• Romantický

Mr. Johnson (2008)

Klára Issová mě teda nijak zvlášť nepřesvědčila o tom, proč by měla holka jako ona chodit s nýmandem Václavem. Ale sympaťák Jim Johnson to dělal celé snesitelné, i když scénář byl pitomý. Jediné, co mě aspoň trochu pobavilo, byla (sice přehraná) etuda Lucie Vondráčkové, která ale dostala zase nesmyslné vyústění. Celkově to byl ale zbytečný film s dost podivnou hudbou, která vůbec neladila s příběhem.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Moc pěkný Allen, evropské klima mu očividně svědčí. Líbila se mi (pro mě neznámá) Rebecca Hall, ve které jsem částečně našla sama sebe a film tak pro mě měl další rovinu, nad kterou jsem celý den přemýšlela. Rebecca i Scarlett jsou hezké herečky, ale všechny scény, kde se vyskytovala Penelope Cruz, si ukradla pro sebe. Navíc mezi ní a Bardemem to opravdu krásně jiskřilo. Film neměl žádného hlavního hrdinu, i když asi nejvíc se zaobíral Vicky, kterou hrála Rebecca Hall. Vše doplňovala nádherná Barcelona, kam se asi budu muset jet podívat...

Baby Máma (2008)

Až na ten přepálený holywoodský konec to bylo ok. Oddechovka po práci, jak má být. Obě představitelky mi přišly dobře vybrané, hlavně Tina Fey je úplně skvělá. Je strašná škoda, že je tady málo známá. Steve Martin byl pošuk jako stvořený, jenom jsem nepochopila moc dějovou linku se Sigourney Weaver a jejím plozením. Humor tohoto filmu mi sedl a dost jsem se pobavila. Pohodičkový film po těžkém dni v práci, takových bych momentálně potřebovala víc :-) 65 %

Bathory (2008)

To byla teda slátanina. Kdyby to Jakubisko vydával celé za pohádku a bylo to postavené na smyšlených postavách, tak budiž. Ale že to Jakubisko popsal jako nový náhled na historické události, to mě naštvalo. Zmatečné vyprávění, které bylo rozdělené do tří úseků proto, aby se v tom divák aspoň trošku neztratil. Zelené pití od Darvulie, po němž hraběnka ubodala služku. Měla něco s krví? Co? Jak ji Darvulia léčila? Proč tam byl Carravagio krom erotických scén? Proč tam byli mniši, kteří kopírovali chabě Jméno růže? Proč tam hrál Václav Upír Krejčí? Co byla zač Darvulia? Bathory nevraždila, protože se koupala v bylinkách? A proto byla tak krásná? No jo, to je všechno tak hezky nelogické a poetické...Hlavně že tam bylo dostatek snových scén a exteriérů. Jakubisko měl určitou představu, ale podrazil mu nohy zmatený scénář a divné postavy, jediní dva, kdo to zvládli se ctí, byla Anna Friel a Karel Roden.

Klub zlomených srdcí (2000)

Hm. Čekala jsem, že to bude trošku lepší. Zach Braff tradičně dobrý, Timothy Olyphant mě překvapil asi nejvíc tím, že dokáže zahrát i sympatickou postavu, ale Dean Cain jako homosexuál prostě nevypadal. Celkem předvídatelný scénář nesoucí se v poklidném duchu mě neuchvátil. Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, úplně bych se bez tohoto filmu obešla. Přišlo mi to jako homosexuální konverzačka tak trochu o ničem... a nejnudnější bylo to, že tam byli všichni lidi homosexuální (možná kromě kadeřnice).

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Zbytečný film, který svým názvem akorát přitáhnul diváky do kin, ale absolutně jim nedokázal nabídnout to, co ten před 25 lety. Dějová linie s potomky machrů je vysloveně do očí bijící a nastrčená je jenom kvůli závěrečnému (nesmyslnému) konfliktu. Dvě hvězdy dávám jen za nečekaně pravdivé osudy Evy Jeníčkové a Michala Suchánka. U něj bych se ještě nedivila, že souhlasil se scénářem, ale překvapilo mě, jak reálné to je v podání Evy Jeníčkové. Mám na mysli to, že u ní to opravdu tak je - v zámoří se hvězdou nestala, hrát pořádně neumí a jako plastikovou čtyřicetiletou Barbie v Česku ji tady taky nikdo nechce - tahle nečekaná sebereflexe mě opravdu velmi překvapila. Ale asi touha po výdělku a naděje, že jí to profesně pomůže, přetlačilo nepříjemnou pravdu, kterou o sobě sděluje. Film samotný je o ničem, Duchoslav se mi nijak zvlášť nelíbil a některá zjištění, jako například to, že za čtvrt století opravdu budeme všichni vypadat značně odlišně (až na Veroniku Freimanovou), nejsou úplně příjemná. Abych to shrnula - jednička ční jako Everest nad tímhle pahorkem, jehož název nikdo nezná.

Bokovka (2004)

Asi je to tím, že mi není čtyřicet, nebo tím, že nemám ráda víno, nebo taky tím, že nesnáším chlapy s chlupatýma zádama (že, Paule Giamatti?). Ne, teď vážně. Tenhle film prostě prosvištěl mimo mě. Paul G. hrál skvěle, ten jeho nevinně depresivní pohled opuštěné pejska bere za srdce, ale celkově to na mě prostě nezapůsobilo. Thomas H. Church mě ani neuchvátil, ani nezklamal. Předností jsou rozhodně obsazené ženy. Ale celý námět nebyl můj šálek kávy a nic mě nezaujalo natolik, že bych měla potřebu snímek adorovat. Své publikum si určitě najde, já to ale nejsem.

Marley a já (2008)

Asi jsem ještě neviděla americký vysokorozpočtový snímek z posledního desetiletí, který by život viděl tak normálně. Jistě, většina nás žen nevypadá jako Jennifer Aniston a chlapi mají spíš pleš než blonďatou patku Owena Wilsona, ale to, co film řeší, zažil každý z nás (a to jsem nikdy neměla psa). A ačkoliv nemám ráda slzopudné konce, tenhle jsem si užila "do mrtě". Každopádně v půlce filmu jsem si říkala - děti a psa nikdy, na konci filmu jsem byla přesvědčená, že na obojí vlítnu co nejdřív :-) ale ne, až tak žhavé to nebude, nicméně je to i přes holywoodský styl překvapivě reálné a normální.

Prázdniny v Římě (1953)

Ústřední dvojice naprosto výtečná. Scénář skvělý. Režisér výborný. Dojetí velké. Scéna z tiskovky nezapomenutelná. Happyend není. Ještě se divíte, že jde o jeden z nejlepších romantických filmů, co kdy kdo natočil?

Co žere Gilberta Grapea (1993)

DiCaprio je PAN herec, táhne celou stopáž v podstatě sám. Přirozená Juliette Lewis je mu oporou, ale Johnny Depp mě nijak zvlášť neoslnil, rozhodně má na kontě i lepší výkony. Film by měl sice na něm stát, ale DiCaprio si ho celý "ukradl" pro sebe. Jinak je to typická hallströmovka...jak to ten člověk dělá, že netočí slabé filmy?? Btw konec s domem mě fakt dostal...