Metropie (2009)

Viděno na Anifestu v Teplicích, krásná atmosféra. Film je výborně animačně zpracovám. Temná atmosféra dýcha z každého kouta metra a zrada čeká na každém kroku.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Nejhorší je, když se někdo snaží mluvit o něčem, ale místo mluvení používá jen jednostranný propagandistický nátlak bez fakt. To video je tak ubohé, že to snad ani není možné, k čemu se dokáží snížit účinkující. A co víc, ono se to snad i někomu líbí? Asi lidem bez rozumu, kteří jdou tupě jako jedno "modré" stádo a chovají se přitom hůř, než za diktatury.

This Is What Democracy Looks Like (2000)

Dokumentární filmy se dají vždycky natočit z více úhlů pohledu, ale úhel, který je podaný zde se mi zdá věrný. Televizní stanice a policie dělá z demonstrantů bůhví co za zlo (a kdyby jenom z demonstrantů). Policii říká, že nikomu nic neudělá a v následujících záběrech jsou demonstranti mláceni, polejváni nějakou chemikálií. Ano, bylo jich 50 tisíc -> což podle americké demokracie znamená - demonstrujte si když je vás málo, když je vás víc, dostanete přes hubu.

Avatar (2009)

Avatar viděn, avatar krásně zabalenej do něčeho hezkého, avatar bez príběhu (originálního). Mohu souhlasit s lidmi, kteří dají maximum, ale souhlasím i s lidmi, kteří dávají odpad. Vizuálně krásné, leč jen to film nedělá. Daleko více si poslední dobou užívám filmy, jejichž rozpočet dosahuje pár procent rozpočtu Avatara a jsou to filmy nádherné, které mají aspoň duši. Je to jako u žen, krása je pomíjivá, však nitro je to hlavní. 3* po půldenním uvažování nad tím filmem.

Cargo (2009)

Krásné pozitivní překvapení. Vesmírné atmosferické sci-fi, které mě pohltilo. Tenhle film je důkazem toho, že to jde i bez krve a zběsilých akcí. Nejde jinak, než ohodnotit maximálně.

Pád do tmy 2 (2009)

Spousta krve a nechutnotí, spousta věcí, které už jsme viděli. Jeden šerif, který mi lez na nervy svou blbostí. Avšak pořád je na co se dívat a i se trochu bát. Průměrný film, který navazuje na vynikající jedničku. V tomto případě však kvalit jedničky nedosahuje.

Aeon Flux (2005)

Zdejší hodnocení 48 % (30.1.2010) opravdu filmu neodpovídavá. Ano, přehodnocuji film na víc * a dávam jich 5. Je to kvalitní sci-fi, které má spád, hezky natočené scény i atmosféru, která mě pohltila. Velmi příjemný film, od kterého sem nic nečekal a přesto hodně dostal.

Raketa na Měsíc (1958)

Proč 2*?? Celý film je jedna velká nelogická slátanina. Ale vydržel sem až do konce a bavil se tím, s jakou blbinou přijdou tvůrci za pár minut. A ty luxusní stíny, které herci vrhali všude po scéně byly také něco:-) No prostě sranda z 50tých let, když už nic víc.

Cigarettes & Coffee (1993)

Tyhle krátkometrážní filmečky jsou prostě výborné. Jak už řekl "jaklee" úžasná kamera. Celkový pocit z fimu mi dělá radost. Nepouštějte se do vážných debat, dokud není káva nalitá a konec cigarety zapálený.