• Pohádka

Kupec benátský (2004)

Pre Benátky a Shakespearea mám slabosť. Skvelý Al Pacino, len ako Porciu som si celú dobu predstavovala Cate Blanchett :).

Valmont (1989)

Pekný filmík. Ale či chcem alebo nie, porovnávaniu sa nevyhnem. Colin Firth je mladší, krajší ako Malkovich ale chýba mu to valmontovské čosi, čo robí Malkovicha neprekonateľným. Ostatní herci, hudba, kostýmy veľmi dobré.

Zakázané království (2008)

Krásna krajina, Jackie Chan a dobré kung-fu súboje. Ktovie aký kondicionér používa tá bielovláska...také vlasy chcem aj ja.

Merlin (1998) (TV film)

Je to Tv film takže slabšie triky, trochu dlhá stopáž. Herci dobrí, hlavne trojica M.Richardson, S.Neill, H.Bonham Carter, bol aj humor, aj kúzla aj šťastný koniec.

Nedodržený slib (2009)

Ja tlieskam. Slovenský film, to je už pomaly zabudnutý pojem. Film bol dostatočne realistický s dobrým obsadením,aj keď som sa obávala, že to bude krutejšie. Potešujúce vidieť hercov aj v niečom inom ako denných seriáloch.

Disaster Movie (2008) odpad!

Úspechom je dopozerať a prežiť.

Může to potkat i vás (1994)

V pohode film. Ak niekto neverí, že by v skutočnosti existoval niekto, kto sa podelí o výhru ak to sľúbi...tak verte, ja som taký blázon :D.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Neprejedajte sa, nechcite byť vo všetkom prvý, nechcite všetko na čo vám padne zrak, neseďte pred telkou... lebo nezdedíte továreň :). Efektné a vtipné, plus dobrí herci, či už tí starší alebo detskí.