Zlomené město (2013)

Broken city je dobré kriminální drama s ucházející zápletkou a kvalitním obsazením. Ale bohužel omílá ohrané téma s politickou tématikou, a takových kriminálek už tady bylo víc než dost. A zahrál si v nich i Russel Crowe. Něco mi na Broken city chybělo a to byla trocha originality. Na tohle téma se mi o dost víc líbil film: State of Play.

Elysium (2013)

Elysium zůstává za mým očekáváním. Po Districtu, který měl opravdu výborný scénář a originalitu, přichází film, který je sice dobře efektně natočený, ale co se týče scénáře docela odfláknutý a prezentuje několik nelogických příběhových situací a klišé. Taky mě mrzela kamera, která byla zbytečně moc rozklepaná. Spíš jsem to bral jako takovou oddechovou záležitost a snažil se užívat si efekty, než samotný "příběh" ze kterého sem si moc neodnesl. Oživení přinesl do tohoto filmu pouze záporák Sharlto Copley, který dostal tu možnost zahrát výraznější roli, než sám v hlavní roli Matt Damon. Ale pravdou je, že jsem se nenudil - 60%.

Tik ťak (2011) (studentský film)

Zajímavý nápad s dobrou doprovodnou hudbou.

The Maker (2011)

6 minutový snímek, který mi i během koukání, i po něm dal podnět k přemýšlení o tom, jak nám všem ten čas utíká, aniž bychom si to uvědomovali. Krásný a smutný zároveň. Doprovázený a vyplňovaný skvělou hudbou a zpracováním.

Jen 17 (2013)

Film o dívce která přijde o panenství, má zázemí, nechybí jí peníze, vlastně jí nechybí vůbec nic a následně se dostane na dráhu prostitutky, a my diváci ani nevíme proč? A do konce filmu nám to ani není vysvětleno. Ale co nám je celkem dost vykresleno je chování samotné dívky, které působí nedospěle a drze, a přebytek erotických scén s různými druhy mužů. Hodně decentně ale občas film i pobaví. Asi bych ho neřadil do sekce Drama/Komedie, ale jen Drama. I přesto si myslím, že i když to vlastně nemá žádnou pointu, tak natočeno to bylo s citem jak jsme na to u Francouzů zvyklý a zas tak to nenudilo.

Ctihodný občan (2009)

What? Ctihodný občan mi byl pár lidmi doporučen s tím že je to rozhodně lepší jak: Dead Man Down. A já po shlédnutí tohoto filmu opravdu nemůžu souhlasit. Tak sem se těšil že pomsta bude opravdu velká. Těšil sem se bohužel zbytečně. Asi přejdu rovnou ke SPOILERU!!: Začátek, kdy přijdou 2 chlapi vyvraždit rodinu do domu na mě emocionální dojem opravdu neudělal. (krom toho jsme se nedozvěděli proč, budiž?) První polovina filmu mě nudila, poté se rozjela nějaká splácaná "akce" kde Butler ač byl ve vězení začal všechno a všechny likvidovat a nikdo se nedozvěděl jak? Než se přišlo na ten opravdu "geniální úkryt" kdy si dokázal během 10 let asi zázračným způsobem prokopat cestu do všech cel ve vězení? Nevíme jak, ale víme že už měl připravený všechno co potřeboval. Celou dobu se to tváří jako geniální hra, ikdyž zdaleka není tak geniální jako spíš hloupá, a podívejme se ten konec? Všechno má pod kontrolou, a najednou udělá takovou chybu, že tzv: napalm si nepojistí žádnou kamerou, hlavně že je má všude? A nakonec si sám zajistí výlet do povětří ??? Bohužel to postrádalo v hodně místech logiku. Konec mě opravdu silně rozesmutněl. Zklamání, které po shlédnutí několika posledních dobrých filmů už muselo přijít. Pro Butlera byla tahle role velké sousto ze kterého nevytěžil téměř nic. A Foxx, ikdyž ho mám obecně rád, se mi tady taky zrovna dvakrát herecky nelíbil.

