Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Já hodnotím film takhle - bylo to pěkný, ale byl jsem zklamaný. Středozem je udělaná zase opravdu pěkně a soundtrack je taky skvělý, ale ta nenasytnost po penězích, která způsobila, že se jedna slaboučká knížka zfilmuje do skoro devíti hodin filmu je vidět a není to hezký pohled. Každá akce je 2x odkládaná a každý si musí všechno alespoň minutu rozmyslet, než něco začne dělat, aby se naplnila stopáž... Je to škoda, protože celá Středozem je udělaná opět pěkně a kostýmy se mi také líbily, ale celý film to obdivovat nevydržím, takže ta roztahanost dřív nebo později každého dostihne a začne se u filmu nudit. Bohužel nečekám, že se to u dalších filmů změní. No nechme se překvapit. U mě po prvním shlédnutí 75%.

Temný rytíř povstal (2012)

Moje pocity z tohoto filmu jsou,,, no, řekněme, že jsem byl trochu zklamaný. Dvojka byla opravdu perfektní a já jsem teď čekal ještě něco lepšího. Na dvojku to bohužel nemá, ale to asi moc filmů mít nebude. Film je to přesto výborný (i když trochu až moc akční, neškodilo by mu někdy trochu ubrat). Nolan zase předvedl, že je nej režisér a těším se na jeho další film. Hodnotím trochu horšími 5 hvězdami.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

V podobném duchu jako zábavná trojka. Pokud by si tohle tempo Ice age udržely, určitě bych ocenil další díl.

Tři mušketýři (2011)

Nevěřil jsem tomu, že to bude tak špatné, ale opravdu je to tak. Akční za každou cenu, vtipné za každou cenu, ve výsledku ale nic z toho pořádně.... Hodnotím kolem 50-ti % a doufám, že pokud na to chtějí navazovat (tak jsem alespoň ten konec pochopil), tak snad se už budou držet více při zdi.

Johnny English se vrací (2011)

První díl se mi líbil celkem dost, takže jsem od druhého očekával něco podobného a doufal jsem, že film je zase mírně podhodnocen, jako mi to přijde u předchozího dílu. Teď jsem se ale dočkal jen zklamání. První třetina filmu byla pro mě utrpení, děj je prostě blbost, ale to mi u Rowana běžně nevadí, mě stačí, když mě bude během filmu kvalitně bavit, ale tady používal staré a už tisíckrát opakované vtípky, že jsem mohl jen znuděně sledovat "děj" a doufat, že se to všechno najednou obrátí k lepšímu. Když už jsem byl opravdu skeptický, přišla na řadu scénka s golfem, které se mi prostě líbila a od té doby mi přišlo, že se začaly objevovat méně okoukané vtipy a já se mohl i něčemu smát. Samozřejmě, že ta demence Englishe už vtipná není, takže i tak se u většiny vtipů dá jen kroutit hlavou. Děj je opravdu děs a s těmito vtipy to opravdu snad ani nestojí za shlédnutí. Filmu bych dal lehce přes 40%.

Hněv Titánů (2012)

Trochu si vzpomínám na předchozí film, kde jsem byl zklamán, ale díky mytologii jsem byl víceméně nakonec spokojený. V tomto případě film ale zase sestoupil o krůček níže. Velké plus je, že film se určitě nijak nevleče, takže mě ta celé podívaná uběhla celkem rychle, ale pocit z toho moc dobrý nemám. A scéna, kde na konci Zeus a Hádes bojují, je jak Star Wars: Jedi origins... trochu soudnosti by to chtělo.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

I když poslední díly prciček hodnotím stejným počtem hvězdiček, uznávám, že tyhle se starou partou jsou lepší. Stifler opět nezklamal a celkem jsem se bavil, ALE... Vím, že to má být spíš prostoduchá komedie, která má za každou cenu spíš pobavit, ale ty absolutní "návraty ke kořenům" mě opravdu byly do očí. Stiefler se choval prostě jako Stifler a nemuseli tam půlku filmu říkat, co v minulých epizodách provedl a stejně byl zábavný. Pak tam ale byli namontování snad všichni, kdo se v první trojce trochu více objevili a mě se to nelíbilo. Škoda, že to tímhle směrem hnalo až moc.

Diktátor (2012)

Já jsem se bavil neuvěřitelně. Klidně bych přidal ještě půl hodinu ve stejném duchu, ale i tak se mi to fakt líbilo.

Avengers (2012)

Čekal jsem od Avengers hodně, ale bál jsem se, že budu zklamaný. Myšlenka skvělá - komiksoví hrdinové pohromadě, ale bál jsem se, že se tady projeví pořekadlo "Všeho moc škodí". To se ale nestalo. Film dává každému hrdinovi dost prostoru, ale dokáže ho rozvrhnout mezi všechny takřka rovnoměrně. Film opravdu rychle odsýpá a to nejen díky své akčnosti, ale také díky opravdu vtipným scénám, především díky panu Starkovi (Downey mě poslední dobou opravdu baví). Za mě je to něco kolem 90ti %.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Po celkem kvalitní jedničce přišlo tohle nemastné a neslané pokračování. První půlku se v podstatě nic neděje a jen to zbytečně natahuje stopáž. Druhá půlka už je o poznání lepší, ale bohužel tomu pořád něco chybí. Asi největší problém je podle mě kvůli tomu, že se z toho stal až moc akční film. Za mě lepší 3 hvězdičky.