Predestination (2014)

Pokud měl někdy paradox paradox, byl to právě tenhle paradox všech paradoxů. No není to nakonec paradoxní? ;)

Annabelle (2014)

Učebnicová ukázka toho, jak naprosto perfektně promrhat ten největší potenciál. V tomto filmu jsou snad jenom dvě lekací scény, z toho jedna však vůbec nesouvisí s daným strašením. Je tedy až neuvěřitelné, jak mohla jedna z nejděsivějších věcí z původního filmu takhle skončit. Doteď si totiž až moc dobře pamatuji, jak spoustu lidí nadávalo na to že V zajetí démonů je v podstatě průměrný horor, kde nejděsivější a nejlepší scény jsou právě ty s Annabell, která je představitelem toho až hrůzostrašně klidného zla, které se sice viditelně neprojevuje ale jeho vliv a působení vám nedá spát. Tady se však nic takového neodehraje. Holt James Wan je jenom jeden. A tento film krásně potvrdil, že mít v ruce strašidelnou panenku s potenciálem není všechno, ale že to chce taky trochu schopnějšího tvůrce a hlavně děsivější scénář. PS. Pokud se chcete opravdu bát, pusťte si párkrát za sebou trailer na Annabell. Ač je to totiž možná k nevíře, tak scény které jsou v traileru děsivé jsou v samotném filmu naprostým opakem.

Rohy (2013)

Horor? Ale kde že. Fantasy? Svým způsobem. Thriller? Částečně. Drama? Možná. Horns jsou totiž tak rozptýlené žánrem, že je snad nemožné je zaškatulkovat pouze do jediné sekce. Kupodivu to ale nějak všechno funguje. Přijít na to kdo a proč není těžké, mnohem zajímavější je však Igova proměna, pátrání po stopách a jeho konečné smíření se svým osudem. Je sice nepopiratelný fakt, že se Aja mohl utrhnout ze řetězu alespoň v závěru a nabídnout tak nekompromisní a brutální konec ke kterému to relativně celé směřovalo, ale co holt nadělat. Tady se hororu opravdu nedočkáte. I přes tyto výtky mají však Horns skvělou, místy až možná podivně uvolněnou atmosféru a hlavně perfektní scény, kdy Ig konečně příjme svůj 'dar' a rozhodne se konat tak, jak by snad na jeho místě jednal každý.

24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Mé první 'oficiální' setkání s Jackem Bauerem. A pro mě osobně určitě ne poslední. Zatím nevím jak jsou na tom předešlé série kde je klasicky 24 dílů, ale tady těch 12 sedlo naprosto perfektně. Nikde totiž není žádné výraznější hluché místo a tak se skoro pořád jede na plný plyn až do konce. Podobnou intenzivní sérii jsem už hodně dlouho neviděl. Možná po shlédnutí předchozích řad uberu, ale momentálně je to zasloužených 5* u kterých to doufám zůstane.

Need for Speed (2014)

Strašně jednoduchá, místy až neskutečně naivní závodní báchorka. Přesto však efektně natočená, absolutně nenáročná zábava s pár odkazy na videoherní sérii, jejíž starší díly si vždy jednou za čas rád zahraji. Normálně by to byli 3*, ale s faktem že je to relativně důstojná adaptace jedné z mých oblíbených PC sérií, dám 3,5* zaokrouhlené směrem nahoru. Případná dvojka by ale mohla být odvážnější a intenzivnější.

Evidence (2012)

Čiré inferno. To, co ze startu vypadalo jako klasická variace na Záhadu Blair Witch, se po polovině filmu proměnilo v nečekaně zběsilou jízdu která vyvrcholila naprostým masakrem v záhadném podzemí. Navzdory zdejšímu celkovému hodnocení velice povedený snímek, který překvapil hlavně tím že se vydal trochu jinou cestou než jeho podobní bráškové.

Evidence (2013)

Skvělá hororová detektivní jednohubka s nevšedním vrahem, které to vše kazí pouze místy nepřehledná kamera a závěrečná WTF pointa, nad kterou jsem kroutil hlavou ještě dalších 5 minut. 3,5*

You're Next (2011)

První půlka naprosto excelentní. Postupné budování atmosféry a následné oblehnutí domu společně s prvními útoky neznámých zabijáků jsou perfektní. Do téhle chvíle všechno šlape jak má a skvěle fungují i ony hororové prvky. V momentě kdy však SPOILER hlavní postava zabije prvního vraha a vzápětí se odhalí i nepříliš přesvědčivá pointa SPOILER to začne všechno tak nějak ztrácet napětí a okamžitě se to přerodí v klasický slasher, což by až tak možná nevadilo kdyby se v ten moment nestali z vrahů hlupáci, kteří MEGASPOILER jakožto údajně bývalí vojáci naprosto podcení situaci a nechají se jeden po druhém naprosto banálně zlikvidovat. MEGASPOILER Celkově se však určitě jedná o nadprůměrný snímek v tomto žánru kterému hodnocení kazí pouze ona druhá polovina. 3,5*

Očista (2013)

Teda čekal jsem všechno, ale až takovou katastrofu ne. Film postrádá naprosto jakoukoliv atmosféru či napětí. Nevím kde tam tvůrci vzali ten horor. Zřejmě asi proto, že se děj odehrává v noci a pár lidí tam nosí klaunské masky. Nahánění po domě, která podle mě mělo být tou nejintenzivnější částí, je naprosto zabité protože i když je kolem baráku asi dvacet plně ozbrojených lidí, všichni chodí dovnitř skoro po jednom jakoby se snad sami báli. Závěr je už potom jenom velice špatně napsaným vtipem, který vám naprosto nebude dávat smysl. 1* PS. Jsem moc zvědavý, co za čáry vykouzlí tvůrci ve dvojce.