• Krátkometrážní

Úsvit mrtvých (2004)

Originál od Romera jsem neviděl, ale i tak můžu tvrdit, že tento film je nejlepší zombie film, který jsem měl tu čest vidět. Zombíci, brutalita, akce, černý humor, napětí a hlavně Snyderův režijní debut. Paráda!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nejoriginálnější nejromantičtější mozaika plná vynikajícího scénáře Charlieho Kaufmana, Gondryho vypiplané režie a báječného soundtracku. Každým zhlédnutím mne dělá film šťastnějším.

Vzpomínky na lásku (2004) odpad!

Když člověk 3x usne a zjistí, že teprve uběhla 1 hodina, je něco víc jak špatně. Písně jak z telenovely, nezajímavý příběh (od kdy může mít mladá holka alzheimera?!), obrovská nuda, hlavní postavy nesympatické (hlavní hrdinka ošklivě přehrává) a konec hraje na city. P.S. - Když vemu v potaz zdejší hodnocení, je mi hned jasné, jaké nároky mají uživatelé. To vám vážně stačí tak málo? P.P.S. - Jinak romantické filmy mám rád.

Život a smrt Petera Sellerse (2004)

Geoffrey Rush byl od pravého Petera Sellerse k nepoznání. A jeho výkon by si zasloužil určitě nějakou tu cenu. Škoda jen, že Stanleyho Kubricka bych asi normálně nepoznal. Po 2 dnech od shlédnutí filmu měním hodnocení na 3*, jelikož si musím přiznat, že jsem se občas nudil.

Dům z písku a mlhy (2003)

Rádoby depresivní nuda, s ošklivě nepříjemnými herci (Eldard krajuje!) u které jsem se úplném konci neubránil silnému smíchu, protože něco tak debilního a tak silně hrajícího na city jsem už dlouho neviděl. 30%

Kafe a cigára (2003)

Další povedené dílo Jima Jarmusche. Některé povídky byli celkem nudné, ale těch dobrých bylo víc. Podle mě nejlepší povídka byla "Bratranci" a ta povídka s Cate Blanchett - nepamatuju si už název.

Kill Bill (2003)

Tarantinův hold starým japonským filmům a filmům o pomstě. Ostrá dávka brutality, u které se Quentin (homosexuálové, ženy či koňomrdky (čti fanatičky koní), antitarantinofilové nebo tupci, kteří film nepochopili na ní nadávají. Ostatně musejí mít IQ jednooké slepice, jelikož si nedokážu představit, co se jim honilo hlavou než si Kill Bill sehnali a o čem si mysleli, že bude. Pusťte si radši nějakou sluníčkovitou sračku s happy endem.) vyžíval nebo s necenzurovanou cenzurou (černobílý obraz, modré světlo) je tak geniální a odkazy přeplněná, jako každý mistrův film. Divím se, že teprve napotřetí jsem si Kill Bill vol. 1 absolutně užil, ale to bude asi tím, že jsem ho vždycky viděl s alkoholem v krvi.

Láska nebeská (2003)

Nejideálnější film pro vánoční (ne)pohodu. Klasika.

The Brown Bunny (2003)

Vyprázdněné narace mám rád, ale The Brown Bunny bylo slušné zklamání. Místy zajímavé záběry, posledních 15 minut líbivých, ticho mám rád a rozhodně jsem se nenudil, ale nemůžu se ubránit pocitu, že je to celé jedno velké sebeukájení.

Ztraceno v překladu (2003)

Citlivý snímek o dvou američanech, kteří objevují pro ně doposud neznámou japonskou kulturu. Úžasná režie, pomalé příjemné tempo, výborné herecké výkony, inteligentní humor a uklidňující soundtrack dělají z tohoto citlivého filmu něco tak krásného.