Dexter (2006) (seriál)

1. série - šokující. 2. série - ohromující. 3. série - uspokojivá, 4.. série - "Sakra, kdy už bude čtvrtá??! Ať už je čtvrtá!" V dobách stupidních kriminálek je Dexter jako inteligentní dvanáctikarátový diamant. Příběh nejoblíbenějšího sériového vraha na světě mě totálně pohltil. Nádherně propacované hlavní postavy dodávají netradičně pojatému projektu šmrnc a styl. Dextrovy dvojsmyslné uvažování a Debřiny hlášky typu "absofuckinglutely" člověk prostě jen tak nezapomene.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je pro mě naprostým kultem. Uvědomuju si, že po filmové stránce má spoustu chyb, ale v jistých mezích obsahuje určité kouzlo, které mi brání dát míň jak za pět hvězd. Podstatným odůvodněním mého hodnocení je jeden z nejlepších filmových konců ve filmu vůbec. Kombinace pomsty, kostelové scény a písně Bitter sweet symphony je prostě srdcovka.

Forrest Gump (1994)

Pět hvězd je pro tento film prostě málo.

Schindlerův seznam (1993)

Skvostný výtvor géniálního Spielberga. Prolínání osudů trpějících židů, bezcitné chování německých bestií, kruté předsudky, realistické obrazy a historický podklad. Ač tenhle film nemusím vidět každý den, měl by ho vidět každý.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film, který člověku vezme veškeré emoce a posadí ho do křesla. Brilantní výkony jak Jacka Nicholsna, tak samotného Miloše formana se jen těžko popisují. Prostředí psychiatrické léčebny působí celým flmem velice omračujícím a depresivním dojmem, zvláště pokud k tomu přičteme živého ďábla v sukni v podobě Louise Fletcherové.Za zmínku určitě stojí i rozkošná role Dennyho De Vita, který se vyžívá v každém detailu své postavy. Po shlédnutí tohoto filmu doporučuji silného panáka, pozitivní hudbu nebo hodně dlouhou procházku v přírodě.

Spalovač mrtvol (1968)

Tak tenhle film mě opravdu hodně překvapil, vynikající filmové zpracování knihy - téměř dokonalá adaptace. Takovýto film v české kinematografii nemá obdoby a troufám si říct , že se ještě hodně dlouho nic tak bravúrního neobjeví! Naprosto mě fascinuje nadčasová kamera a fakt, že tenhle film byl natočen v roce 1968 !!!

Pelíšky (1999)

Tento úchvatný retro snímek promítá doby, které jsem sám zažít nemohl, avšak dokáže mi je i tak navždy vrýt do paměti. Nezapomenutelné hlášky přenesené do našeho běžného života, luxusní herecké obsazení, skvělý pravý český humor a tragikomičnost. Pro mě naprosto ryze ČESKÝ film, který miluju a za který jsem právem hrdý.