• Pohádka
  • Romantický

Zrůda (2003)

Zrudu jsem chtela videt uz dlouho a po letech se mi konecne dostala "do rukou". Na konci jsem citila lehke zklamani. Od tohoto snimku jsem cekala vic. Uvitala bych, kdyby byl v deji vice osvetlen predchozi zivot hlavni hrdinky Leen. Stejne tak by tam mohlo byt vice o jeji praci prostitutky - ne vzdy to byl planovany sex spojen s vrazdou. Pripadalo mi, ze dej se dlouhou dobu tocil v kruhu a uz jsem se tesila na konec, abych se dozvedela, jak to vlastne dopadne. Divak se mel castecne s hlavni hrdinkou ztotoznit a svym zpusobem ji "chapat", ale u me se pocit "pochopeni" nedostavil. Jinak Charlize jako zruda vypadala dokonale :)

Milionář z chatrče (2008)

Moc jsem se na tento film tesila, ale nakonec jsem lehce zklamana. Cekala jsem rozhodne vic. Takova naivni pohadka, ktera by se jen tezko mohla nekdy stat. Moc hezka Freida Pinto a libiva hudba.

Edith Piaf (2007)

Krasny biograficky film o sansonierske hvězdě Edith Piaf. Drive jsem o ni prakticky nic nevedela a ted vidim, jak bohaty jeji život byl. Jakoby všechny jeji zivotni uspechy byly vykoupeny trapenim a bolesti. Libilo se mi zpracovani filmu; je tvoren mozaikou stripku z jejiho zivota a preskakujici dejove linie mi tam vůbec nevadily, prave naopak tim film pusobil zajimave a nevsedne. Marion Cotillardova v roli Edith vskutku exceluje.

Občan Havel (2007)

Hned me uhodila do oci jedna vec. Prislo mi zvlastni, ze pan prezident se se svoji prvni manzelkou k sobe prilis nemeli. Skoro nebyli videt spolu jako manzele, a to mi prislo divne. Porad stal kazdy nekde jinde, jako by k sobe vubec nepatrili a v jedne mistnosti se spolu ocitli nahodou. Dasa jako druha manzelka je vskutku okouzlujici! Prvni dama s velkym D. Krasna, usmevava, chytra, starostliva. Svym vzezrenim i pusobenim sveho manzela krasne reprezentovala!

Prci, prci, prcičky (1999)

Tento film jsem vzdycky mela zaskatulkovany jako uhozeny prave kvuli pubertalnim problemum tykajici se zasunuti, ale když jsem ho nedavno shledla znovu, docela jsem se u nej pobavila i nasmala :) Stifler je sice debil, ale neslo se mu nesmat :)

Vesnice (2004)

Od tohoto filmu jsem ocekavala spis horor nez dramaticky pribeh (kterym film ve skutecnosti podle me je) a celou dobu s napetim ocekavala, jaka hororova chvilka prijde, ale nedockala jsem se. Diky tomu bylo na konci lehke zklamani. Nazor „hrani si na horor“ je podle me docela vystizny. Libila se mi priroda a i pointa v zaveru filmu byla pro me prekvapiva.

Pýcha a předsudek (2005)

Uchvatna Keira Knightley, krasna hudba a nadherna priroda...Libilo se mi vesele pojeti nudneho razu spolecenskeho zivota te doby. Dikybohu, ze dnes uz se nedomlouvaji snatky a konverzace neni tolik svazana pradnymi frazemi.

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Laskava pohadka, která me zahrala na dusi. První pohadka, kterou si ze svého detstvi pamatuju vznikla v roce, kdy jsem se narodila. Uz tehdy se mi vryla do pameti a zamilovala jsem si ji. Odehrava se v malebnem prostredi jihoceskeho zamku Cervena Lhota. Temperamentni a prostoreka pradlenka Madlenka (pri pohledu na krasnou a puvabnou Marketu Fiserovou, manzelku Marka Ebena, si nemohu nevzpomenout na uraz, ktery se ji stal kratce na to:(), kominik, moudra babicka a spousta krasnych chytlavych pisnicek… Tato pohadka zustane v me pameti i nadale ziva a kdykoli si ji rada pripomenu.

Někdo to rád horké (1959)

VYBORNY FILM S NESMRTELNYMI HLASKAMI. Nikdy jsem vsak poradne nepochopila pro me ponekud nudny zacatek a konec. "Jsem Popelka II." :o)))