• Thriller

Noc oživlých mrtvol (1968)

Možná mě omlouvá to, že jsem film viděl upravený a obarvený,ale jednoznačně: NELÍBÍ se mi to. Divný dílo.

Michael Clayton (2007)

Dobrej film, Clooney snad dvě hodiny nepřetržitě v záběru - standartně kvalitní výkon, hodně pomalý rozjezd filmu - 30 minut jsem pořád nevěděl o co tam komu sakra jde(?), atmosféra 100% - specifická pachuť chlapů z kanclu, intrik, právníků, podlosti. Nakonec spokojenost.

Duše jako kaviár (2004)

nakonec jsem z tohoto filmu měl pocit, že Cieslar vůbec nevěděl co chtěl natočit. Vše zachraňuje Vilhelmová a Cibulková. Příběh a 80% situací v něm jsou absolutně mimo mísu a těm postavám se nedá věřit vůbec nic. Film o ničem s pár zajímavými situacemi (nahá Bendová)

21 gramů (2003)

Tento film by mě shodil z gauče, kdybych jej viděl před 6ti lety. Dlouho jsem o něm slýchával, až jsem měl občas pocit, že jsem ho musel už někdy alespoň část vidět. Sean Penn je můj oblíbenec (již od U-Turn) a i v tomto filmu mě přesvědčil. Stejně tak oproti očekávání Naomi Watts. Srovnání s Ammores Perros je mimo mísu, tenhle film je jinde a mnohem lepší. Plné pocitů zoufalství, naděje a pomsty. Nikdy nechci prožít takový příběh.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Mám slabost pro Cate Blanchett (díky filmu Nebe) a pro Brada Pitta. Příběh je marmeláda pro holčičky, ale ty herecký výkony jsou jednoznačný. Fincher ovšem brousí někde, kde bych to od něj nečekal. Kde je "sedm", "hra" a "klub rváčů" ? celkem mu to ovšem vychází. Hvězda dolů za délku !

Na Hromnice o den více (1993)

výborná komedie, kterou v televizi nikdy nepřepínám. Prostě si představte, že se budíte ať se děje co se děje pořád do toho stejnýho dne. To už pak člověka napadnou různý věci který chce zkusit a změnit bez jakýchkoliv obav o budoucnost. Nejlepší scéna: spolužák pojišťovák ze střední školy

Transformers (2007)

panejo, první půlhodiny bylo super, efekty bomba, zpracování zajímavý. Jakmile se film dostával dál a dál, začínal jsem víc a víc otvírat pusu údivem jak může někdo točit takovýto nesmysl. Bohužel jsem znal hodnocení tohoto filmu dopředu, takže jsem se bál jej ohodnotit jako "odpad". Závěrečná půlhodina se nedá nazvat jinak než "americký PORNO" bylo to příšerný a já tyhle agitky o hrdinství nesnáším. Jsou v tom fakt dobří. Na tomto filmu je hrozně moc poznat, na jakou věkovou skupinu je zacílenej a jak je vlastně ve skutečnosti výchovnej. Jde to mimo mý chápaní. Buď se Michael Bayovi narodily od natočení skály a mizerů dvě děti nebo musel mít nějakou mozkovou příhodu. Dvě hvězdy za zpracování

Quantum of Solace (2008)

souhlasím s hodnocením a komentářem "golfisty", snad jen dodám, že tak jako pro mě nikdy nebyl Pierce Brosnan Bondem, tak Craig mě opět zpátky přikoval k židli, stejně jako Sean Connery (jediný můj pravý Bond). QoS není tak "bondovské" jako Casino Royal,ale pořád to drží křivku těchto dvou nových bondovek směrem nahoru. Těším se co bude dál.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

nesouhlasím s tím, že by toto dílo parodovalo gangsterky. Toto dílo je ryzí a uvěřitelná gangsterka. Miluju tento film, oddanost pánovi, pomsta, hudba 100% (RZA) a izolovaný soundtrack na DVD z trafiky mě skutečně baví