Dluh (2010)

výborný špionážní film s dobrými herci, který však degraduje ten konec.

Ocelová pěst (2011)

Ikdyž od začátku se dá tušit jakým způsobem se bude vztah otce a syna ubírat, vůbec to nevadí a ke konci filmu ji bezmezně fandíte. Bitkové scény s roboty jsou super a vše podtrhuje skvělý soundtrack.

Nezvratný osud 3 (2006)

Tak ikdyž jsem nečekal žádný zázrak, bylo to ještě horší. Na to, jak byla v upoutávkách tolik propagovaná ona horská dráha, tak ve filmu se jí nedostalo zdaleko tolik prostoru. Děj filmu v podstatě kopíroval předchozí díly a "smrťácké" akce se daly už dopředu tušit. Na kvalitu předchozích dílů to zdaleka nemá.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Vůbec nechápu, jak mě tento seriál mohl tak dlouho míjet. Postavy hercům naprosto sedly a dialogy jsou skvěle napsané. Každá další sezona (kromě poslední) je lepší a lepší a je vidět, že herci si to opravdu užívají. Škoda jen, že v poslední sezoně již neúčinkují Topher Grace a Ashton Kutcher, proto byl asi seriál po této sezoně ukončen. Pro mě jeden z nejlepších seriálů. "Hello Wisconsin!"

Milionář z chatrče (2008)

Milionář mě naprosto dostal! Perfektní příběh do sebe zapadá a na konci ani nestihnete přemýšlet nad tím, jestli hlavnímu hrdinovi přejete tu výhru či ne. Po dlouhé době film, který vás vtáhne do děje, že se ani nepotřebujete koukat na čas.

Kamarád taky rád (2011)

Povrchní reklama na sex bez závazků, u které předem víte jak dopadne. Ve vtipnější první části se oba hrdinové poznávají a užívají si. Jak to však bývá, zjistí, že to asi bude něco víc, a film sklouzává do kýčovité romantiky, kdy jen čekáte na konec až se dají dohromady. Justinovi a Mile to spolu sluší a chemie mezi nima funguje. Film na pohodový večer s přítelkyní :), na který však brzo zapomenete.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

HP sága dospěla do svého finále, které lze milovat i zavrhovat. Oproti první části, která mi přišla zbytečně natahovaná bez nějaké větší akce, se to v druhé celkem solidně řeže a je velká škoda, že stopáž je ještě kratší než v první části. Osobně mě nejvíce asi zklamaly odfláknuté smrti postav (počínaje už Pošukem), se kterými jsme prožili většinu ságy a finále, které o proti knižní předloze, bylo trochu jinak než jsem si představoval. Jinak je ale druhá část důstojným ukončením a David Yates dobře ukočíroval emoce, napětí i humor u hlavních hrdinů, kteří ukázali, že opravdu umějí hrát.

Super 8 (2011)

Po dnešním shlédnutí mám celkem vlažné reakce. Měl jsem za to, že po nabušeném traileru a reklamní masáži, která byla snad všude se bude jednat o něco úchvatného. Po rozpačitém úvodu přichází zásadní moment - vykolení vlaku, u kterého mě připadne, že se u něho vyřádil někdo u počítače a zapomněl na realitu. Dětští představitelé jsou fajn a jejich natáčení mi přijde věrohodnější než celý film. Šerif Kyle Chandler by se také mohl naučit nějaký jiný výraz než jen ten nasupený pohled. Konec to úplně zabil a celkově mi to přijde jako novější verze E.T.-ho.