Masaryk (2016)

Ako žena-divák som nedostala porciu pekných chlapov v akcií, lebo starci riešili politiku, jeden na kokaine preťahoval popritom aj mladé babenky a vegetil na psychiatrií... a potom na mňa padla nostalgia celej tej atmosféry, ticho pred búrkou, zúfalstvo pred vojnou, sebadeštrukcia Masaryka, ktorý sa stal politikom, aj keď miloval umenie, varoval pred zlom a vinil sám seba, že ho nedokázal zastaviť...Bolesť citlivého rozporuplného človeka, ktorý bol akoby omylom v politických sračkách, ma nakoniec dostala.

Interview s upírem (1994)

Po rokoch som si film pozrela druhýkrát, lebo medzitým valcovali kiná Twilighty a zodpovedne môžem prehlásiť, že čo sa týka upírov, tak staré filmy majú noblesu a myšlienku na rozdiel od twilightových sračiek. V tejto starine dokonca riešia ľudský chtíč po večnej mladosti, morálku a niekedy aj celkom vtipne piť alebo nepiť.... Byť alebo nebyť (vrahom ľudí).

Pátá loď (2017)

Škoda tej nudy, ktorú spôsobila prílišná snaha o umelecký dojem, lezúce chrobáčiky ho neurobia. A tak nebol. Škoda myšlienky o potrebe lásky pre dieťa, ktorá sa minula vďaka hlúpemu textu záverečnej pesničky "keď deti majú deti...." a prestárnuté staré dievky bez detí sa mohli tešiť, že toto sa im nestane. Knižnú predlohu by som si vedela predstaviť spracovanú aj lepšie, lebo je výborná. Film už taký nebol. Fakt škoda, lebo na to mal našliapnuté.

Únos (2017)

Film je skvelou ukážkou slovenskej spravodlivosti, na ktorú ako povedala Robova matka, sa nedá veriť. Mečiar bol aj po tomto únose a Remiášovej vražde stále populárny, čo je choré na tomto slovenskom národe a a je fajn, že to vo filme silne rezonovalo. Možno sa mnohým otvoria oči.

I dva jsou rodina (2016)

Napriek pár nereálnym drobným záležitostiam za silnú výpoveď a schopnosť bez hlúpeho sentimentu zalomcovať nervovou sústavou tomu musím dať plný počet. Páči sa mi spracovanie myšlienky, že niekedy je muž lepší rodič než žena.Omar Sy vedel presne, že takáto úloha mu bude sedieť, očividne je v tom už doma. A napokon parádny záver, ktorý donúti každého premýšľať nad časom, ktorý nám bol vymeraný.

Logan: Wolverine (2017)

Super koktail akčných scén, napätia, emócií... Dopriala by som všetkým dôchodcom ten zelený gumidžús, po ktorom skákal dôchodca Wolverine po lese jak za mlada. A tiež ma potešilo Xavierove poznanie, že večer strávený s rodinou, s blízkymi je možno viac ako zachraňovanie celého ľudstva. Nakoniec, keby to každý vedel, nebolo by treba nikoho zachraňovať.... Jasne, píšem to akože vtipne a mám pritom slzičky v očiach. Dôstojné ukončenie Wolverina, vlka samotára, rebela, akým je občas každý z nás.

T2 Trainspotting (2017)

Z chalanov s problémami zrelí chlapi s problémami.... Naháňačka super, lúpež tatka so synom pobavila, retro zábery nostalgia, hudba parádna, bolo tam všetko a bolo to pokračovanie hodné kultovej jednotky.

Mladý papež (2016) (seriál)

Cirkev na rozdiel od Boha nie je zaujímavá, nakoľko je v nej málo skutočných osobností. Seriál prináša fiktívnu postavu pápeža, síce tradičného, ale zároveň prekvapivo iného, čistého vo svojej ľudskej podstate. Takáto osobnosť sprvu desí, ale postupne všetci naokolo zisťujú, že vie o nich viac, ako oni sami o sebe, trestá do takej miery, do akej je to pre vinníkov prospešné. Úvod hudba k seriálu perfektná vecička. Jude Low prekonal sám seba.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Aj keď som nečakala (knihy som čítala) oslnivé filmové dielo, toto ma dosť sklamalo. Z knižnej predlohy urobil pán manžel spisovateľky katastrofálny scenár. Mizerné že vraj erotické scény, dramatickým udalostiam (havária vrtuľníka) venovaný primalý priestor, dialógy nudné, až infantilné. Za toto by som mu ako manželka odtrhla gule. Nezachránili to ani herci, nie sú to zatiaľ také výrazné herecké osobnosti, aby ponúkli náhradné potešenie.

Pasažéři (2016)

Aj keď je film určený tínejdžerom, omg, nevychovávajme z nich debilov. Hlavný hrdina, zručný mechanik, s atletickým telom, si po predčasnom prebudí na lodí s tisíckami hybernujúcich vyberie nádhernú samičku, ktorá ho zrovna chce, feromóny fungujú a aby na neho nebola naštvaná, tak pre istotu sa kozmická loď začne kaziť a zasa omg, to je milé prekvapenie, zobudí sa šéf mechanikov, aby im poradil čo a ako, aby zachránili svet, pardón, časť sveta a znovu, to je fakt hrozná náhoda, to neprežije, lebo do trojky by bolo blbé... Mizerný treťotriedny scenar, ktory nezachránila ani JL.