Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

klerik

Strašne jednoduchý scenár. Dobre natočená akcia. Cena nie je herec, ale jeho knockouty stoja za to. Všetko vybuchuje, stále sa niečo deje, Robert Patrick je skvelý záporák... Nadšenie pre akčné béčka sálajúce z tohto filmu je až neuveriteľné... Bavil som sa snáď ešte viac ako pri Rockovej KRÁČAJÚCEJ SKALE a VITAJTE V DŽUNGLI... ()

sniper18

Parádne béčko, akoby vystrihnuté z osemdesiatych rokov, keď žánru kraľovali svalovci, len brutalitu a vysoký bodycount nahradili zábavnejšie dialógy a väčšia porcia výbuchov. Spočiatku to pôsobí tak zaujímavo epizódne, s čím ale nemám najmenší problém, úvod v Iraku, lúpež, ale aj prvý deň v práci ochrankára ma nadmieru bavili, všetko má svoje efektné momenty, ale aj následne sa je na čo pozerať. Tempo síce trochu zvoľní, ale dejovo mi to veľmi vyhovovalo, neustále sa to odohráva v atraktívnom prostredí a nikdy netreba dlho čakať na ďalšiu akciu, takže je to skutočne výborná žánrová zábava od prvej do poslednej minúty. Bežne síce nemám rád, keď majú záporáci podobne priestoru, ako akčný hrdina, ale to rozhodne nie je tento prípad, keď je s nimi taká zábava. Obsadenie a postavy sa tu skutočne vydarili, John Cena je nielen svalovec, ale aj celkom sympaťák, ktorý aj v akcii má čo ponúknuť, manželku mu predstavuje mimoriadne sympatická Kelly Carlson a k tomu výborná skupinka záporákov, samozrejme hlavne Robert Patrick, ale aj postava zábavného černocha s rasistickými rečami. A tak je tu plno skvelých hlášok a zábavných dialógov. Sťažovať si nemôžem ani po stránke akcie, súboje sú síce zbytočne zostrihané, aj keď to Cena určite nepotreboval, ale aj tak sú našťastie stále prehľadné a s dostatkom efektných chvatov, k tomu výborná automobilová naháňačka a plno parádnych veľkolepých explózií. Len škoda, že kvôli malému množstvu záporákov chýbajú aj klasické prestrelky. Výnimkou je jedine úvod, kedy sa hlavný hrdina efektne postará o skupinu iráckych vojakov a práve túto akčnú scénu mám aj z celého filmu najradšej. Režijne si tu teda nemôžem sťažovať, až na tie horšie zostrihané súboje je to na debutanta prvotriedna žánrová práca, vizuálne je na to skutočne radosť pozerať. Kiež by sa takýchto technicky kvalitne zvládnutých a dobre obsadených béčok, ako zo starých čias v dnešnej dobe objavovalo viac. 82% ()

tron

„Čo všetko vieme o tých chlapoch?“ – „Sú to zmrdi.“ Obsahuje menšie spoilery. Vyrastal som na akčných béčkach 80. rokov, ale to, že skopírujem ich scenáre ešte neznamená, že mi z toho automaticky vyjde dobrý film. Pritom ani také KOMANDO nie je objektíve bohvieako kvalitný film. Ale na ňom vyrastali milióny chlapcov na celom svete. VOJAK túto nostalgickú výsadu nemá, je to film z roku 2006. Občas ma chytil, ex-wrestler John Cena má niečo do seba, Robert Patrick je v rámci možností kultový (wtf hláška „Ten chlap je nezastaviteľný ako Terminátor.“) a akcia je profesionálne zvládnutá (ale nijako extra mimoriadna). Avšak skoro vôbec ma to nebavilo, stále som pozeral na hodinky a keď som si myslel, že to už konečne skončí, prišlo 20-minútové finále panebože. Vyložene ma pobavili len dve scény, ktoré akoby vypadli z iného (lepšieho) filmu. V prvej scéne sa obrovský Afroameričan v slabej chvíli prizná k homosexuálnemu znásilneniu a hrá do toho hudba z VYSLOBODENIA (!). Druhá scéna je ešte vydarenejšia: z močiara vybehne 10 krokodílov a zožerie týpka („Vravel si, že tu nie sú krokodíly!“ – „To boli aligátory.“). ()

Kordus

Mariňák je novodobé Komando. Taky jde jen o tupou akční jízdu, plnou vystřílených nábojů, krve, hlášek a přehnaného patriotismu, akorát převedenou do současných reálií. Takže komu se nelíbí Komando, ať se ani nezkouší na tenhle film dívat. Robert Patrick je luxusní hajzl, který si svoji roli doslova užívá a John Cena je přesně takové dřevo, jak se od něj očekává. Navíc se jedna ze záporných postav jmenuje Bennett (akorát že tenhle "nevypustí páru"). Já jsem spokojený. ()

Her0.89

Klasické béčko, které však působí hrozně uměle. Každičká hláška působí strašně nuceně (až na Terminátora). Člověk by si myslel, že když je v produkci WWE, tak by se film mohl blýsknout osobními souboji, ale aji ty byly nějaké divné... Prostě podprůměrné béčko (céčko?, déčko?). Nemám rád poldy... a cukrkandl. ()

• Píseň "If It All Ended Tomorrow", která hraje v závěrečných titulcíh, nazpíval sám John Cena. (Chris Masters)
  • Zbraň, ktorú nosí Rome (Robert Patrick), je nerezový Magnum Research Baby Eagle. Pištoľ, ktorú Rím nosí, je Jerico 941 F. (m.a.t.o.)