• Krátkometrážní

Poseidon (2006)

Na to, že se jedná o katastrofický film to nebylo vůbec špatné. Hlavním plusem je ale krátká stopáž a kromě několika napínavých scén zde stejně není nic k vidění.

Mickovy modré oči (1999)

Jednoduchá, malá, ale milá komedie, kterou jsem si pouštěl už víckrát. V některých scénách mám ten film velmi rád, ale na víc než tři hvězdy nemá ani tak.

Román pro ženy (2004)

Ty tři hvězdy mají ke čtyřem blízko, jak to jen jde. Vážně jsem se skvěle bavil, ale na druhou stranu je v tom filmu plno věci, které mě tak iritovaly, že nemůžu hodnotit výše. Příběh je dobrý, forma vyprávění na český poměry úžasná, ale moc mi do toho neseděli herci a některé detaily mě vyloženě zklamaly. Nebýt toho bylo by to moje velké ,,guilty pleasure", takto jenom příjemná komedie ne jen pro ženy, kterou si někdy zase rád zopáknu.

Hledá se Nemo (2003)

Další ze série komerčně úspěšných animáků, které mi k srdci nepřirostly. Vyloženě špatné to nebylo, ale účel (pobavit) to nesplnilo vůbec.

Kokosy na sněhu (1993)

Popravdě jsem nikdy nepochopil, proč se v českých luzích a hájích tato komedie tak uchytila. Neříkám, že je špatná, to vůbec ne, ale nic výjimečného v ní nevidím. Ano, občas je to vtipné, ale u mě spadá spíše k průměru. Víc jsem v tom zatím nenašel.

Wanted (2008)

Angelina je jednou z mála žen v oboru, kterým takové akční role opravdu baštím. Snad jako jediná je u toho nejen sexy, ale ukazuje, že umí hrát. Proto si jí nesmírně jako herečky vážím. Co se týče samotného filmu, celý stojí právě na jejím výkonu. Ale i tak je to akční nářez, který se před ničím nezastaví. Hezky vymyšlené, bavil jsem se, ale místy to bylo přehnané a něco tomu chybělo. Lepší 3*.

Seriózní muž (2009)

Nesmírně zvláštní film. Ať už prostředím, pomalým tempem nebo tím, že si vlastně nejsem zcela jistý o čem to celé bylo. Pointu jsem navíc hledal celou dobu zcela marně. Rozhodně to mohlo být přehlednější, s trochou nadhledu. Zároveň ale nemohu říct, že to bylo vyloženě špatné. Ztráta času to není, ale důvod nominace tohoto filmu na oscarový večer mi trochu unikl.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Akce je to solidní a mezi Bradem a Angelinou to jiskří (lítá a bouchá) jak má, ale to je tak vše. Čekal jsem něco víc.

My Fair Lady (1964)

Je to krásné, ale strašně dlouhé a pak i nudné. Za zhlédnutí to opravdu stojí, opakovat však jen tak nebudu.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Harrison Ford a jeho bič podruhé - a bavil jsem se o dost méně. Úvod byl skvělý a svižný, ale pak přišla docela dlouhá nuda, před poněkud málo propracovaným závěrem. Navíc mi u druhého dílu připadalo, že některé scény jsou přestřelené až moc.