• Krátkometrážní

Simpsonovi (1989) (seriál)

V porovnání se South Parkem nebo Family Guyem se jedná o celkem světlý druh humoru, ale stále je to dosti zábavné. Je třeba zmínit, že některé epizody jsou bolestně slabé a nudné, ale v tom nejsou Simpsonovi výjimkou.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Absence Jar Jar Binkse a přítomnost všeho ostatního dělá z filmu jednoznačně nejlepší díl nové trilogie. Z pěti hvězd trošku ukusují sice již mírněji se vyskytující milostné scény s Padmé, ale to nám bohatě vynahrazuje její, doufejme, že velmi bolestivá, smrt.

Gantz (2004) (seriál)

GantZ je anime poměrně neotřelé, překvapí nezvyklou dávkou brutality a perverze. Nepřekvapí občasnou nelogičností chování postav, kdy by stačilo pouze zrychlit krok, aby byla situace a desítky životů zachráněny, zatímco hrdina jen stojí a nečinně kouká s rozšířenými zornicemi na smrt svých kamarádů. Hlavní postava projde za celou sérii mnoha změnami (k lepšímu, dle mého), což seriál příjemně okořeňuje. Pokud něčím toto anime opravdu vyniká, tak je to masakrální a bezctiné odstraňování charakterů – nesnažte se tedy nikoho si moc oblíbit, velmi pravděpodobně se s ním v dalším díle už neuvidíte. Jak už předemnou pár lidí zmínilo, konec opravdu trochu pokulhává, nic nevysvětluje a člověk se cítí lehce napálen, nicméně tento nedostatek je slušně vynahrazen kvalitní animací, zajímavými až surrealistickými nepřáteli a boji s nimi, a již zmíněnou nezvyklou brutalitou (která je alespoň pro mě velkým plus).

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

I přesto, že poslední třetina seriálu značně zaostává za zbytkem (i když finále bylo velice vydařené), kvůli geniálním prvním dvěma třetinám nemohu jinak než 5 hvězd.

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Velice kvalitní anime. Musím především vyzdvihnout detailní propracovanost hlavních charakterů - tedy bratrů Elriců. Závěr není tak kulervoucí, jak bych u takového anime čekal, ale stále je hodně slušný. Pro mě osobně seriál vrcholí těsně za polovinou soubojem mezi Edwardem a Greedem.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Po prvním shlédnutí jsem se cítil, jako bych požil alespoň třetinu toho, co bylo požito ve filmu. Před druhým shlédnutím jsem to požil. Epický zážitek.

Kokain (2001)

Mít tolik peněz, že se vám nevejdou do domu??

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Film je samozřejmě vynikající, ale teprve nedávno jsem zjistil, že roli elfa Figwita hraje Bret McKenzie, čímž u mě Společenstvo prstenu stouplo o několik příček výše. Bohužel se už nejspíš nikdy nebudu moct koukat na celý film, aniž bych se natřeseně těšil na onu scénu, kdy Bret vyřkne své: "Lady Arwen, we cannot delay!".

Zjizvená tvář (1983)

Hromady kokainu, bezdůvodné násilí a epochální Tony Montana dělají z tohoto filmu něco, na co si vždy vzpomenu, když po mě někdo chce mé TOP filmy. Toto je snímek enormně kulervoucí.

Braindead - Živí mrtví (1992)

První půlhodinka je pomalý rozjezd, ale co přijde potom, je opravdu smršť. Střeva létají vzduchem, lidé jsou rváni na kusy, krev teče proudem a atmosféra hnusu se nezastaví až do epicky brutálního konce.