Strážce (2006)

Klišé, hrozná Longoria, kamera na facku o těch přechodech nemluvím, moc mi nesedly. Lepší by možná bylo kdyby Douglas a Sutherland měli opačné role. Oba hráli dobře, tak jako Basinger. Pochválím ještě hudbu. Ke konci už chyběla jenom americká hymna a nápiss we love america. Připomnělo mi to jak v Panchartech od Tarantina byl ten nacistický film:D podobné.

Obchodník se smrtí (2005)

Tak nějak už typická cesta z chudiny k bohatství mě moc nevzala. Provedení a Cage byli na jedničku. Ethan Hawke mi jako slušný polda vůbec nesedl, toho bych hned nasadil jako největšího h.jzla. Část kdy si dal Yuri brown brown mě ale totálně vzala. O zbytku filmu se to říct nedá. Ano, určitě to zobrazovalo hrůzy světa, ale řekl jsem si co už. Bridget Moynahan byť krásná mi taky nesedla jako žena, která obětuje dobré bydlo za dejme tomu správnou věc. Neměl jsem ten 5* pocit

Hanebný pancharti (2009)

Toto ja čekal od Tarantina..tak trochu Leoneovská prácička s nádechem Morriconovy hudby. Kamera, herci, efekty, dialogy, napětí, typicky černý humor...vše bez chyb..jojo tady si udělal Brad svoje "životní" dílo:D..ty 2 hodiny něco mi v kině krásně uběhly. Některé scény nezapomenu a bez pochyb se stanou kultovnímy, např. přeměny jazyků, poslední scéna atd.

Zbohatni nebo chcípni (2005)

Kdysi jsem na tom vyrůstal. Nebylo to špatné, přece jen ne každý si toto prožil. 50 hledal svého otce a nakonec našel sám sebe. Hezké zobrazení Street Life s perfektním soundtrackem a věrohodnými herci (výkony zas tak nevyzdvihuju), kteří přesně zapadají do prostředí.

Americká krása (1999)

Takový pocit z filmu jsem dlouho neměl. Když se v díle těžko hledají chyby ve všech aspektech, těžko dáte jiné než nejvyšší hodnocení.

Nelítostný souboj (1995)

Koncert Al Pacina a Roberta De Nira. A kdo je lepší? O kousíček Al:-) Hezky zobrazen život jak "pracovní" tak osobní. Tradičně výborná Mannova režie s u něj asi nejlepší kamerou toto dělá dost možná jeho nejlepší film. Ale čistých 5* to nebylo

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Představení Eli Wallacha. Chvílemi vtipné momenty. Bohužel oproti předchozím dolarovým dílům je trochu utlačován Clint, který taktovku převezme až v úplném závěru. Další věc, která mi vadila bylo až moc velké epické pozadí filmu, ikdyž svůj účel splnila. Nejsem typ co od westernu očekává velké složitosti a myšlenky. Stejně jde vidět že toto je mistrovské dílo. Skladba Ecstasy of Gold od Morricona je dokonalá tak jako poslední desetiminutovka.

Rambo II (1985)

Když jsem si pouštěl jedničku, čekal jsem bezduché zabijení aby si můj mozek odpočinul, ale ono to mělo celkem smysl, akorát na mě nezabral. Dvojka splňuje to co jsem čekal. Po vizuelní stránce velký skok. Cameron tam jde cítit, pěkná kamera. Akce tam byla tak akorát na pobavení+mnoho parodovaných scén. Oproti jedničce zlepšení takže ja dávám 4*

Rambo: První krev (1982)

Nejsem z té éry kdy to letělo. Líbilo s mi vše kolem Ramba, ale to ostatní nic extra. Nicméně respekutuju tuto klasiku. Stallone se opravdu předvedl, hlavně v poslední části. Rocky nebo Rambo?

96 hodin (2008)

Opravdu solidně zvládnutá jízda. Jediná co se přiblížila Bourneovi. Rychlý střih, vykrádačka Bourne theme, a celkem sympatický i kdy trochu starší Liam Neeson. Být tam místo něj Craig nést to jméno 007 a mít to ten styl, asi bych byl v sedmém nebi. Bond se dal bohužel na art, přitom mohl být takový.