Temný rytíř (2008)

První film, jak začínal mě mnoho neoslovil, tento film mě přímo nadchnul a to nejen díky postavě famózního Ledgera, který i předtím měl několik dobrých rolí ale i Bale byl dobrý a taky ta atmosféra. Nejvíce mě dostala scéna s loděmy.

Rudý baron (2008)

Mám rád válečná letadla z I. a II. světové, přečetl jsem mnoho knih ale filmů a hlavně těch dobrých je bohužel málo, tento se zařadil mezi ty lepší. Co se týče leteckých částí tak byli natočeny hodně dobře ale bylo jich málo, člověk by čekal že ukážou alespoň něco z jeho poslední bitvy. Škoda. Podobný film, Rytíři nebes byli lepší.

Barbar (2009)

Celkem zajímavý film, i když byli chvíle které mě nebavily a díval jsem se jak to bude ještě dlouho trvat. Během prvních 10 min byla vyřčena 1 věta a i pak se mnoho nemluví, vždy záběr na skupinku lidí jak buď sedí, stojí nebo jdou. Když jsem to v obchodě objevil a podíval jsem se na délku a rok vzniku, řekl jsem si že to je zase sráčovina, pak jsem se podíval na CSFD a zaujaly mě rozpolcené komenty a tak jsem jsem nakonec neodolal a koupil jsem si to a mohu říci že nelituji i když je to na 3 hvězdy. Nechápu český název.

Iron Man 2 (2010)

Parádní podívaná, s narážkou na Thora a Avangers ale Tony Stark mi nějak nesympatický. Asi svým chováním, jak sám říká že je největší narcista.

Herkules (2005) (TV film)

Skoro celí první díl jsem čekal až se mladý Herkules přestane chovat jako idiot, dočkal jsem se až když byl starší. Triky většinou na úrovní 80.let ale občas překvapily, třeba Nemejský lev a jeho proměna, jinak to ušlo. Dokázal jsem to dokoukat až do pozdního konce ale 2 hvězdičky si to zaslouží. Ale chtělo by to konečně pořádný film o Herkulovy a ne stále nějaké pohádky.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

I když je to spíše rychlokvaška typu kniha a hned film dopadlo to celkem dobře, zábavně natočené, zajímavě obsazené ( Pierce Brosman jako Kentaur) žádný velkofilm to není ale já se bavil a film mě navnadil na přečtení knihy

Počátek (2010)

Zajímavý film. Nijak zvláště jsem o něm nevěděl, poté mě překvapilo vysoké hodnocení a málem jsem šel do kina ale nevyšlo to. Přes zimu jsem na to zapomněl až nedávno se mi dostalo do ruky DVD a po nějaké době jsem si konečně našel čas pustit. Nejdříve jsem byl překvapen začátkem, ale nakonec mě to celkem zabavilo a musel jsem se soustředit na děj. Nicméně to je velmi dobře natočeno a tet, asi hodinu po skončení se rozhoduji zda dát 4 nebo 5 hvězdiček dal bych spíše něco mezi ale nakonec dávám za 5 a 90% a řekl bych že se mi o tom bude zdát :-)

Lidice (2011)

Na české poměry dobře natočeno. Nebudu se stydět za to když řeknu že jsem byl dojat a šly mě místy slzy do očí.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Je znát změna režiséra i stylu ale mnoho tomu neuškodilo, Jack jako vždy brilantní, Černovous pěkně démonický. Do toho Barbosa a Penelope. Příjemná taškařice.