• Romantický

Titanic (1997)

Jako malá jsem se u toho v kině rozbrečela. Teď už sice ne, ale i tak to pro mě zůstává skvělým velkofilmem. ~(4,6)~

Ti druzí (2001)

Zapomeňte na hloupé krvavé horory, horor s tak dobrým nápadem, jako je tenhle, jen tak nenajdete. Mrazivé a strašidelné.... Nicole Kidman se na hlavní roli dokonale hodila. ~(4,7)~

Tanec s vášní (2000)

Vím, že dějově je to téměř o ničem a sledujeme jen starý známý otřepaný příběh. Zasazení do baletní školy a důraz na tanec ale přecejen přináší něco trochu víc originálnějšího. Osobně mám pro tento film trochu slabost. Závěrečná scéna je dokonalá (koho by napadlo dát Jamiroquaiovu píseň dohromady s baletem? :) ) ~(4,3)~

Tajemné okno (2004)

Zajímavé, ale bez Johnnyho Deppa by to stoprocentně nebylo ono. ~(3,3)~

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Pro mě jsou všechny filmy Tima Burtona, co jsem zatím viděla, v hodnocení nadprůměrné (snad možná až na Mars útočí) A to včetně tohoto filmu. Skoro bych dala i 5 hvězdiček, ale přecejen to množství podřízlých krků a zlomených vazů už na mě v závěru bylo trochu moc. Jinak je to ale úžasný pohled na špinavý Londýn 19. století s ještě úžasnější Helenou Bonham Carter a Johnnym Deppem. Hudba byla taky vynikající, především písnička "The worst pies in London". ~(4,2)~

Svět podle Prota (2001)

Velmi pěkný film, Kevin Spacey v roli mimozemšťana v lidském těle je skvělý. ~(4,0)~

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Jednička a dvojka super... u třetího dílu však už tvůrci vsadili jen na 3D efekt a že by náhodou vymysleli nějaký lepší a zajímavější děj, to už je asi nenapadlo. Škoda, škoda... ~(1,9)~

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Sama nevím, proč se mi vlastně Spy Kids líbí. Když se to tak totiž vezme, je to dost velká hloupost, přesto ale zábavná. Dvě děti se snaží po vzoru svých rodičů stát špióny a zachránit své rodiče ze spárů Floopa, ukrytého ve světě podivných příšer Fuglíků.... Fakt zajímavé, i když to zní trhle. Myslím, že u toho se snad ani nikdo nudit nemůže. ~(4,2)~

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Zklamání, zklamání, zklamání... jedničku mám ráda, ale tohle byl další ukázkový "film dvojka", který neměl být natočen. Proč se někdo vůbec namáhá natočit druhý díl nějakého filmu, když nemá žádný pořádný nápad a celý děj je pak akorát trapnost na entou? ~(0,7)~