Brak (2002) odpad!

Kvalita obrazu a zvuku jako z let osmdesátých a herecké výkony jako z normalizační komedie z let sedmdesátých.

Bílá spona (1960)

Nudná kriminálka s prkennými herci. Krásně zachycená realita socialistického obchodu, kdy u prázdného pultu je jedinou úlohou prodavačky neustále odpálkovávat zákazníky: "Máte už ty kožené kabelky?". "Ne, Přijďte se zeptat příští týden!". "Přišly vám už ty tašky z NDR?". "Ne, zkuste to za týden"....

Hněv Titánů (2012)

Rozhodně lepší a svižnější než Souboj titánů (2010). Nečekal jsem žádný propracovaný příběh a hlubokou myšlenku, ale akci a efekty. A těch se mi dostalo do sytosti.

Darjeeling s ručením omezeným (2007) odpad!

Nuda od začátku až do konce. Nudné a nesmyslné rozhvory, které nikam nevedou. A celý film nikam nevede.

Pečeť vraha (2003)

Pětihvězdičkové hodnocení ruší jen nedotažený konec, který má příliš mnoho variant řešení.

Aréna národů (2012) (pořad)

Trapnější a menší verze Her bez hranic.

Zátoka (2009)

Šokující dokument o surovém vybíjení delfínů. Na druhou stranu kruté zacházení se zvířaty se děje denně i v našich končinách, stačí se jen podívat do drůbežáren, velkokapacitních kravínů apod. jak se zachází s hospodářskými zvířaty. Nad tím se ale moc lidí nepozastavuje (asi proto, že slepice jsou oproti delfínům úplně blbé). Tím ale nechci zlehčovat obsah tohoto dokumentu. Nejvíc mne pobouřil výrok rybářů, že vybíjení delfínů je součástí jejich (národní) tradice a my ostatní to nemůžeme pochopit. Pravda, v některých zemích jsou součástí tradice býčí zápasy, v jiných zemí je tradicí ukamenovat ženu za nevěru. To se opravdu pochopit nedá.

Spartakus (2010) (seriál)

Bojovníci bojují před digitálním pozadím a při každém úderu, byť je to jen facka, cákají hektolitry krve. Příběh docela zajímavý, technické zpracování, dle mého názoru, hrozné.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Film je technicky dokonalý. Od začátku jsem byl přesvědčen o nejvyšším hodnocení, ale posledních 20 minut bylo hodně přitažených za vlasy. Jinak se nedá nic vytknout, originální podání, působivá kamera zachycuje vše do nejmenšího detailu ať už špínu, chudobu, nemoce, tak i krásu, čistotu a úchvatné exteriéry Paříže, a v neposlední řadě skvělé herecké výkony.