Tanec s vášní

Tanec s vášňou

Drama / Hudební

USA, 2000, 115 min

• gouryella

Trosku jiny nez vetsina teenagerovskych filmu, ale presto obcas bravurni tanecni cisla nemohou zakryt opet hodne podprumerny pribeh.(27.7.2002)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $17,200,925Tržby Celosvetovo $26,385,941(2.1.2009)

• AngelAngie

Film jsem viděla v době, kdy na VHS v ČR vyšel a pamatuji si, že se mi i poměrně líbil, dokonce více, než většina nových tanečních filmů z prostředí hip hopu, kterých je zbytečně točeno čím dál víc a to hip hop miluji. Balet mě svým způsobem vždy přitahoval...(25.7.2009)

Taneční film jako každý jiný. Tentokrát z prostředí americké baletní školy a podle životního stylu konce 90. let. Je tu tudíž řešeno například téma mentálních anorexií a bulimií, na něž jsme v době Hříšného tance nebo Flashdance nebyli zvyklí. Má to i ten nevyhnutelný závěr s výchovným poučením... Tím nechci zlehčovat fakt, že film ukazuje pěkné taneční scény, hudba 90. let...(13.10.2003)

Baletní hvězdy se nerodí lehce. Tisíce hodin tréninku i odříkání mimo něj, litry potu, otlačené špičky, bolavá záda, modřiny a stále dlouhá cesta k „dokonalosti“. Za kulisy tvrdé baletní scény nám dává možnost nahlédnout režisér Nicholas Hytner (úspěchy slavil nejen jako režisér filmový, ale i divadelní na Broadwayi), dělá to však poměrně povrchně a instantně, a představuje typy, které nemají se skutečným životem pranic společného. Škoda, že scénáristka víc nechodila mezi skutečné baletní dříče, ale svou látku zřejmě psala někde v teple kavárny. Výsledek totiž musí být korektní a líbivý, aby do sebe nakonec vše zapadlo, jak si zejména ženské diváctvo přeje a očekává. Ačkoliv se mezi postavami odehrávají bezbarvé story, v tanečních pasážích vše funguje o poznání lépe (taneční závěr se mi líbil už někdy v roce 2001, kdy jsem film viděl poprvé, i nyní, v roce 2013), i díky tomu tak docela sympatický průměr!! A Zoe Saldany si všiml kdo?(27.5.2013)

Zase raz otrepaný príbeh, ktorý však ostane pohltený NÁDHERNÝMI tanečnými scenámi točenými "z hľadiska" - krása...(11.3.2006)

Nenudila jsem se ani vteřinu. Určitě to bylo lepší než dvojka, i když ta měla chvílema víc šťávy. Pořád váhám, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, ale nakonec se přece jen přiklaním ke třem. Ten děj byl tak tupý a průhledný, že to celou dobu film bohužel kazilo. Moc balet nemusim, ale docela mě to bavilo. 60%.(21.4.2014)

Vím, že dějově je to téměř o ničem a sledujeme jen starý známý otřepaný příběh. Zasazení do baletní školy a důraz na tanec ale přecejen přináší něco trochu víc originálnějšího. Osobně mám pro tento film trochu slabost. Závěrečná scéna je dokonalá (koho by napadlo dát Jamiroquaiovu píseň dohromady s baletem? :) ) ~(4,3)~(12.2.2009)

• dopitak

Rozhodně tu nečekejte nic hlubokomyslného. Povrchní, trapné, předvídatelné, vykrádačka, ve které najdete motivy mnoha starších filmů. Kdo má ale rád balet, neměl by si nechat ujít, protože umělecká-taneční stránka vysoce převyšuje naraci příběhu.(16.2.2009)

Tento snímek má něco, na co nedosáhnou nynější filmy- sledovala jsem ho v tom věku, kdy se má sledovat, aby se líbil :-). Jednoduchá dějová kostra, dobře vybrané postavy, nádherný tanec, hudba, i po těch letech shlédnuté nemůžu kritizovat.(6.12.2011)

Miestami síce nechcene vtipné, výchovné a takým baleťáckym spôsobom drsňácke. Nič svetoborné, úsmevne naivné, genderovo / menšinovo funky korektne nekorektné :)(1.8.2014)

• Philippa

V Tanci s vášní je možné užít si zdařilá taneční čísla, hlavně pak finální scénu. Jak se dá ,pro někoho nezáživný balet netradičně pojmout? Tanečníci jsou opravdu špičkou, ale to zřejmě ocení ti, kdo trochu ví o čem je řeč. Dokonce se celkem i své herecké úlohy zhostili s grácií. V tomto žánru tanečního filmu je to pěkná podívaná, ale jinak okoukaný příběh, co už jsme tolikrát viděli,(2.4.2008)

Jeden z mých hodně oblíbených tanečních filmů. Líbilo se mi závěrečné vystoupení, kdy Eva zastoupila Maureen. To už samo o sobě bylo velké překvapení, pak ale přišlo ještě větší.(11.7.2008)

Ale raději mám druhý díl, který je ještě víc o tanci a míň o osobních problémech zúčastněných.(22.5.2011)

Na tie slečny sa naozaj krásne dívalo. Film mal síce pár hluchých miest. Chvíľami sa nevyhol aj miernemu romantickému patosu. Lenže tá hudba a balet to velice vyvážili. A akokoľvek som Jody fandil, mojou favoritkou tu bola Maureen. Tak zmyselná bola. Až mi je bolo celkom ľúto čo všetko musela obetovať pre balet ...(17.11.2014)

Přiznám se, že hodnotím pouze a jenom taneční výkony, které jsou ve filmu naprosto úžasné..nic víc, neb nic víc tento film v sobě nemá..;)(7.9.2009)

Slušná průměrná taneční podívaná.(18.11.2010)

• BetuSKA

Jen za ten tanec..(12.3.2012)

Pasuji na nejlepsi tanecni film, ale az po Hrisnem tanci samozrejme. Chemie mezi herci funguje znamenite. 85%(16.10.2005)

tento film sa mi velmi pacil(herecky obzvlast).(20.4.2008)

<< předchozí 1 2 3