Earth (2007) (TV film)

Krása...i když Al Goreova přednáška mě oslovila více, co se týka Global warming.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Prototyp Zombielandu, takže minulá generace se musela opravdu nasmát. I mě to bavilo, ale hold jsem z nové školy, takže trošku srážím.

Tropická bouře (2008)

Komedie, která vůbec neurazila, slušně parodovala Hollywood a hlavně jsem se párkrát dobře zasmál. Myšlenka v pohodě. R. Downey hraje úžasně, s tou nominací souhlasím. Pro mě lehčí nadprůměr. Cruise get back mother***ka, you know me like that:D

Zrození šampióna (2009)

Relativně stejných filmů o vyhrabávání černochů z úplné spodiny tady bylo dost. Vždy mě to nějak osloví. Čekal jsem to aji přehnanější, i když mi přišlo, že hlavní představitel je bratr Johna Coffeyho z GM. Tomu jsem se občas pousmál. Sandra jak krásná, tak úžasně hrajíci citlivá zbohatlice. Oscar byl zde asi zasloužený.

Slunce, seno, erotika (1991)

Troška natáčí filmy jako totální idiot....ale scéna, kdy jde vesnická rodinka nakupovat PC to je k nezaplacení..

Statečné srdce (1995)

Složitý...není pochyb o tom kam se tento snímek kvalitativně řadí. Důležité je zda to na vás působí. A na mě? Tak na půl. Režie je výborná, ale k dokonalosti přece jen něco chybí, ale je to asi jen můj osobní pohled. Myslím, že Mel se lépe orientuje před, než za kamerou a to i ten výkon nebyl mistrovský. Jinak těžko co vytknout. Věřil jsem tomu, hudba byla krásná což je u Hornera zvykem...ale citově to bohužel na mě nezapůsobilo, nejspíše protože jsem od toho čekal strašně moc....Chyba

Sherlock Holmes (2009)

Vizuálně na jedničku, rovněž jako výkony...suchý humor jsem unesl. Protože nejsem klasik co se týká Sherlocka, akčnost mi nevadila. Downey výborně, tak jako Law, ale můj favorit byl prostě Mark Strong. To temno mu sedlo. Ritchieho respektuju, ale jeho filmy na mě zdaleka nepůsobí, konečné rozuzlení mě nechává chladným. To se ještě u Nolana nestalo. Čekal jsem, že to bude horší. Jsem mile překvapen. A s projekcí pokračování nebudu otálet jako teď. Podfucku jsem dal 4* (Uznám, podcenil jsem) a udělám to i teď...ale ty 4 by si to možná i zasloužilo, jsem v rozpacích:) Poeovská vrána v kmotrovském (užití pomeranče) stylu byla cool

Záhada Blair Witch (1999)

Bál jsem se? Nesmírně. Bylo čeho? Popravdě, ani moc ne. Jenže když si u každé scény odehravající se ve tmě, kde nic nevidím, zakrývám oči a klepu z třesotu kamery, stanu a také smíchu malých dětí. Tak to je něco. Film je na jedno použití, protože při další projekci vám nemá co nabídnout. Když, ale vidím výdělek, asi to je jedno:)

Silent Hill (2006)

Když se většinu filmů ptáte, zjišťujete jestli jste něco nehulili, popřípadě se smějete "rádoby hororu", něco musí být špatně. Tady se lépe hodí otázka, je na tom něco dobře? Snad jsem se nelekl ani jednou, napětí se vytratilo, žádná atmosféra, vlasyrvoucí dialogy a to vše zabije dementí vysvětlení, které vám stejně nic neobjasní. Demence! Nechápu jak do toho někdo mohl vrazit peníze, a asi jich nebylo málo podle těch záběrů. Bohužel na triky nějak nezbylo, tak se musela použít grafika ze hry. Jestli to byl záměr, tak o tom hůř. Hudba kvalitní, ale nějak mi to tam nezapadalo. 1* za paní policistku. Prosím už žádné předělávky PC hitovek. PS. Nízké hodnocení možná proto, že jsem se před tím díval na Blairwitch, který je co se týká úrovně strašidelnosti úplně na jiném levelu.