Nedotknutelní (2011)

Bohužel se v dnešní době točí opravdu minimum komedií, které dokážou bavit a u kterých bych se dokázal upřímně zasmát. Díky bohu za tenhle film. Než jsem si Nedotknutelný pustil, a že to chvilku trvalo, nedokázal jsem si představit jak si spolu tahle hlavní odlišná dvojice dokáže sednout, ale teď už můžu říct že fakt dokonale. Nemohl jsem se po většinu filmu přestat smát, a to se mi u komedie nestalo už hodně dlouho. Ne že bych snad neměl smysl pro humor, ale spíš mi přijde že ho nemají ani scénáristé, kteří se o něj v hodně případech marně snaží. Tak a něco málo ke SPOILERu!! Snad jediné čeho mi tu bylo líto, jak se ze zrzky vyklubala lesba, to sem jako jedinou scénku v celém filmu nepovažoval za jako úplně šťastný vtip. Naopak scénka u které jsem myslel že smíchy prasknu byla návštěva opery ("To je jako strom? Strom co zpívá? A německy?") A taky změny vizáže dokonalé a vtipné. Příběhové přechody mezi scénami a následné opětovné navázání na ně po několika minutách byly taktéž vkusné. Například: scénka, kdy Phillipe netrpělivě čeká v kavárně na ženu z dopisu a následně se při odchodu míjejí, a navrácení se k tomuto příběhu těch dvou až na konci filmu, kdy jim Driss sjedná schůzku. Po opravdu dlouhé době můžu říct, že sem viděl jednu z nejlepších komedií a ještě tak jak mám nejraději: podle skutečné události!

Pomsta mrtvého muže (2013)

Akční film ze syrového prostředí, kde se "Victor" dostane do gangu, který mu zabil rodinu a chce se pomstít. Až jsem si říkal jestli to netočil nějaký režisér ze severu. A co nevidím a ono Dán. Nápad na příběh nebyl špatný - pomsta úspěšně dotažená do konce. Dějová linie odsýpala dle mého názoru rychle. Akorát ten závěr nebyl podle mého gusta. Až zbytečně přehnaný, těžko reálný a asi i příliš rychlý. Obzvlášť scéna s autem, a že z něho vylezl jakoby nic a postřílel celý gang sám bez větších problémů. Colin Farrell byl fajn, ale jinak Terrenci Howardovi sem padoucha prostě nevěřil. Na tuhle roli je spoustu mnohem lépe se hodících herců. Hodnocení v mém případě trochu sporné, kdyby to šlo dal bych 3,5*. "Did you choose not to kill me, cause I got a wife and a kid?" "No. I didn´t kill you because they´ve got you".

2 zbraně (2013)

Na můj vkus dost přeplácaný akčňák, kterému sice nechybí humor a výborní W+W. Ale ani ty nemohli zachránit to, že scénář byl napsán jak byl. Nemá smysl nad tímhle filmem přemýšlet, protože je to naprosto k ničemu. Proč dělat něco jednoduše, když to jde v tomto případě zbytečně složitě. Krom toho film má zdlouhavé pasáže, které nebaví. Průměrný akční film z kterého si budu po pár dnech asi pamatovat jen to, kdo tam hrál hlavní role.

Útok na Bílý dům (2013)

Pro mě určitě překvapení. Šel jsem do toho že takových filmů tu bylo opravdu hodně a že to nebude mít co nabídnout. Roland Emmerich už mě víckrát dokázal přesvědčit že je mistr akčních a katastrofických filmů. U tohoto dokázal občas i dobře pobavit. Sice bylo k vidění spoustu klišé, kterým se na tohle téma prostě nedá vyhnout, ale i přesto všechno mě film od začátku do konce výborně bavil. Čím dál zvyšující se tempo se mi také zamlouvalo. Rozhodně ve srovnání s filmy, které jsem viděl na tohle téma tohle patří k tomu lepšímu. Víc se z toho vytěžit nedalo.