednalo o sexy Indyho garde. Kolikrát! A teď vážně! Kolikrát ještě se musíme dočkat takových šlicht, které spíš, než aby uctily kult, zde herní, jej spíše naprosto a fatálně dehonestují. Frknout tuto látku někomu, kdo nemá evidentně absolutně šajnu, o čem hra pojednává a není fanboy je vrchol blbosti a nevyhnutelná sebevražda. Tak zas za nějaký ten rok, až někomu dojdou prachy.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

RPO chce zaujmout hodně širokou část publika a to je od začátku prostě špatně. Ten film nemá duši. Jako hernímu bláznovi je mi dost věcí zřejmých a povědomých, ale v tomto ohledu si raději pustím znovu Jumanji, než znovu vidět toto. Ovšem nemohu filmu upřít jakési vhodné a dobře pojaté varování nebo-li zvedlý prst na hrozící nebezpečí, které plyne s nástupem virtuální reality. Budoucnost se zdá býti pomalu současností. Ve všem ostatním bohužel selhává, zejména v 80's feelingu, který je pouze zdánlivý a marketingově vykonstruovaný..což mi (jakožto 80's dítěti a milovnici) dosti nešmakuje. Vejvar fialovej.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Velebnosti....jdu blejt....trikově zajímavé, ale jinak strašnej, ale strašnej hnusinec všech hnusinců...

Vetřelec: Covenant (2017)

Tento film můžete zbožňovat a nebo nenávidět a oboje je kupodivu dobře. Proč? Jelikož a protože budí emoce v obou táborech a zákonitě nechává člověka na pochybách. Kdo chce porozumět, ten porozumí, kdo ne, ten jen čumí, plácá se v té černé s*ačce a nadává na nelogičnost. Každého volba. Nic naservírovaného zde nedostanete a v rámci žánru je to stále zlato.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Když jdete do kina nevědomky se stejným trikem, jaký nosí právě Spider-man :D Jinak celkem fajn pavoučí prequel, remake, či co to má být, už se v tom absolutně nevyznám (až tedy na trapného moralistu, kterého nedůstojně udělali z Capa..nechápu).

Rychle a zběsile 8 (2017)

Přepálenou 8 zachraňují tři scény. První - úvodní na Kubě s Dieselem, druhá ve věznici - Statham + Rock a třetí - Statham + děcko.