• Krátkometrážní

Kam zmizela Madeleine McCann? (2019) (seriál)

Za prvni dva dily se dozvite zasadni pointu story a zbytek je jen omacka navic. Cely dokument tak mohl byt pojat mnohem lepe. Kazdopadne je to takhle po X letech zajimava retrospektiva za jednim z nejvice medializovanych pripadu poslednich dekad.

Zrodila se hvězda (2018)

Romantické filmy jednou za čas mi nevadí, ale když tam začali hrát na city s akustickou kytarou a sladkýma hláskama, tak to bylo sladší než cukrová vata. Gaga ani Cooper to nezachraňují, možná právě naopak.

John Wick 3 (2019)

John "ničitel skleněných vitrín" Wick opět zasahuje proti nejvyššímu řádu. Konkrétně tedy proti všem včetně jeho přátel, kteří se chvilku tváří jakože mu pomůžou, pak zase teda ne a nakonec teda jo. Akčních scén je tam víc jak v běžném devadesátkovém filmu, jen s rozdílem, že tady dochází munice v zásobníku. Auta i motorky létají opět vzduchem a samozřejmě nesmíme opomenout zvířátka na odlehčení situací. Suma sumárum je to zatím nejslabší díl série, takže snad u Chapter 4 zapracují na lepším scénáři.

Joker (2019)

Chtěl bych ohodnotit plným počtem, ale nemůžu kvůli paradoxu v časové ose. Sám o sobě je film vážně skvělý, jenže v rámci DC Universe zkrátka nesedí. Asi ze všeho nejvíc mě zaujal zvuk, skvělý soundtrack a velmi výrazný charakter Jokera. V rámci role Joaquin Phoenix udělal maximum a Joker v jeho podání je přesně to, co temný Gotham vystihuje. Kurevská depka a mrazení v zádech, alespoň takové pocity jsem měl při odchodu z kinosálu.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Za mě naprosto fenomenální fekálie. Seriál navazuje a rozvíjí již dlouholetý barandovský scénář. Prakticky se jedná o obskurně známou Jaromírovu felaci Jaromírem. Již u prvního dílu vidíme velký posun u tangenciálního myšlení našeho hlavního hrdiny, který je velmi hloubavý člověk. Pokud je scénárista sám Jaromír, tak by se měl zamyslet nad svým fetišem pro monology. Mnohdy totiž divák, pozoruje dlouhé minuty pouze narcistické poruchy osobnosti. Zařazení do kategorie komedie, bych možná ještě přehodnotil.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Herecké esa v naprosto hrozném podání. Psycho kamera, kdy si občas říkáte “co sakra byl záměr toho záběru?”. Kontrast s dobrým i naprosto strašným hereckým výkonem hlavních i vedlejších postav a jako bonus odkaz na českou sodu.

God of War: Raising Kratos (2019)

Hra co se týče cinematic cutů nemá takřka konkurenci. Naprosto skvělé filmové záběry doplněné o geniální hudbu, které odvypráví děj hry na jedničku mluví za vše. Christopher jakožto Kratos má skvělý hlas a jeho "Boooi" vám bude znít v uších ještě velmi dlouho po dohrání. Dokument a především Cory tak vypráví o všech problémech i radostech, které tvůrci měli. A že toho nebylo málo...

Krvavá nevěsta (2019)

Trailer ukazuje v podstatě vše co je na filmu dobré. Herecké obsazení je super, přesto postavy nemají často jasný charakter. Dějově, je to už po pár minutách schovky dost nezáživné. Ten konec plnej výbuchů těl mě bohužel zklamal nejvíc. Tuhle blbost si mohli odpustit.

Vražda na jachtě (2019)

Tak hrozné cliché, až mě to bolelo u srdíčka. Z téhle vtipné krimi se vyklubal slušnej cringe.

Bright (2017)

Chaotickej, mistama dost nudnej scenar, kterej chce hrat na city nebo prestrelky, pritom dialogy casto pokulhavaji a akcni sceny jsou stereotypni. Ve vysledku tak divak dostane divnej fantasy film o tom jak dva poldove utikaji s kouzelnou hulkou. Stit svetla, pekelni, pan temnot a federalove. Ward je nakonec neco jako Harry Potter a svet je zachranen.