Dvojčata (2015) (seriál)

Scenar je podpriemerný, pilotná časť s banálnou zámenou poisťováka a nákupcu jabĺk bola plná klišé, otrepaného humoru vhodného tak do štvrtej cenovej... Dve hviezdy sú len preto, že herecké výkony sú excelentné. Teším sa, že máme takých super hercov ako je Sväťo Malachovský, ktorý zahrá hádam aj zubnú kefku a Didi Mórová zreje ako víno, bude z nej Pani Herečka, rehocem sa na jej vymakanej mimike a gestikulácií.

Moje máma vaří lépe než tvoje (2015) (pořad) odpad!

Relácia, ktorá dáva priestor pre škodoradosť, recepty sú nudné, scenár napísaný pre široké masy, ktoré jemnou manipuláciou doženiete aj k hromadnej samovražde.Ešte pár dielov a možno uvaria aj slepačie mozočky a na krk si zavesia bobkové listy, víťaz berie všetko, aj zdravý rozum...

Humr (2015)

Myšlienka filmu nie je až tak originálna, pretože už kdekoho nahnevala spoločnosť, ktorá je vždy usporiadaná podľa pravidiel, ktoré človek musí dodržiavať bez toho aby mal slobodnú vôľu, aj keď sa mu vždy klame, že ju má. Nedá sa dať výpoveď štátu, v ktorom žije, môže len utiecť, ale to zas len do inej spoločnosti s inými pravidlami. Spracovanie bolo však nápadité, vtipné, aj keď dej sa vliekol a miestami nudil.

Čistič (2015)

Slovensky film ako často býva zvykom nasilu umelecký, dialógy asi tak zaujímavé ako prenos zo slovenského parlamentu, pritom z dobrého námetu sa dalo urobiť dobre dielko. Pozitívum boli neopozeraní herci, výkon Rebeky Polakovej excelentný. Bolo na čo pozerať. :-)

Warrior (2011)

Aj keď tento film patrí k predvídateľnejším než výsledky volieb, bavil ma. Už len tým, že okrem mlátenia sa chlapov v klietkach, kde vyzerali ako opice pri bitke o banán, tam bolo veľa sentimentálneho podtextu, čo ma ako ženu baví. Ťažké detstvo oboch chalanov, rozhodovanie sa, kto komu čo má odpustiť, nezmyselnosť vojny, kto je dezertér, keď ti na hlavu vlastní hodia bombu akože omylom a tí prídeš na to, že každá vojna je vlastne omyl....? Parádne myšlienky, nádherne stavaní polonahí muži v ringu a odcudzenie bratov, ktorí zmizne v pote a krvi.... Fakt dobré.

Doktor Živago (2002) (TV film)

Knihu som čítala, Nobelovku si zaslúžila. Potešilo ma preto jej klasické spracovanie a aj keď knihám sa filmy nevyrovnajú, toto bolo urobené veľmi dobre, s dokonalým citom pre stvárnenie doby a ľudí, ktorí v nej žili. Keira ako mladučká herečka hrala brilantne, tých ťažkých 90 kostýmov, čo musela nosiť, bolo určite ľahšie ako stvárniť Laru. A Hans Matheson podal takisto excelentný výkon presvedčivý ako ten umelý sneh, v ktorom sa s Keirou váľali.

Equus (1977)

Psychiater utlmí vášeň (aj tú zlú, ničivú), ale nevie ju vytvoriť. Krásna myšlienka. Chlapec už nikdy neublíži koňom, ale už nikdy nebude na nich v noci vášnivo jazdiť nahý, s empatiou k tým zvieratám takou, akej je len človek málokedy schopný. No a matka? Čo dokážu náboženskí fanatici.... škoda mrhať slov na to svinstvo.

Temné kouty (2015)

Ukážka toho, že niekedy herec dokáže film vytiahnuť vyššie, než by to bolo pri inom obsadení. Charlize má taký sexapíl, že som hltala ešte aj dieru na jej tričku a to pritom mala nehollywoodsky účes a mizerný mejkap. Ležérny postoj v štýle rozheganej motorky, ktorá sa naštartuje a ideš spoľahlivo aj cez neschodný terén slabšej predlohy. Nebolo treba ani sexi šiat na červenom koberci a padla mi sánka. Užila som si to len vďaka jej presvedčivému výkonu a mala teda veru čo robiť, keďže zápletku vymyslela ženská a tie teda vedia fabulovať a kombinovať viac ako všetci Čerti, spoločnosť s ručaním neobmedzeným až do nepríčetna, aby film vyzeral vierohodne. Lebo ako píšem, za iných okolnosti, s iným obsadením, idúc z kina nadávam a kopem do pouličného osvetlenia.

Kredenc (2014) (pořad)

Fňukať nad tým, že vymrel humor Lasicu a Satinského nemá cenu. Doba sa zmenila. Táto satira spoločenského života je výborná, lebo vďaka tomuto, aj keď občas preafektovanému humoru si uvedomím, že keď sa cítim pri pozeraní televíznych správ, telenovelách a iných serióznych reláciách ako lietadlo, nie som jediná. :-)

Jedině ona (2010)

Romantické to bolo až-až, komediálne vôbec, ale to neva, nie som Američanka, ale Slovanka, tak asi z toho dôvodu sa rehocem ako kôň na českých /slovenských moc nie je/ komédiách a pri amerických premýšľam, kde sa mám zasmiať. Neva, romantiku to splní na sto percent, po skončení filmu som uplakaná vyžrala chladničku.