Out of Darkness (2022)

Ukrutná nuda s nesympatickými postavami a navyše s dosť hlúpim chovaním. Na to, že sa dej odohráva pred 45 000 rokmi, tak to bol brutálne ukecaný film!

Anděl smrti - Série 3 (2022) (série)

Po včerajšej dvojke som inhed' nabehol na tretiu sezonu a musím priznať, že je zo všetkých troch najpremakanejšia. Mravec povýšil na nadkomisára, Aga Polkowska už nechlastá a je z nej súkromný detektív. Ale hlavne, náš záporák Piotras Wolnicki je opäť o tri kroky pred políciou. Réžie sa ujal sám Maciej Stuhr a je to poznať. Lúbilo sa mi i prostredie dediny, v ktorej sa dej odohráva. Taktiež tvorcovia pritvrdili i na humore. Speciálne trojuholník Polkowska - Mrowiec - Wronska. Ich neustále podjeby nemali chybu. Toto sa mi vlastne aj páči na tých polských kriminálkach, že to okoreňujú kvalitným vtipom a moc to neberú zase tak vážne, ako škandinávci napríklad. No a mladý Janek opäť vytáča, že by si zaslúžil minimálne jednu do držky!  Záverečnú epizodu treba brať však  s nadhľadom už tradične, ale podľa mňa, tá čistá "päťka" je zaslúžená.

Anděl smrti - Série 2 (2021) (série)

Dvojku rozohrali tvorcovia kvalitnou psychologickou hrou na mačku a myš. Zaviedli nás tiež aj do minulosti, aby nám osvetlili počiatky toho, čo spustilo neskôr u Wolnickeho ( Maciej Stuhr)  psychopatické vražedné besnenie mladých báb. Nebudem viacej prezrádzať, ale poviem len toľko, že druhá sezona je na mašľu. V jednom kuse sa mi otváral nôž vo vrecku. Síce treba pretrpieť prvé dve nudné epizody, ale potom sa to nádherne akčne spustí. Veľmi ma potešilo i to, že z Gelnera urobili tvorcovia vtipálka a už nebol takým nafrajerovaným chujom, ako v jednotke. 80%

Christmas Carol (2022)

Ďalší z filmov,  pri sledovaní ktorého sa vám bude otvárať nôž vo vrecku a kypieť žlč!

Pravá ruka pomsty (2024)

Strašná pejčovina! Z nejakého dôvodu som si myslel, že Orli Bloom je bývalý agent a on to je len obyčajný, nemotorný farmár. Ak by som mal film k niečomu prirovnať, tak k jazde v lete na saniach. Veľké body si definitívne zaslúži u mňa akurát mladá Savannah za finálne 'zaklincovanie' celej tej béčkovej, amatérskej show.

Lovely, Dark, and Deep (2023)

Osobne mám rád tieto psychologické, mysteriozne drámy seknuté hororovými prvkami, ale celý zážitok z filmu mi kazila hlavná, večne nasratá, hrdinka. Absolútne nulová charizma. Samotný film však dokáže slušne zamotať divákovi hlavu. 65%

Čest mezi zloději (2015)

Mrazivá a pekelne depresívna sociálna dráma o ženskej, ktorá sa topí v brutálnych sračkách. Počítam, že tak minimálne jedna tretina učinkujúcich boli skutoční feťáci. Alebo minimálne alkáči.

Zóna zájmu (2023)

Brutálny film! Ten spôsob, akým si pohráva s divákovou psychikou a predstavivosťou...  Strašné niečo! Záver filmu s topánkami bol pre mňa osobne čistý emočný masaker. Pred spaním radšej nepúšťať.

Femme (2023)

No, tak chválený revenge queer thriller teda nič moc. Ako dráma síce dobré, ale ako thriller veľmi veľká slabota. Očakával som dokonale premyslenú pomstu a to, čo som dostal, to ma veľmi sklamalo, pretože sa to dalo podľa istých indícií hned' odhaliť. Potom ma to nadšenie opustilo. Na film ma, okrem iného, nalákali aj tunajšie vysoké hodnotenia. Verím, že všade , v každej skupine/komunite, sa najdú vypatlaní čuráci, ale George MacKay mi do role tohto typu gaya absolútne nepasoval! Prosto tam vyčnieval, nezapadal mi tam akosi medzi nich. Hercom samozrejme skladám poklonu za ich výkon, avšak nad dve hviezdy to nedám. P.S. Snád' ma miestna queer komunita neukameňuje.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Night Country má presne ten typ mysterioznej atmosféry, ktorú ja osobne milujem. Navyše oceňujem dramatické pasáže jednotlivých epizod, ktoré sa väčšine užívateľov, zdá sa, javili ako nudné. Záverečné rozuzlenie bolo výborné, presne také, aké správne tajomné krimi má mať podľa môjho vkusu. Kamera, choreografia, výprava... Totálna šupa! Akurát, čo ma sralo, bolo neustále fuckovanie v každej druhej vete. Scenár písal zrejme nejaký fucker. Asi si budem musieť pustiť  pozitívne naladený film s Jodie Foster, pretože po tomto (a špeciálne po záverečnej epizode) sa na jej xicht nemôžem ani pozrieť!