Déšť (2001)

asi nejlepší film o pubertě, který sem viděl. to jako bez prdele. film přirozený jako si uprdnout.

Air Force One (1997)

pane prezidente! pane prezidente! pan prezident hrdina číslo amerika, jemuž do kulek skáčou agenti v F16kách a eště bych zapomněl medaile za hrdintství z vietnamu. blábol blaf AMERIKA, pane prezidente.

Kletba zlatého květu (2006)

neni to úplně zlé. bohužel však čangův příklon od obsahu k formě ssebou nese i neodlučitelný aspekt, že tím film ztrácí všechno, pro co si divák mohl čangovy filmy cenit.

Babí léto (2001)

film na pět hvězdiček. když mu je ale chci dát, probleskávají mi hlavou reminiscence na klišovité momenty a schematicky řešené situace, což způsobuje, že scénář jinak vynikajícímu filmu zbytečně kazí výborné skóre.

Zastav a nepřežiješ (2006)

úvodních 10 minut sem se sám sebe ptal, zda-li TO, co právě sleduju, režie myslí vážně. když však po další čtvrthodně nejen mě přesvědčili, že opravdu ano, zhrozil sem se, nicméně už nebylo úniku a musel sem to dokousat do hořkého konce. ten film je trapný, trapný a ještě jednou TRAPNÝ... a taky dost špatný. co mu vytknout konkrétně? asi nic. od samoúčelně emotivního hudebního podkladu až po rádoby hypercool a nejvíc in střih a triky a roztřesenou kameru a všecky ty filtry a flitry to stálo za prd. nehledě na to, že od začátku je jasné, jak to celé skončí a o co autorům především šlo (podotýkám jen, že nemám na mysli záměr natočit dobrý film).

Babel (2006)

silné jak ranní kafe, leč až okatě umělé. ponechám stranou hodnocení autorových názorů na roli USA ve světové politice, i když to vyznívá jako litemotiv celého snímku. znovu se osvědčilo, že iňárittu umí rozezvučet ve správnou chvíli ty správné struny a poskládat tak jedinečný filmový příběh, ale jak sem už řekl, umělý konstrukt z toho vyčuhuje až moc na to, aby průměrného diváka nerušilo. školácky přehrávající brad pitt je už jenom třešničkou na dortu výtek, které k tomuto snímku mám. i přes to je to velmi podařený film, který vzhledem ke své stopáži, ani chvilku nenudí.

Machr - zpověď univerzitního bookmakera (2002) (TV film)

standartní moralita, ze které plyne snad jen poučení, že pokud něco rozjíždíte a nejste v tom kovaní, tak to nerozjíždějte ve velkém.

Decadence (2000)

filmy andrew blakea dělají z porna něco víc, než k čemu je primárně určeno. především jsou natočené jako filmy, nikoliv jako standartní, nudné pornofilmy. výborná kamera a živý střih kombinovaný se zpomalenými záběry, střídání černobílých a barevných záběrů dokážou mnohem víc, než zoom z celku souložící dvojice na detail jejich přirození. díky tomuto netradičnímu přístupu a také samozřejmě díky netradičnímu zvukovému zpracování dýchá z tohoto snímku něco, co vás přinutí dech zadžet.

Zpívající detektiv (2003)

film, který má velké předpoklady a ambice, který však má také velké nedostatky ve zpracování i hereckém obsazení

Polda a bandita 3 (1983)

slovy mého spolubydlícího: "to je taká kokotina, až z teho tlačí prdel."