Jupiter vychází (2015)

Tenhle film je jako dort upečený pejskem a kočičkou - je v něm všechno, co máme rádi, ale dohromady to absolutně nefunguje (ani nedává smysl) a udělá se nám po tom leda špatně. A ani kukuč Mily Kunis to nezachrání.

The Fall Guy (1981) (seriál)

vegetol.mp to napsal do puntíku přesně. Naprosto špičkový akční seriál, po kterém se mi stýská - ačkoliv jsem ho viděl, když mi bylo tak osm let a nerozuměl jsem ani slovo.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Návod k přípravě: Vezmi 100 vymaštěných kousků z Twilightu, dr. Quinnovou a Desmonda, vhoď do kotle umazaného od Falloutu nebo Mad Maxe, posypej džunglí, okořeň vylouhovaným extraktem z Battlestar Galacticy (přidej sem tam i nějaký ten zasloužilý kousek, třeba Gaetu, Ellen Tigh, nebo to indickou cylonku), zahusti Dharmou ze Ztracených, přidej špetku Planety opic a za stálého míchání přiveď k varu. Hlavní hrdiny podávej ještě teplé, nejlépe napíchnuté na kopí, případně ozdobené rezavou zbraní zaseknutou do hlavy. Ano, je to totální mišmaš se scénářem děravým jako vyndavač střel zbloudilých do polévky, ale pokud přetrpíte prvních pár dílů, kdy si přejete, aby tu stovku uječených kreténů pobili co nejdřív, tak nějak znenadání vás to chytne a budete chtít vědět (a vidět) víc. První série navíc končí pěkným grilovacím masakrem, což je slušná pozvánka na další sérii. 1. sezóna 75%

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Pár (slovy dva) dobrých vtípků a tuna nudné nastavované kaše, bez špetky příběhu. Tahle trilogie měla potenciál rozhodně na víc. Škoda, že došla sotva na půl cesty.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Poměrně nudný oslí můstek mezi dvojkou a finále, s instruktážními pasážemi o tom, jak se dělá propaganda. A Natálku Dormerovic, do které jsem se platonicky zamiloval ve Hře o trůny, jsem tu málem ani nepoznal.

Knihovníci (2014) (seriál)

Těžké zklamání. Zmatené příběhy, připitomělé pitvoření všech zúčastněných a dětinští padouchové. Není to ani pro děti, ani pro dospělé. A to říkám s vědomím, že původní trilogie z Flynnem Carsenem mi přišla celkem fajn. Ta druhá hvězdička je v podstatě jenom za Rebeccu.

Kráska a zvíře (2014)

Absolutní vítězství formy nad obsahem. Každé druhé filmové okénko byste nejraději pověsili na stěnu v galerii, ale samotný příběh a srdcervoucí lovestory se bohužel někam vytratily, případně se vůbec nedostavily.