Stud (2011)

Psychicky velmi silný a chladný film, který mi po režijní stránce neskutečně sedl. Žádné zbytečně zdlouhavé scénky, ač tempo je trochu obecně pomalejší, a to mi tady vůbec nevadí. I tak to celkem rychle uteče, takže by mi ani nevadilo, kdyby to bylo o nějakou tu půlhodinku delší. Hudba perfektně zapadala. A konec, který sice nemá rozuzlení, ale měl sem pocit že ani žádné mít neměl. Ani chvíli jsem se nenudil. Nemá smysl tu psát o čem film je, všechno důležité je v popisku. Otázkou je komu a jak to sedne? Osobně myslím že je Stud trošku podhodnocený - Thats a SHAME! 90%

Hon (2012)

Na konci filmu mi nějak došla slova. Vážné nadprůměrné depresivní dánské drama, které ve vás dokáže vyvolat spoustu pocitů, bohužel hlavně těch negativních z pohledu hlavního hrdiny, do kterého se po pár minutách filmu dokážete pomalu ale jistě vžít. Jenže bohužel taková dost často bývá realita a ne každému se to líbí. Film o tom jak jednoduché je obvinit člověka bez důkazů - nedůvěře, bezmoci, lidské naivitě a neskutečné zlobě, která se v lidech skrývá. Bohužel i přesto, že ve filmu všechno fungovalo téměř jak má, vyvolává film několik otázek - Poukazuje na to že děti mají vždycky pravdu a každý jim hned zbaští všechno aniž by ho zajímala skutečnost a dokáže tím zavrhnout i přítele. A taky jsem moc nepochopil ve scénce u konce - kdy se vracel Lucas zpátky do vesnice, jak se s nim každý objímal jako by se nic nestalo, a jemu to vůbec nevadilo. Takhle si přátele nepředstavuji. Přátelé by měli být ti, kteří vám důvěřují za každé situace od začátku do konce. (mimo jednání otce té holčičky - to bylo trošku pochopitelnější) Měl to být nějaký druh odpuštění od Lucase k "přátelům", protože sám dokázal pochopit i druhou stranu situace? V tom případě nechápu, proč si oni nedokázali připustit to, že vše nemusí být tak, jak řekne nějaké dítě?? Možná to je jen odraz toho jak krutí a bezmyšlenkovití dokáží lidé být a že i přesto si každý občas zaslouží za své chyby dostat druhou šanci a to zdá se, že režisér vystihl v tom případě na 100%. Takže sem si zároveň sám odpověděl :) a místo 4* které jsem měl v plánu při psání mého příspěvku, dávám za 5* a mimochodem: Mads Mikkelsen byl vynikající.

V zajetí démonů (2013)

Celkem nářez. Přiznám se, že spoustu scének mě opravdu celkem silně vylekalo. A to i přesto, že jsou témata na horory celkem vyčerpány a často se opakují. Ale v tomhle případě mi to ani tak nevadilo. První polovina měla vzestupnou tendenci čím dál víc děsit. Docela mě uklidnilo když "Warrenovi" přišli do domu, ale ani tak moje uklidnění netrvalo dlouho, protože akce po chvíli pokračovala ještě ve větším tempu. Ale pravdou je, že jsem čekal lepší konec. Nijak výrazně mě sice nezklamal, ale ani nijak nepotěšil. Podle skutečných událostí? Really? no potěš pánbůh! No jinak režie a kamera fakt skvělý. James Wan v tom umí opravdu chodit. Je to sice první film co sem od něj viděl, ale donutil mě se podívat i na jeho další filmy. PS: velkým hrdinům tady, kteří se tu vytahují, jak se vůbec za celý film nelekli a jenom všechno nesmyslně kritizují, bych doporučil pro příště zapnout zvuk a maximalizovat obraz! ;)

V pasti (2005)

U tohoto filmu bych prvně ocenil herecké výkony Ellen Page a Patricka Wilsona. Jinak film dokázal držet v napětí, a probudit v člověku nějaké pocity, ikdyž v mém případě pozitivní rozhodně nebyly. Obzvláště ne k postavě Ellen Page. Při scéně s řezáním koulí a následném vhození jich do drtičky odpadu mi šel mráz po zádech. Čím víc se to blížilo konci, tak to postrádalo v určitých situacích trochu logických situací, včetně konce. Ale i tak si myslím, že film stojí za shlédnutí.

Kurz negativního myšlení (2006)

Severské filmy naservírované svou syrovostí a neobyčejnou gradací mám obecně rád a od dnešního dne se mezi ně řadí i Kurz negativního myšlení. Zdaleka ne vše se v dnešní době dá brát pozitivně. Myšlenku filmu a občasný lehký černý humor oceňuji.

Český sen (2004)

Tento dokument mě velmi pobavil. Stádo snadno manipulovatelných oveček nachytaných na švestkách a ještě nechtěně za vlastní peníze! Holt za blbost se platí. Rozhodně stojí za vidění, do dnešní doby se stejně nic nezměnilo. Obzvláště klobouk dolu pánům Klusákovi a Remundovi za jejich nápad, provedení a následnou odvahu! Povaha národa našeho v plné kráse a síla dnešní reklamy a marketingu. Líbilo se mi na tom, že i přesto to někteří lidé brali pozitivně a s humorem.

Podfukáři (2013)

Málokdy se mi u filmu stává že bych se v průběhu něj nekoukl na čas do konce filmu. Ale Podfukáři mě bavili a nechávali často v napětí. Výběr herců byl celkem fajn a ty si to opravdu na jevišti užívali. Ikdyž se nehraje fér, s čímž se dalo počítat při pohledu na český název filmu, tak sem si to celkem užil.

Kick-Ass 2 (2013)

Stále zábavné, ale bylo poznat že první a druhý díl dělali jiní režiséři. Kdežto první mi přišel takřka dokonalý, druhý už tak povedený nebyl, ale i tak celý film poměrně bavil.

Machři 2 (2013)

Bohužel jak to tak bývá, o dost horší druhý díl. V prvním díle sem se i zasmál a mělo to alespoň trochu nějaký příběh. Další den po shlédnutí ani nevím na co sem to vlastně koukal

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

WTF??? :) Hrozná prasárna v podání Setha Rogena, při které jsem si řikal že není možný, aby ten kluk v době natáčení nebyl zhulenej :D A ikdyž to byla hrozná blbost, tak rozhodně nenudila a občas i bavila a měla fajn obsazení ! Úlet roku 2013 !