Znamení (2002)

Maloktoremu filmu sa podari tak vtiahnut divaka priamo do deja ako tomuto. Neostava mi len zatlieskat, klobuk dole.

Nový svět (2005)

Tak toto je uplne mimo mna. Lyrika sa mina ucinku. Dej je tak riedky ze ho neuchopi nic. Pribeh o laske je takisto uplne bezzubi. Dve hodiny su pre normalneho smrtelnika takmer neznesitelne. Ikonografia spolu s basnenim vyznieva neurcito, lebo tu nemame poriadny vztah. Herci uz tiez podali lepsie vykony. Reziser sa mozno vyriadil do sytosti, mna ale sklamal.

Království (2007)

Svizny politicky thriller, kde si pridu na svoje aj milovnici akcnych scen. Vytknut sa tu da hlavne uz neodmyslitelne moralizovanie a charakter filmu, ked amici su povazovani za najvacsich spravnakov na svete.

Velkej biják (2007)

Zda sa ze zaner bezduchych parodii je nesmrtelny. O umeleckej hodnote sa hovorit neda, ale stale si svojich fanusikov najde, podobne ako cesky kamenak. V tomto pripade musim priznat, ze na niektorych scenkach som sa bavil a aj vzhladom na pritomnost Kala Penna 3*.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Tesil som sa na pravy britsky humor a dostalo sa mi mierou vrchovatou. Prva polovica je slabsia a takmern sa dostavi nuda. Extra zaver vsak vsetko vynahradi a Simon je uzasny spolu s Britskou hereckou ekipou.

Zbohatni nebo chcípni (2005)

Sheridanov styl mi nijak velmi nesedel a tento film je len dalsi z radu. 50 Cent kvalitnym hercom nikdy nebude ale v tejto spolocnosti to snad ani nevadi. V podstate neprinasa nic nove do zanru a fanusik gangsta-rapu niesom takze, zit a nechat zit.

Pavučina snů (2003)

Slubny namet zostal na polceste. Tam kde sa film tvari vazne sa skor bavite a tam kde chce byt vtipny sa hryziete od nudy. Bohuzial rezia sa vymkla reziserovi z ruky a je vidiet ze velkofilmove akcne sceny niesu Kasdanovou silnou strankou. Bohuzial dnes len priemer.

Dante 01 (2008)

Tento film vazne nema co ponuknut 2* su len za efekty, zvysok je o nicom.

Nenávist 2 (2003)

Da sa povedat ze dvojka vo velkej miere tazi s jednicky a snazi sa ju takmer kopirovat. Nejaka snaha o vysvetlenie tu je ale ako to byva vyznieva dost naprazdno. Po zaciatku sa film usadi v pozicii, ked uz ani lakacky neposobia intenzivne a zacnu byt skor nudne. Takze nakoniec len priemer.

Most do země Terabithia (2007)

Obrovske prekvapenie. Po vsetkych tych Spiderwickoch a minimojoch konecne film s tak silnym motivom az to berie dych. Niektore sceny ako napr. zo skoly mozu posobit klisovite ale vo vysledku sa to bez nich predsa len neobide. Uzasne predstavenie a skvele zvladnute dievcenske ulohy. Po tomto moste sa prejdem vzdy velmi rad. PS: Za otrasny cesky dabing by som vesal za gule do prievanu.