Princezna Nevěsta (1987)

Uzasnyi herci, nevsimol som si. Sebaironia, ani tuk. Fantasy, jedna papundeklova krysa. A nieco comu vravia uhor. Jedine na co sa dalo pozerat bol Peter Falk a Billy Crystal. Inac je to strasna sprostost. Tuna vazne rozpocet odpoveda kvalite.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Nestrnuci meisterstuck velkeho Steva o tom ze aj oni mozu byt priatelsky a hoci zub casu niektore veci zmenil stale sa jedna o nieco, co je len tazko popisat, podobne ako tuzba volat domov.

Akira (1988)

Uzasny celovecerak, ktori je urceny pre sirsie publikum, pricom ostavaju zakony manga anime zachovane. Je uzasne ako sa dokaze pribeh vryt do pamate. Je potreba trosku vnimat viac ako normalne ale odmena sa dostavi. Jeden z kralou spolu s ghost in the shell a dalcimi...

Můj soused Totoro (1988)

V podstate Miyazakiho klasika. Jednoduchy bezkonfliktny pribeh o sile priatelstva a lasky s troskou fantazie na vrsku. Jedna sa o originalne dielo v dost civilnom podani. Holt nieje kazdy den Mononoke. Kazdopadne sa jedna o vysoky nadpriemer.

Potomci lidí (2006)

Alfonsovi sa podarilo velmi realisticky zachytit pochmurnost doby a svet kde apokalipsu sposobuje samotna neplodnost a tomu sa vazne neda nic vytknut. Co ma vsak trochu sklamalo bol dej a osoby, ktore sa chovaju trocha nelogicky a niektore zvraty som celkom nepobral. Kazdopadne sa jedna o uzasny zazitok.

Jumper (2008)

Tazko ohodnotitelny film. Haydena a Samuela mam rad a pri specialnych efektoch som sa bavil vcelku obstojne. Co sa vsak pribehu tyka, posobi akoby si ho scenarista vymyslel pri pauze na obed. Takze skoda, mohlo to byt o dost lepsie.

Rafťáci (2006)

Percicky na tabore a dokonca v ceskom vydani. To ma poser. Neviem ci je to vyhoda. Stejne sa mi na tie ceske socialne melodramy pomaly prejedaju, ale ci zrovna toto? Na niektorych gagoch som sa pobavil, a pokial je film urceny mlademu publiku svoj ucel splna. Co nakoniec, snad len Karle skus neco jinyho.

Hudson Hawk (1991)

Hodnotenie tohto snimku je dost nejednoznacne. Jedna sa o akcnu komediu, ale niektore gagy su dost mimo. Napriek tomu sa da bavit u toho kralovsky a aj s troskou nostalgie to musim hodnotit nadpriemerne.

Noc na Karlštejně (1973)

Skveli herci, uzasna hudba Karla Svobody a ... dost. Celkovo dej nema co ponuknut takze tak.