Requiem pro panenku (1991)

Nepříjemnou atmosféru a výborné herecké výkony hereček (ze Soni Valentové mne mrazilo už při jejím prvním zjevení) i nehereček tak trochu shazují ke konci už docela otravné zpomalovačky a opakování záběru. Každopádně tohle není žádný laskavý Přelet nad kukaččím hnízdem se spousou přátelských věznů a jednou nechápavou doktorkou, tohle je nepříjemný obraz doby minulé v prostředí jedné léčebny.

Fantom Morrisvillu (1966)

Další komedie které by slušela buď kratší délka nebo ještě jedno přepracování scénáře. Takhle se hluchá místa musí zaplácávat písničkami, což mi dost vadilo už v podobném Zločinu v šantánu. Zato oceňuji některé pěkné nápady jako téměř podprahová zjevení Fantoma a vtipné figurky Kostelky a Skopečka.

Profesionál (1981)

Velice příjemý, napínavý a do detailu promyšlený film s netradičním koncem. Belmondo má charismatu na rozdávání, Robert Hossein je jako jeho pronásledovatel více než důstojný protivník. A hudbu Enia Moriconeho tuchválí každý, četně mne. P.S. Viděl jjsem to s novějším dabingem, a netuším proč si na něj stěžujete. Přeučila si jako Rozena představit nedokážu.

Společenství vlků (1984)

Tohle je sice film s mým srdečním tématem, ale bohužel, chválit ho moc nemůžu. První věc která praští do očí jsou strašlivé papundeklové kulisy a když se přidala přehrávající Angela Lansbury, chtěl jsem to skoro vypnout. Naštěstí se z něj vyloupnou myšlenky, které by si ale zasloužily jiného režiséra a větší rozpočet. škoda. Kdo by nechtěl být vlkem....

Robin Hood (2006) (seriál)

Necharismatický Robin Hood (který vypadá spíš jako ten feťák ze Ztracení) mluví ve dvanáctém století o tom že chce mír muslimy. Lady Marion je nalíčená podle nejnovější módy roku 2006. A Guy Gisborne začal křížové války.... Co byste chtěli víc.

Jan (1991) (TV film)

Neměl jsem co dělat a tak jsem si propínal kanály, když mě zaujal tenhle film. Nedávná historie mě opravdu zajímá, a tenhle film podle mne atmosféru i chování lidí v roce 1969 vystihnul výtečně. Režie slušná, přesvědčiví herci, jediné co rušilo je hudba opravdu křičící "jsem z počátku devadesátých let".

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

Upřímně, vidět jen tenhle pilot tak se o simpsony vůbec dál nezajímám. Moc rodinné, moc dojemné, moc pomalé. Ale hlavně že Simpsonovi pokračovali, a okolo třetí, možná čtvrté série se staly jedním z nejlepších seriálů (kterýžto status zase kolem dvanácté série zas ztratili)

Láska a smrt (1975)

Do teď jsem nemohl Woodyho Allena a jeho těžkopádně pomalý a užvaněný intelektuálský humor ani vidět, ovšem touhle pologroteskou si u mne opravil reputaci. Rozhovorů o ničem je tu sice dost, ovšem kolem spousta fórů, ať ve stylu slapsticku, Monty Pythonů a občas jsem si dokonce vzpomněl na Žhavé výstřely. Každopádně, tady stačí přežít nudnou úvodní čtvrthodinu a člověk už se veze. Znalost ruských klasiků je vítána, ale není podmínkou.

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Poslední série Černé zmije je dost odlišná. Tentokrát se odehrává v zákopech první světové války a nesmyslná smrt při "velkém a slavném útoku" doslova visí ve vzduchu. To ji dává lehký melancholický nádech a občas spíš než brit-com připomíná dramedy. Navíc kapitán Černá Zmije dost vyměknul a působí jako jen o trochu cyničtější a sobectější verze kapitána Yossariana z Hlavy 22. Což já rozhodně nepočítám jako plus. Velké pole působnosti taky získal tupý generál Melchett v klasicky trapně rozeřvaném dabingu Jiřího Kodeše. A geniální překladatel jaksi zapomněl přeložit jméno "drahého" Darlinga Ovšem je pravda, že vymýšlení gagů jde autorům čím dál lépe.

Persepolis (2007)

Pěkné, působivé a navíc smolař jsem naprosto stejný jako hlavní hrdinka. Jen konec by nemusel být useknutý a animace o dost lepší.