• Romantický

Hříšné noci (1997)

Hlavní dějová linka, která se proplétá přibližně desetiletím a sleduje Marka Wahlberga/Eddieho Addamse/Dirka Digglera, je krásně doplněná vedlejšími, mnohem závažnějšími (Amber a její "boj" o dítě, Jacka Hornera a jeho touhu točit umělecké filmy, pedofilní a slabošský Plukovník atd.). Opravdovou lahůdkou je obsazení herců. Od Wahlberga, který dokáže přesvědčivě zahrát sedmnáctiletého naivku i namachrovanou smažku o pár let později, přes Burta Reynoldse, který se narodil pro roli režiséra pornofilmů s doutníkem, a Julianne Moore, jejíž křehká krása tak okatě provokuje v takovém světě, až po obtloustlého homosexuála Philipa Seymoura Hoffmana. A všechny vedlejší role dokonale doplňují skládačku - Don Cheadle jako zmatený černoch, co neví jak se obléct, Nicole Ari Parker coby sexy buchta, Luis Guzmán, který by tak chtěl být milovníkem, i andělská Lauren Graham. Jenom jedna poznámka: John C. Reilly jako pornohvězda? Teda v 70´s byli ale zvrácení! :-) Jen mi vadila ta délka. Ale to zas vynahradil dobrý konec a konečně taky záběr na to, o čem celý film byl, ale nikdo to tam za stočtyřicet minut neukázal ;-)

Kde je Fred? (2006) odpad!

To byla nebetyčná ptákovina! Předvídatelné scénky a hlavně trapný humor, který si utahoval z tělesně postižených. Bylo jasně znát, kteří "herci" na vozíku jen sedí a který kompars jsou doopravdičtí vozíčkáři. Ani jsem se na to nedokázala dívat v kuse, přepínala jsem, odbíhala, případně si četla. Strašlivě toporné herectví hlavního představitele bylo děsivé, kromě vypracovaného těla neměl absolutně co ukázat. Jak tomuhle někdo může dát pět hvězdiček?!

Kladivo na čarodějnice (1969)

Souhlasím s lebowskim - film je opravdu výtečný, ale taky jsem četla dřív knížku, a proto jsem dost vnímala skoky v ději i nepřehlednost postav. Knížka je prostě přehlednější a silnější...

Vzorec pro vraždu (2002)

70 % a z toho patří šedesát Goslingovi. Jeden z nejtalentovanějších herců nastupující generace, doufám, že o něm bude ještě hodně slyšet!

Živelná pohroma (1999)

Blbost. Bullock mi tu absolutně nesedí do takové role a Affleck je mnohem lepší režisér než herec. Nikdy více!

Síť (1995)

Rychle zastarávající technika budí už trošku na rtech úsměv. Když vidím Sandru, jak se snaží narvat disketu do disketové mechaniky, jímá mě nostalgie. Ještě že už tam nemá disketu pět a čtvrtku, ale jen tři a půlku :-) Americký konec je totálně trapný, ale jinak se to celkem dá.

Demolition Man (1993)

Sly Stallone je vysoce odporný chlap, ale jediný tenhle film od něj docela můžu. Průměrný akčňák, co ničím moc nevybočuje.

Slečna Drsňák (2000)

Sandra Bullock je hrozně ošklivá, když nemá umyté vlasy a má kalhoty...jejda. Když tam dáte hezkou herečku, tak bude hezká pořád, i když chrochtá. Já vim, kdyby tam dali škaredou, tak z ní zas těžko udělají krásku. Ale stejně mě to na všech těch Denících princezny a podobných filmech štve. Stačí dát brýle a rozcuchat vlasy a je holka hnusná? To jen tak na okraj... Tenhle film je průměrný, ale má pár dobrých scén (přetahování Bullock a Bratta na začátku, "přeměna" v hangáru a to je asi tak vše - pár jsou dvě :-)). Kandidátky na miss jsou většinou o hodně ošklivější než Bullock, mohli si sehnat aspoň opravdu pěkné herečky. Michael Caine je prostě švihák. Jo a ještě jedná dobrá scéna: "Co byste si přála nejvíc ze všeho?" "Tvrdší postihy za porušení podmínky." ------ticho------- "A....světový mír!" ---------potlesk a jásot-----------

xXx (2002)

Nic zvláštního pod sluncem to není, ale je fakt, že to má aspoň trošku styl. A Asiu Argento. Kdybych byla chlap, tak si dám její plakát nad postel a nechám si zdát...je hrozně sexy - což se už nedá říct o bambulovitém Dieselovi. Češi prezentovaní v tomhle filmu vypadají jako veksláci v roce 1975 (včetně policajtů), ovšem s tím nic nenaděláme, Slováci v Hostelu dopadli hůř. 50 %.

Kruh (2002)

Hororům se snažím důsledně vyhýbat, za celý život jsem jich rozhodně neviděla víc než deset. Ani nevím, co mě to tehdy popadlo, že jsem si pustila Kruh, když jsem byla doma sama a stmívalo se. Strachy jsem se od obrazovky neodtrhla po celou dobu, mrazivá atmosféra mě úplně svázala. Bála jsem se šíleně a co teprve potom, když hned po skončení filmu zazvonil TELEFON!!! ...byla to naštěstí jen teta, ale stát nad tím telefonem a přesvědčovat se, že to byl jenom film a ne realita, bylo docela těžké. Co kdyby mi hlas ze sluchátka oznámil, že za sedm dní zemřu?! Vyučilo mě to. Od té doby jsem neviděla ani jeden horor.