Tupac: Vzkříšení (2003)

Tupacův krátký život solidně zdokumentován. Bezesporu zajímavý člověk, jehož hudbu jsem opravdu intenzivně poslouchal a tento snímek mi připomněl příjemná léta :) R.I.P Makaveli

Saltová (2010)

Tak tupý americký film jsem dlouho neviděl. S každým akčňákem u mě Jolie klesá dolů rychlostí světla. Jestli bůh má soudnost, tak nedopustí, aby bylo natočeno pokračování.

Zrození Planety opic (2011)

Řeknou více než tisíc slov. Grafické umění už takřka dosahuje dokonalosti. Líbilo se mi, že to nebylo postaveno pouze na efektech, ale i na atmosféře a citu. Pro mě určitě jeden z top filmů roku, který určitě neurazil kultovní planetu z '68. James Franco se mi zamlouvá. Nemůžu se rozhodnout mezi 4-5*

Pink Floyd: The Wall (1982)

Pulp Fiction mezi hudebnímy filmy. Kult jak se patří. Dechberoucí animace a samozřejmě nezapomenutelná hudba v podání Pink Floydů. The Wall je má nejoblíbenější nahrávka, která má pro mě zvláštní význam. Mrzí mě, že jsem asi nepobral všechny odkazy, ale možná ani neměly být nějak pochopeny.

Okno do dvora (1954)

Konečně jsem si udělal čas na tuto klasiku. Obdivuhodné jak strhující dokáže být i po tolika letech. Hitchcock nepřestane udivovat. Steward se stává mojim oblíbeným old-school hercem:)

Transformers 3 (2011)

Každý další díl je více pro děti a více nepřehledný. Trochu moc klišé, ale tady se není čemu divit. rosie je nádherná a podle mě hezčí než Megan. Ferrari 458 Italia mi rovněž vykouzlilo nejednou úsměv na tváři. Jak málo stačí ke štěstí. Opět zcela propláchnutá hlava, přesně jak jsem potřeboval.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Co vytknout? Mělo to vše a rád bych se hádal s každým, kdo tvrdí opak. Takto vysoké hodnocení je adekvátní. Měl jsem vysoké nároky a i tak jsem byl spokojen.

Všemocný (2011)

Nemůžu si pomoct, ale s takovýmto originalním nápadem mám pocit, že filmaři toto absoultně nezvládli. Tak jak si Bradley bere pilulku na zvýšení efektivity mozku, tak tvůrci snížili efektivitu a absoultně nenaplnili potenciál takového nápadu, který si podle mě zasloužil více práce. Takto upadne Limitless do nelimitovaného koše zapomenutých filmů.

21 gramů (2003)

Chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval. Bravurně seskládaný příběh. Smekám před režií. Dále snad každý kdo se ve filmu objevil, tak mě dokázal něčím ohromit. Kdo nejvíc? Sean Penn? Pochopitelná volba. Ale asi zvolim Benicia, který má v sobě charisma dosahující astronomických hodnot. Více takových filmů.

Dokonalý únik (2009)

Opravdu velmi hloupé...skoro stejně jako dívky v sále ohromeny "neskutečným" movie twistem. Tímto alespoň dokážu ještě více ocenit kvalitu, což je asi jediný klad.