Valkýra (2008)

Člověk si možná říká, že jak možné být napnutý jak struna, když v podstatě víte jak příběh dopadne. Jenže Bryan Singer není kdovíjaký režisér, ale jeden z mála, který má osobitý styl vyprávění. I když ze začátku slyšíme von Stauffenberga mluvit německy a poté jak plynule přejde do angličtiny, kvůli tomu, aby divák nebyl rušen, jazyk mluvený v tomto filmu považuji za jeho největší zápor. Avšak klady mnohem více převažují nedostatky. Kamera je vynikající. Dlouhé a táhlé záběry jsou příjemným osvěžením po některých epileptických filmech. Hudba Johna Ottmana je geniální a tvoří dobrou polovinu skvělé atmosféry filmu. Valkýra je opravdu studený film a ukazuje nám dobu, kdy všichni, jak občané, tak nacističtí pohlaváři žili ve strachu z Vůdce a právě mnoho z nich maskovalo svou zbabělost za nezměrnou oddanost svému Fuhrerovi. Herci jsou vynikající, ale Cruise zůstává jaksi v pozadí ošlehanějších vlků stříbrného plátna. Takže vesměs u mě převažuje spokojenost. Něco málo zde ale chybělo. Postrádal jsem více plánování samotného atentátu, více nervozity před akcí. Ale stejně jsem při odchodu z kina (jinak zdravim Veselduu_! :)) věděl, že jsem zhlédnul skvělý film, na čemž se podepsal hlavně vynikající konec, který je emocemi nabitý k prasknutí.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Japonci jsou úchyláci, co se týče televizních show a soutěží, to ví kdekdo. U Takešiho hradu, který vysílala někdejší TA3, jsem se mohl vždycky potrhat smíchy. Bránice mi pulzovala z komických japončíků padajících do bahna nebo do vody z bizarních autíček a různých povozů, ale také z perfektního dabingu. A "Trpasličí" Craig Charles byl boží. Tohle je KULT!

5 proti 5 (2007) (pořad) odpad!

Co říct k pořadu, který uvádí neustále se potící, smích vytlačující Petr Novotný? Slovo odpad je pro "tohle" ještě svým způsobem pochvala.

S tebou mě baví svět (1982) odpad!

Na tenhle film mám opravdu, ale opravdu veeeelkou alergii. Neupírám mu některé kvality, ale když Nova neustále pouští tragický "song" Sladké mámení, otevírá se mi kudla v kapse.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Jestli byl štáb po dobu natáčení na tripu či jiných látkách, toť otázka. Ale po dlouhé době však ukázali, že stále ještě platí heslo "za málo peněz hodně muziky". Vynikající akce, úchylná kamera, cool Statham, kterému zdatně sekunduje doktůrek Dwight Yoakam. Pánové Neveldine a Taylor se vyznamenali a divák se opravdu ani chvíli nenudí. Za pochvalu stojí i český dabing. Když na střeše stojí strážce a telefonuje s kdovíkým a nadává mu do pičusů a nemrdů zapráskanejch, měl jsem co dělat, abych si nerozerval bránici. Doufám, že dvojka (High Voltage) bude stejný úlet, protože těmito filmy si stojí čas od času propláchnout mozek. Bezvadný.

Anděl na horách (1955)

Bolševická agitka, kterou překoná snad už jen Hudba z Marsu. I tak však stojí za pozornost zvláště kvůli Marvanovi, který roli bručouna Gustava Anděla ztvárnil na výbornou.

96 hodin (2008)

Tak tohle byl nářez Vážení. Vynikající mix akce a thrilleru okořeněný perfektně sestříhanými pěstními souboji a hlavně a co je nejdůležitější - Neesonovi vážně věříte, že by pro svou dceru udělal první poslední. Morel to vzal pevně do ruky a je to vidět. Co je na tom že scénář je stokrát obehraný, když je film servírován s takovou grácií? Vizuální stránka je bezchybná a konečně si po Bondovi také užijeme záběr delší než půl vteřiny což oceňuji. Herecké výkony bezchybné a Neeson se u mě vyšplhal v žebříčku oblíbenosti hoodně vysoko. Tohle je prostě špičkové dílo a nezajímají mě "hlody" typu: "Tohle jsem viděl loni dvakrát v bledě modrým." Liam to udělal osobní a je to paráda. A Morele prosímtě, vem si na paškál příštího Bonda, protože si dokázal že umíš a tenhle look, který si předvedl v Taken by 00sedmičce seděl jako prdel na hrnci. Díky za zážitek.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Odpad. Nekompromisně. Poledňákovou jsem odjakživa nenáviděl a timhle exkrementem si u mě rozhodně nepolepšila. Opravdu mě nabaví koukat na trapáka Etzlera a na bandu vřískajících harantů. Ne, nepíšu to ve špatné náladě ale je mi z toho opravdu blivno. Vám ne?

Rallye smrti (2008)

Naprosto zvrhlá úchylárna provoněná osmdesátkovou béčkovostí hraničící až s trashovostí, přesně tak jak to mám rád. Vizualní stránka filmu je vynikající a naprosto mě dostala bouračka TANKokamionu. Co se týče obsazení tak se tu slezli snad všichni možní bad boyové ze všech vězeňských filmů a Joan Allen je "bitch" k pohledání (ale nebývale jí to tady sekne). Paul "dabljů es" Anderson si u mě po otřesném AvP zvýšil skóre a Statham alias Frankenstein je bůh. Tak doufám Paule že mě příštím filmem nezklameš...

Columbo (1971) (seriál)

Inteligentnější detektivka prostě neexistuje. Columbo má výhodu oproti ostatním kriminálkám v tom, že ho hraje Peter Falk a ten dodal postavě zapomnětlivého, jenže proklatě chytrého detektiva osobitý rozměr. Tohle je prostě stará škola a pochybuji, že se ještě někdy zrodí v televizních končinách něco lepšího. Pche, kam se hrabe CSI.