Sněhová královna (1957)

Rozpravka ktora ani po case nestratila nic so svojho kuzla. Genialny Andersen nam prinasa pribeh o uzasnej sile priatelstva a kvalita animacie by sa dala prirovnat k Disneyho snehulienke.

Sudá a lichá (1978)

Asi najlepsi film dvojice S+H. Sice neprinasa nic originalne cez to su gegy svieze a zabava plynie celym filmom. Aj po rokoch sa na to stale dobre pozera.

Království koček (2002)

Film urceny hlavne pre dievcata predskolskeho veku ale aj ostatni divaci si urcite najdu to svoje. Klasicka animacia s kopou fantazie aj ked Miyazaki to nieje. Originalita a detska hravost sa musi ocenit.

Podraz (1973)

Priznam sa ze tento typ flilmov nieje pre mna. Mame tu skvelu atmosferu predvojnovej Ameriku, uzasnych hercov a paradnu hudbu. Ale cele je to pre mna obrovska nuda. Pribeh netrpi momentami prekvapenia a od zaciatku vieme ako skonci. To nemusi byt na skodu ale pocas celeho filmu som sledoval kapitoly a minuty do konca. Bohuzial ja si taketo filmy nevychutnam a tak aj hodnotenie je odpovedajuce.

Oko dravce (2008)

V ramci daneho zanru urcite spicka. Efekty, ktore pripominaju smrtonosnu pascu 4 a celkovo az na zaciatok ma film rychly spad a Shia zapadol a zbytocne neprecnieva. Bavil som sa kralovsky a nemam dovod nedat

Police Story 2 (1988)

Po jednotke ubudlo humoru a pribudlo dramatickych scen. Co je podla mna len ku prospechu veci. Jackieho kusky su este krkolomnejsie a vo vysledku na mna dvojka posobi dospelejsim dojmom.

Čas zabíjet (1996)

Po polhodine film zacne pozvolna stracat tempo ale sceny su tak silne, ze dokazu prikovat k sedadlu. Skoda nevyuziteho potencialu niektorych hercov.

Kontraband (1998)

Podpriemerny akcny film s tovarne JCVD ktori ozivuju len obcasne akcne sceny a Rob Schneider

Voják (2006)

Spravne Becko. Akcna jazda, ktora sa neobtazuje s hlupostami ako pribeh a pali vpred. Spravny prkenny hrdina s muskulaturou a a spravne efektne akcne sceny, ktore maju svoju kvalitu. A ak by ste zabudli, Johny je marinak. Tak bacha.