Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Pro mě je to nadprůměrný film a pokud si správně vzpomínám na některé nesmysly, při akci z minulých dílů, tak alespoň toho se teď vyvarovali. Hlavní zápor jsou pro mě ale "záporáci", protože ten praděda, co tam předháněl Ethana v běhu a ještě mu dal nakládačku opravdu uvěřitelný nebyl.

Americký sen (2010)

No jsou tam věci, se kterými se úplně neztotožňuji, ale na některé věci mi to upravilo pohled a ukázalo i něco, o čem jsem neměl ani zdání. Třeba o vraždu na JFK jsem se v poslední době celkem zajímal a překvapilo mě, kolik si za svoje období udělal "nepřátel" podepisováním "nepřípustných" zákonů. Nevím, zda byl zabit právě kvůli tomuhle, ale je pravda, že je to vše poskládané tak, aby to na sebe hezky pasovalo. Nicméně je zajímavé, že i 11. září by se do tohoto filmečku dalo skvěle zapracovat...

Hunger Games (2012)

Za mě je to necelých 50% a nechápu takhle vysoké hodnocení. První půlka filmu je zdlouhavá a spousta věcí se tam vysvětlí úplně kýčovitě (např. "film" o tom, proč Hunger games vůbec jsou) nebo jsou vysvětleny podle mě blbě a pozdě (třeba to proč měl Hurikán 42 lístků v losu... až půl hodiny poté jen tak nadhodí, ať si nebere jídlo navíc, aby měla jen jedno jméno v losu). Pak je tu druhá půlka, která je plná zázraků Deus ex Machina. A to v takovém množství, že by vystačily na několik filmů. Kat si najde kamarádku, tak tu samozřejmě musí někdo zabít, aby to nemusela řešit hlavní hrdinka. Když je ale hlavní hrdinka připravená na "porcování", tak si nikdo neodpustí dlouhý proslov a navíc se zde objeví splátce, který ji zachrání jenom proto, že se starala o malou Ruutu, která je z stejného kraje jako on, i když do teď si Ruutu vůbec nevšímal... Nebo aby nemusela Kat Peeta zabíjet, tak jsou najednou pravidla změněny... když ale na konci to vypadá, že všechno nebude podle hlavní hrdinky a ta smrt obou by dávala dobrý smysl, tak najednou - další Deus Ex... Jednoduše tuto mánii kolem celého filmu vůbec nechápu...

Žhavé výstřely 2 (1993)

I když mi jednička úplně nesedla a nezasmál jsem se tolik, jak jsem čekal, tak dvojka byla super. Smál jsem se skoro celou dobu, takže hodnotím velice kladně.

Železný Schwarzenegger (1977)

Hodně zajímavý film, který ukazuje různé "taje" kulturistiky, ale dost odkrývá Arnoldovu osobnost. Arnolda jsem vždy obdivoval a po tomhle filmu k němu snad vzhlížím ještě víc, ta jeho sebejistota a klid jsou fakt ohromující.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Film jsem viděl podruhé a zase mě skvěle bavil. Podle mě skvělá komedie, u které se dokážu zasmát.

Moneyball (2011)

Jeden z letošních nominovaných na oscara nejen za nejlepší film. I když se film zabývá skutečnou událostí, tak si ji nijak nepřekresluje, ale ukáže ji v tom nejlepším světle. S hodnocením 5 jsem trochu váhal, ale nakonec jsem se k němu přiklonil. Nominace určitě zasloužené a moc tomuto snímku fandím.

Warrior (2011)

Toma Hardyho jsem si v poslední době dost oblíbil, takže i v tomto filmu byl mým favoritem a možná to byl i hlavní důvod, proč jsem se na film podíval. Celý film postupně nabývá na tempu až do... do toho čeho jsem se nejvíc bál. To, co vydržel Brenden, by nezvládl snad ani Rocky (dostat nakládačku v jednom zápase a ustát to, uvěřím, ale dostat ji ve dvou dnech a ustát to nejde). Film byl ale úžasný a i přes tohle jsem si ho dost užil.

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Je to celkem zajímavé a určitě skvěle odvyprávěné Michaelem C. Hallem, ale postrádá to jakékoliv napětí (chápu, že těch pár minut není dostatečný prostor, ale Dexter je vystavěný právě na zápletce).

Tupíři (2010)

U takovýchto komedií nikdy nevím, jak je mám hodnotit. Já se pobavil opravdu slušně a vřele to doporučuji, ale dát parodii 4 nebo dokonce 5 hvězdiček mi prostě nesedí, protože pokud bych to měl srovnat s filmy, které jsem takto hodnotil, tak ty jsou kvalitou úplně jinde. Takhle si dovolím dát jenom 3 hvězdičky.