• Western

Tajemná řeka (2003)

Celosvětově divácky úspěšný film. Z plejády ocenění filmu vyčnívá oscarový výkon Seana Penna v roli otce zavražděné dívky, a taky Eastwoodova režie a Helgelandův scénář, které dokázaly vytvořit úžasnou psychologii postav. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43014-tajemna-reka/videa/

Wyatt Earp (1994)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Trošku delší, ale Kasdanem dobře natočený životopisný western se spoustou výborných scén. Spolupráce bratří Earpů při ochraně svých zájmů je příkladná a nemůžou ji rozvrátit ani nepřátelé ani manželky. "Nothing counts so much as blood." Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku za charismatického Costnera. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10461-wyatt-earp/videa/

Pupendo (2003)

Typicky české a místy typicky trapné. Přesto je Pupendo poměrně dobrý a občas i vtipný film. "Onanoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes. - A co Ty, tati? - Já bych rád, ale já mám maminku." Trailer: http://www.trailerfan.com/movie/pupendo/trailer

Nehynoucí sláva (1945)

Působivý oscarový dokument založený na autentických snímcích válečných operací v západní Evropě oněch 337 dnů od invaze v Normandii do kapitulace Německa. Výtečné komentáře tvoří vybrané výpovědi řadových účastníků bojů. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=_zWutnjp5kU