Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Takže dá sa to. TC ešte stále vie nakrútiť aj klasický thriller. Rozprávku s dobrým koncom, kde dobro zvíťazí nad zlom a divák nevracia od lepkavého sentimentu. Iba trochu zamrzela skrytá reklama na slobodu držania zbraní a prapodivný pokus o vtipnú scénu vo vani s bitkármi typu a je to! Na druhú stranu výber záporákov bol proste úžasný. Dôležité však bolo, že som sa nenudil napriek gigantickej 130 min stopáži.

Patrola (2012)

Niet čo vyčítať, ale prosííím tvorcov , aby už konečne prestali používať tú akože dokumentárnu kameru. Dá to filmu síce iné možnosti záberov a pohľadu , ale už ma to unavuje. Inak výborne zahraný krváčik , ktorý sa odohráva na pozadí akože bežného života dvoch mestskáčov. Nemal dokonca ani klasický amícky umelohmotný pátos a zaujal od začiatku celkom podareným spôsobom. Najviac pobaví prostredie a celkom reálny týpkovia.

Metro (2013)

Tak sovieti vedia tiež natočiť katastrofický filmík. K hercom, deju ani trikom niet čo dodať , ale muzika , povedzme si to na rovinu ,ta nie je Európska. Napätie pekne gradovalo škoda tých pár zbytočných tliachancov ku koncu. Škoda preškoda toho socialistického paralelného deja , kt. natĺka divákom , že dobrý neúplatný čestmír nakonci aj tak vyhrá nad bohatým podnikateľom kt. trtká cudzie manželky!!! Samozrejme trápna bola aj scéna , ako si ešte aj teraz súdruhovia radi uhnú z fľašky , čo je šablónovité klišé podobné ako keď amíci salutujú v uniforme :)

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

A prečo nie!!! Bez hĺbky, bez umenia, umelohmotné, ale kuva zábavné a plné násilia. Tento film ma chytil na začiatku za vajca a nepustil až do posledných snímkov :))) Nick Nolte síce už nevie ani hovoriť, ale plejáda AAA hercov si odviedla svoju robotu na jednotku. Potešilo by ma však keby tú tanierovitoočnatú Emmu Stone prestali vo filmoch prezentovať ako neodolatelnú sexicu, lebo to je dosť humorné.

Hrdina ulice (2010)

Myslel som si, že tento snímok bude o nejakom psychošovi, ktorý sa hrá na klasického hrdinublbečka. Film však príjemne prekvapil hĺbkou a celkom zaujímavým záverom. Z unudených počiatočných sračiek sa postupne splietol celkom dramatický bič :)))

Hamilton: Pokud jde o vaši dceru (2012)

Priehľadné , detské a stupídne. Dobrý vyhrajú a zlý prehrajú. Mňa proste rozosmejú zlí arabskí teroristi ktorí majú neustále zakryté tváre čiernou šatkou a to deň-noc. Na večernú štvrtkovú zábavu však vrchovato postačujúce. Príjemné boli seversky chladné postavy a celkom drsne stvárnené akčné scény.

Chodba (2012)

Zvláštne správanie, prazvláštne pohnútky a pripečené reakcie na situácie, ktoré sa u nás v panelákoch dejú každý deň. Feši bol ľahko instabil , ale čo už. Dostal jednoducho chuť na Lotte ale nepostavil sa do rady. Stres je proste špina vec a preto si mal dať radšej vodku ako každý správny severan...:)))

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Sucho treba skonštatovať - tak to vo svete chodí. Ako dokument to nestojí za nič, ale krásne odhaľuje márny a zúfalý boj o kontrolu nad zdieľaním po sieti. Hollywood by sa mal od dinosaurov čo to naučiť. Chlapci si proste chceli zarobiť vytvorili priestor na zdieľanie a dostali po hube hotovo. Éra klasických nosičov však už skončila. Uvidíme čo daľej... A ďakujeme chalani :)))

Země bez zákona (2012)

Akosi mal tento snímok všetko, ale zároveň mi trochu všade chýbalo. Vzťahy sa počas filmu nerozvinuli, brutalita ostala taká nemastná neslaná a aj záverečné zúčtovanie ma výrazne sklamalo. Príbeh bol však reálny a špinavý. Nejak sa to stále nieslo v duchu kto chce kam pomôžme mu tam, alebo ako sa chlastá a žije u buranú.

Útěk (2012)

Jaaaj ako som sa tešil na severský temný príbeh! Nakoniec sa ale zrodila bezpohlavná blbostička, ktorá zaujme azda iba detailmi ako sú pokazené zúbky a nezmyselné pohnútky. Kamera však bola výborná a páčiť sa musia aj slušné herecké výkony. Proste jednohubka na večer.