• Romantický

Mrtví a neklidní (2013)

Svižné, vtipné a dobrý Nicholas Hoult. Zahrát zombíka, který nemluví, se mu povedlo docela přesně. Navíc mezi ním a Teresou Palmer to jiskří, což se poslední dobou v teenage filmech příliš nevyskytuje. Povedená hudba.

2 $ocky (2011) (seriál)

Je to zábavné, baví mě to skoro jako (svého času) Přátelé nebo Big bang. Prostředí dineru je zatím neotřelé, uniformy neokoukané a herečky perfektní. Snad se tahle premisa moc brzo nevyčerpá...

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nevěřila jsem, že pohledný Logan Lerman dokáže zahrát outsidera. Překvapil mě moc. Celému ústřednímu triu to strašně šlapalo, bylo to hodně ze života a kdybych se právě pohybovala v té životní fázi, o níž je film, tak dávám pětku. Ale živě si to vybavuju, zažil to každý z nás a tady to bylo hodně věrně vykreslené. Dobrá hudba a prostě pěkný film.

Jako za starejch časů (2012)

Podle traileru jde o něco, na co bych se dobrovolně nedívala. Ale když v televizi je prd a tohle máte po ruce, tak proč ne. A bylo to lepší, než jsem čekala. V(al) má i v důchodu sexappeal a vtip a Doc Walken mu dobře sekunduje. Pohodová, občas vtipná důchodcovská jízda. Dobrý konec, optimisti můžou doufat ;-)

Lov lososů v Jemenu (2011)

Nuda. Ploché až hrůza, ústřední duo takové suché... a už mám ten výraz, který na to sedí! Bylo to PLANÉ.

Sestra tvojí sestry (2011)

Pohodový film, kvalitní dialogy taky a dobře obsazené ústřední trio, ale nic to ve mně nezanechalo. Uplynulo to a hotovo. Samozřejmě nečekám od většiny filmů nějaký hluboký extra zásah, ale přece jen :-) Potěšila indie nota a to, že po veeeelmi dlouhé době jsem viděla na herečce brýle, které byly doopravdy dioptrické a nebyly jen "jako". A hezký konec to mělo, takže poctivé tři hvězdy.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První série the best, druhá slabší, ale třetí znovu nabírá dech. Zatím mi nevadí velké množství postav, protože jsem první tři-čtyři knihy četla. Nejlepší postavy se časem klubají z Lannisterů (Tyrion, Jaime, Cersei), zato Starkové jsou plošší a nudnější (Jon, Arya, Robb). Výprava vynikající, těším se každý týden na nový díl. Nikdo není černobílý a to je na tom to nejlepší.

Filmová hvězda (2008)

Vykrádačka Vojína Benjaminové, ale na pozdní sobotní večer to ušlo. Občas si to utahuje samo ze sebe, herectví nic extra, ale co taky od toho ansámblu čekat, že? Šokoval mě starý a odporný Steve Gutenberg, můj hrdina z Číslo 5... Občas jsem se zasmála, předvídatelné to bylo strašně, ale jako jednoduchý film na večer, proč ne. Bavilo mě sledovat, kdo má nejvíc vybělené zuby - občas v tom blátě to bylo jak pěst na oko.

Ladíme! (2012)

Svižné, vtipné (občas) a odsýpalo to. Na to, že je to americká hudební komedie plná popu, to nedopadlo špatně. Zachraňuje to Anna Kendrick, Rebel Wilson a Brittany Snow s dobře secvičenými hudebními čísly. Plus památná scéna ve sprše :-) P. S. při soundtracku se dobře vaří.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Jako sorry, ale když mi na celém filmu plném nahatých chlapů připadá nejzajímavější postava královny Gorgo, tak je asi něco špatně, ne? Teda doufám, že ne se mnou :-))) Peršané mi připadali směšní, stříkal z toho patos a nebavilo mě to. Dvě hvězdy za Lenu Headey a Gerarda Butlera.